iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Bilet Okut

Bilet Okut

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Malum birkaç gün sonra yeni yıla (2014) gireceğiz ve her sene yılbaşı geldiğinde normalde çok satılmayan milli piyango bilet satışları tavan yapıyor. Muhtemelen Yılbaşı Özel Çekilişinin ikramiyesi çok yüksek olduğu için bu kadar ilgi görüyor. Bu aralar da bir çok kişinin milli piyango bileti aldığını görüyorum özellikle alışveriş merkezlerinde. Takipçilerimiz arasında da bilet almış olanları düşünürek, geçenlerde App Store’a çıkmış ilginçe ve ücretsiz bir uygulamadan kısaca bahsedeyim istedim.

Bilet Okut isimli uygulama ile biletlerimize ikramiye çıkıp çıkmadığını kolayca öğrenebiliyoruz. İstersek eski çekilişleri kontrol edebiliyoruz, istersek de gelecek çekiliş sonuçlarından biletimize ikramiye çıkıp çıkmadığını görebiliyorız.

Bilet Okut uygulamasını ilginç kılan ve diğer benzer uygulamalardan ayıran özelliği ile cihazımızın kamerasını kullanarak biletlerimizi kolayca okutabilmemiz. Uygulama Kasım 2013′ten itibaren basılmış tüm biletleri tanıyabiliyor (eski tarihli biletlerin numarasını elle girmek gerekiyor)

Uygulama kamera ile bileti okuma konusunda çok başarılı çünkü kamera nerdeyse bileti görür görmez tanıyor ve hemen numarasını ekranda gösteriyor. Tabii yine de ekranda çıkan numarayla biletteki numaramız aynı mı diye kontrol ediyoruz.

Tabii eski usül, yani listeden biletine ikramiye isabet edip etmedeğini takip etmek isteyenler için uygulama içinde  eskiye dönük sonuçlanmış tüm sonuçlar yer alıyor. Dileyen bu listelerden de sonuçlara bakabiliyor.

Fakat çok sayıda biletiniz varsa ve hepsini tek tek kontrol etmekle uğraşamam derseniz herşeyi uygulamaya da bırabilirsiniz. Çünkü çekiliş sonrası eğer biletinize ikramiye çıkmışsa, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bildirim ile size bildiriliyor. Bu yazıyı yazdığım sırada henüz bu özelliği test etme imkanım olmamıştı ama uygulamanın içindeki yardım dosyasında aşağıdaki ekran görüntüsü paylaşılmış.

Bu tip uygulamaların genel sorunu çekiliş yapıldıktan sonra hemen listelerin güncellenememesi ve kullanıcıların aynı anda yüklenmesi sonucu performans sorunu oluyor. Bakalım bu uygulama da bu yılbaşı çekilişinde nasıl bir performans gösterecek :)

Artı Yanları

 • Ücretsiz.
 • Kamerayı kullanarak bilet okuma.
 • Güzel ve basit tasarım.

Eksi Yanları

 • Kamera ile kayıt özelliği Kasım 2013 çekilişlerinden itibaren sorgulama yapabiliyor.
 • Uygulamada reklam gösteriliyor ama reklamdan kurtulmak için bir imkan sunulmamış.
 • Sadece milli piyango biletlerini destekliyor.

Benim şahsen şans oyunları ile pek aram olmadığı için yıllardır bilet almıyorum. Fakat bu aralar çevremde çok fazla sayıda alan olduğu için bu uygulamayı paylaşayım istedim. Yukarıdaki ekran görüntülerinde paylaştığım biletler de bana ait değil. Bu yüzden de ilk iki hanelerini maskeledim, olur da çıkarsa bana çıktığını düşünmeyin diye :)

Aşağıdaki linki kullanarak da uygulamayı cihazınıza ücretsiz indirebilirsiniz. Ayrıca alternatif olarak Mill Piyango haricinde diğer şans oyunlarının (Sayısal Loto, Şans Topu, On Numara, vs.) sonuçlarını da takip edebileceğiniz Loto Türkiye + Piyango uygulamasına da gözatabilirsiniz.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  5 Yorumlar

  1. Musta bey Büyük ikramiye çıkınca insanlar kimliklerini gizlemek ister.bu uygulama acaba bunu ihlal eder mi?

   • Uygulamada kimlik bilgilerimizi paylaşmadığımız için ihlal edebileceklerini sanmıyorum.

  2. Beğendim güzelmiş bakalım ne olacak..

  3. Teşekkürler bilgiler için.

  4. Merhaba iphone 5c nin fiyatının sürekli düşmesinin nedeni acaba nedir

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>