iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Clear

Clear

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Bugün tanıtımını yapacağım uygulama to do kategorisinin belki de en popüler, en kullanışlı ve dokunmatik kullanmanın keyfini size yaşatacak olan bir uygulama olan Clear uygulaması. Clear, Appstore Editör’ün Seçtikleri kısmında bir hafta yayınlanan ve mükemmel ötesi kullanım kolaylığı nedeniyle gerçekten rağbet gören bir uygulama olmayı başardı.

Normal anımsatıcı uygulamalarından en bariz farkı çok sade ve sadece el hareketleri ile rahatlıkla yönlendirme yapmanızı sağlayan sistemi sizi kendisine bağlayacaktır. Bir çok uygulamada bu uygulamanın benzer özellikleri bulunsa da bütün özelliklerin bir arada toplandığı nadir uygulamalardan birisidir. Alanında zaten ilk akla gelen uygulamadır.

Clear’da basit hareketlerle liste oluşturma, not ekleme, tamamlandı olarak işaretleme ve silme gibi işlemleri çok kolay yapabilme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca yapılacak işler önem sırasına göre farklı renklerle gösterilmektedir. Farklı tema seçenekleri ile de uygulamanın arayüzüni kendi zevkimize göre değiştirebiliyoruz.

Clear’ın diğer iOS cihazları (iPhone, iPad veya iPod touch) arası veri aktarımının iCloud üzerinden yapabilmesi. Yani birden fazla cihazımız varsa ve hepsinde Clear uygulaması yüklü ise, aynı iCloud hesabını kullandığımız sürece bir cihazdaki Clear verilerimiz diğer cihazdaki uygulamalarımıza otmatik olarak aktarılıyor. Ayrıca aynı uygulamanın Mac platformunda çalışan uygulaması ile de uyum içerisinde çalışıyor.

Uygulamanın kullanımı ile ilgili olarak da kullanım ile alakalı hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Uygulamadan atma ya da entegrasyonda sıkıntıya rastlamadım. Uygulamayı geliştiren ekibin ilgi ve alakası çok iyi ve kısa sürede cevapla dönüyorlar ve devamlı yeniliklere ayak uydurma eğiliminde olmaları sebebiyle majör ve minör yazılım değişikliklerinde hemen değişikliklere adapte oluyorlar ve sizi mağdur etmiyorlar.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=ort_GKw6mQs&w=560&h=315]

Uygulamanın ücreti biraz pahalı ancak hem iPhone ve hem iPad’e bir uygulamanın sunulması fiyatı biraz daha makul hale getiriyor. Bana Apple’ın Anımsatıcılar uygulamasını unutturdu diyebilirim ve çok memnunum. Size de tavsiye ederim. Fiyatını fazlasıyla hakeden bir uygulama.

Artı Yanları

 • Sade arayüz ve basit kullanım.
 • Hoş ses efektleri
 • iCloud ile farklı cihazlar arasında entegrasyon imkanı
 • Not almayı eğlenceli hale getiren yapısı
 • Uygulama ara yüzünü (tema) değiştirme imkanı
 • Universal olması

Eksi Yanları

 • Uygulamanın biraz pahalı olması (Fakat universal olmayan yani sadece iPhone için olan versiyonu daha ucuz)
 • Türkçe dil desteğinin bulunmaması

Eğer uygulamayı beğendiyseniz, aşağıdaki linki kullanarak iPhone’unuza veya iPad’inize indirebilirsiniz.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Eğer sadece iPhone’da kullanacaksanız o zaman daha ucuz olan aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

Clear Todos


Fiyat:46.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Clear Todos
App Store oyları: (17 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 15.02.2012
Boyut: 40.97 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone4S-iPhone4S, iPhoneX-iPhoneX, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPad878-iPad878, iPad74-iPad74, iPadProCellular-iPadProCellular, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPad834-iPad834, iPadMini3-iPadMini3, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPhone5-iPhone5, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPhone8-iPhone8, iPhone6-iPhone6, iPhone12-iPhone12, iPadAir2-iPadAir2, iPadPro97-iPadPro97, iPad75-iPad75, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadMini5-iPadMini5, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhoneXS-iPhoneXS, iPadMini4G-iPadMini4G, iPadAir-iPadAir, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPad856-iPad856, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPadAir4-iPadAir4, iPhoneSE-iPhoneSE, iPadMini-iPadMini, iPadMini4-iPadMini4, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadPro-iPadPro, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPhone5c-iPhone5c, iPad71-iPad71, iPhone6s-iPhone6s, iPad611-iPad611, iPad76-iPad76, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPhone5s-iPhone5s, iPad612-iPad612, iPad812-iPad812, iPad73-iPad73, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPad72-iPad72, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone7-iPhone7, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPhone11-iPhone11, iPad23G-iPad23G, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPhoneXR-iPhoneXR, iPhone11Pro-iPhone11Pro

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Zahmet edilip inceleme kaleme alınmış bunun için öncelikle teşekkürler.

