iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Skyscanner – Tüm Uçuşlar

Skyscanner – Tüm Uçuşlar

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Sık sık uçak ile seyahat eden birisiyseniz ve tek tek bütün havayollarının sitelerinden uçak bileti araştırmaktan usandıysanız bugün bu alanda hizmet veren ve alanının en iyilerinden birisi olan ve App Store’daki en popüler üç uçak bileti takip uygulamasından birisi olan Skyscanner uygulamasını tanıtacağım.

Öncelikle bu bilet takip uygulamalarının mantığı uygun bileti bulmanıza imkan sağlayarak sizi bilet acentelerine yönlendirmektir. Ancak bu tarz uygulamalardan bildiğim kadarıyla sadece Skyscanner uygulaması, uçuşun gerçek fiyatını yansıtmaktadır. Bu sebeple size tavsiyem hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın uygulamadan size uygun bileti bulun ve hangi hava yolu şirketinden alacaksanız o şirketin internet sitesinden ya da müşteri hizmetlerinden bileti alın ki arada komisyon ücreti ödemek zorunda kalmayın.

Sky Scanner uygulamasının özelliklerini sıralayacak olursak;

 • Sonuçları kalkış veya iniş saatine, fiyatlarına ya da havayollarına göre sıralama imkanı.
 • Herhangi bir ay ya da hafta için tüm fiyat çizelgesini görüntüleme imkanı.
 • Kalkış yerinize yakın alternatif havayollarından uçarsanız, ne kadar tasarruf edebileceğinizi görme imkanı.
 • Çoklu pencereler sayesinde birden fazla arama yapabilme imkanı.
 • 29 dilde, 70 para biriminde arama yapabilme imkanı.

Uygulamanın göze çarpan en önemli özelliği Safari uygulamasında olduğu gibi birden fazla ekranda arama yapabilme özelliği olsa gerek. Bildiğim ve araştırdığım kadarıyla bu uygulamalar içerisinde bu özelliğe sahip tek uygulama diyebilirim.

Uygulamada karşılaştığım en bariz eksiklik bilet arama sonuçlarının görüntülenmesi süresinin biraz uzun sürmesi diyebilirim. Keşke biraz daha hızlı arama yapabilse, o zaman uygulama her yönüyle mükemmel olacaktı. Uygulama ücretsiz olmakla birlikte ekranda reklamlar bulunmakta ancak reklam istemezseniz ayrıca reklamsız ücretli bir uygulaması daha bulunmaktadır.

Bu tarz bir uygulama arayanlara şiddetle tavsiye ederim. Uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum.

Artı Yanları

 • Birden çok ekranda aynı anda arama yapabilme
 • Ücretsiz olması
 • Universal bir uygulama olması

Eksi Yanları

 • Reklamların bulunması (Ücretli sürümde reklamlar yok)
 • Arama sonuçlarının daha yavaş gelmesi

Reklamlı ücretsiz sürüm:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Reklamsız ücretli sürüm:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Bir Yorum

  1. Bence bu programda belirtilmesi gereken önemli bir eksiklik var. O da çoklu uçuş programlama eksiği. En büyük rakibi KAYAK programında olan bu özellik gerek bu uygulamada, gerekse SkyScanner’in web sayfasında malesef yok. Ayrıca tecrübelerime dayanarak şunu söylemek isterim. Benim bu programlardan anladığım bunların bazı havayollarında kontenjan kapattıkları ve bunları sunmalarıdır. Bulduğum bir uçuşu (özellikle uluslararası) firmanın kendi sayfasından baktığımda bariz daha pahalı olduğunu bir kaç kere gördüm. Ayrıca SkyScanner’in ulusal, KAYAK’in da uluslararası uçuşlarda daha iyi sonuç ve fiyat gösterdiğini tecrübelerimle söyleyebilirim. Her halukarda, muhteşem bir uygulama, hem yurtiçi hem de yurtdışı biletlerimi SkyScanner ve KAYAK programları ile alıyorum, herkese tavsiye ederim.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>