iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

PAC-MAN

PAC-MAN

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Yeni nesil pek bilmeyebilir ama benim gibi yaşı 35′in üzerinde olanların gayet iyi bildiği ve mutlaka oynadığı oyunlardan bir tanesi de 80′li yılların efsanevi oyunu PAC-MAN‘dir. Her ne kadar çok eski bir oyun olsa da diğer bir çok retro oyun gibi PAC-MAN’in orijinal versiyonu da iOS platformuna uyarlanmış ve 3 yıl kadar önce App Store’a çıkmıştı. Fakat ilk defa bu aralar kısa bir süre ücretsiz olunca, kısa bir inceleme ile sizinle paylaşayım ve de bir nostalji yapayım istedim :)

PAC-MAN’in iOS versiyonunda orijinaline sadık kalınmış durumda. Sadece kontroller doğal olarak farklı fiziksel bir kontrol çubuğu olmadığı için. Oyunda PAC-MAN’i yönlendirmek için de ekranın alt kısmını kullanıyor ve parmağımızı sağa, sola, yukarı veya aşağıya kaydırıyoruz. Tabii dokunmatik ekranda başta bu şekilde kaydırarak kontrol çok kolay olmuyor ama oynadıkça alışılıyor.

Oyunun iOS versiyonun en kötü tarafı sadece klasik labirentin (maze) ücretsiz oluşu. Diğer labirentlerde ise sadece bir bölüm (stage) oynayabiliyoruz. Bir sonraki bölüme geçmek için ise o labirenti satın almak gerekiyor. Gerçi toplu halde tüm labirentler %60 daha ucuza alınıyor ama sadece bir labirentin tamamen ücretsiz olması kötü.

Oyunda bir de uygulama içi alımla ek can alınabiliyor ki bu gayet makul bir durum. Keşke tüm labirentleri ücretsiz yapıp sadece ek can alma olayını paralı yapsalarmış.

Yine de bir nostalji olsun derseniz, hazır bu aralar indirmek ücretsizken bir indirip deneyin derim. Bir de PAC-MAN’i oynarken çevrenizde gençlerden kimse olmamasına dikkat edin sonra “Bu da oyun mu diye” sizinle dalga geçmesinler ve yaşınız ortaya çıkmasın :)

Artı Yanları

 • Efsane bir oyun :)

Eksi Yanları

 • Sadece klasik labirent ücretsiz.
Eğer oyunu beğendiyseniz, aşağıdaki indirme linkini kullanarak App Store’dan indirebilirsiniz. Hazır bu aralar ücretsizken kaçırmayın derim.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Bir Yorum

  1. Teşekkürler bu inceleme ve müjde için. App store yorumlarında bu tarz nostaljik oyunları baya bilenin ve ozleyenin olduğunu görüyorum. Bu da güzel birşey bence. Yalnız değiliz :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>