   Ancak bu site üzerinden affiliate marketing mi yapılıyor acaba? Çünkü bu denli saçma ve standart Anımsatıcılar (Reminders) uygulamasından iki-üç makyaj öğesi dışında hiçbir şey vaadetmeyen bu uygulamaya 9 lira para verilmesi öneriliyor insanlara.. Garip!

   • Yorum için teşekkürler fakat bir kaç noktayı aydınlatmakta fayda görüyorum:

    1) Yazının sonunda da paylaşıldığı gibi uygulamanın universal versiyonu 8.99TL, iPhone versiyonu ise 1.79TL

    2) Saçma sapan dediğiniz uygulama 2012′nin en iyi uygulamaları arasına girdi ve çıktığı ilk zaman uzun süre Amerika App Store’da bir numara olarak kaldı. Ayrıca hemen hemen tüm popüler teknoloji sitelerine haber oldu. Aşağıda birkaç tanesini paylaştım:

    http://www.businessinsider.com/clear-for-iphone-2012-2

    http://techcrunch.com/2012/02/14/clear-why-this-simple-to-do-list-app-has-everyone-talking/

    http://www.macrumors.com/2012/02/14/clear-to-do-app-launches-on-the-app-store/

    3) Uygulama’nın yazıda da belirtildiği gibi Türkçe ara yüzü olmamasına rağmen ülkemiz kullanıcılarından da epey beğeni topladı. Zaten iPhone versiyonuna ait linke tıklarsanız Türkiye App Store’da 4 yıldız ortalamasında olduğunu görebilirsiniz. Verilen oy sayısı da 60′ın üzerinde.

    4) Yukarıdaki incelemeler gönüllü yazarlarımız tarafından hazırlanıyor ve hangi uygulamayı inceleyeceklerine kendileri karar veriyorlar. Ayrıca bu yazarlar 5 kuruş para almıyor. Dolayısıyla yazılar kesinlikle marketing amaçlı hazırlanmıyor. Zaten marketing amaçlı gönderilen yazılara izin vermiyoruz (Bazen kendi uygulamasını inceletmek isteyen yerli geliştiricilerden geliyor bu tip talepler)

    Bu konuda şüpheniz varsa http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder adresini kullanarak yukarıdaki gibi bir inceleme siz de gönderebilirsiniz.

    5) Bence paralı uygulamaların incelemeleri ücretsizlere göre daha değerli. Çünkü ücretsiz bir uygulamayı herkes kendi indirip inceleyebilir. Fakat paralı uygulamada böyle bir imkan yok.

    6) Son olarak tüm dünyadaki haber, inceleme, vs. sitelerinde olduğu gibi bizim sitemizdeki uygulama linkerinin hepsinde (ücretli veya ücretsiz) otomatik olarak eklenen affiliate linkleri bulunuyor. Fakat bu linklerin gelirlerinin yazıyı yazanlarla hiç bir ilgisi bulunmuyor. Zaten bu gelirler reklam gelirleri gibi komik derecede düşük. Çünkü ülkemizde kalitelerinden dolayı reklamlara tıklanmıdığı gibi, paralı uygulamalar da satın alınmıyor. Dolayısıyla bu gelirler sitenin kendi masrafını çıkartmıyor. (Siz de bir site açıp deneyebilirsiniz)

    Fakat halen şüpheniz varsa da bu konuda maalesef yapabileceğimiz çok bir şey yok. Ülke insanı olarak artık herşeyden şüphe eder, kimseye güvenemez hale geldik. Bu konuda hak veriyorum ama biz de herşey şeffaf ve gayet açık. Zaten öyle olmasa 6 yıldır bizleri yakından takip eden onbinlerce kullanıcımız bunu farkederdi.

    Saygılar.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>