iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Pool Live Tour Mobile

Pool Live Tour Mobile

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Bilardo’yu, özellikle de Amerikan bilardosunu sevenler için App Store’daki en başarılı oyunlardan bir tanesi de Pool Live Tour Mobile ismindeki bilardo (pool) oyunu. Pool Live‘ın diğer bir özelliği de online olması, yani multiplayer desteğinin bulunması. Zaten bu oyundaki en büyük amaç diğer usta bilardocularla online olarak kapışmak.

Oyunun facebook versiyonunun da çok popüler olması nedeniyle bir anda online olan oyuncu sayısı çok rahat 50 binleri bulabiliyor.

Açıkçası ben oyunu ilk indirdiğimde bu kadar çok popüler olduğunu bilmiyordum, çünkü o sırada sunucularında sorun vardı. Sunucular düzelince gördüm ki oyunun çok sayıda hastası mevcut. Lisedeyken çok bilardo oynamışlığım olduğu için bu tip oyunları seviyorum. Gerçi ben hep 3 top oynamıştım ama sonradan da amerikana alıştım :)

Pool Live’ın oynanışı da oldukça kolay. Özellikle ilk başlarda hedef yardımı (Aim-assist) ile atışlar yapabildiğimiz için oyuna alışmamız çok zor olmuyor. Zaten arayüzlerin Türkçe oluşu, oyununu nasıl oynandığını anlatan resimli yardım sayflarının oluşu oyunu öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

Oyunda online olarak internet üzerinden gerçek rakiplerle kapışabilmek için de seviyemize göre bir pub seçiyoruz. Oyuna başlayabilmek için de belli bir miktar coin vermemiz gerekiyor. Merak etmeyin maç kazandıkça ve her gün otomatik olarak coin’lerimiz artıyor.

Rakiplerin facebook fotoğrafları ve bağlı oldukları ülkeleri de belli oluyor. Bu sayede kimle karşılaştığımızı görebiliyoruz. Oyun içinde serbest şekilde sohbetleşme yok fakat hazır mesajlardan seçip rakibimize yollayabiliyoruz.

Pool Live’daki diğer önemli bir unsur da ıstakalar (her nedense bu oyunda isteka deniyor.) Çünkü kendimize farklı özelliklerde (vuruş gücü, falso yeteneği, vs. gibi.) ıstakalar alabiliyoruz. Tabii bazı ıstakalar coin’le, bazıları da gold ile alınıyor.

Pool Live’da ayrıca tek bir mod yok. Yani Amerikan’dan, 9 topa kadar çok farklı bilardo çeşidi oynayabiliyoruz. Örneğin Uluslararası modda en sonda kalan siyah topu istediğimiz değile sokabiliyoruz. Fakat Amerikan’da siyah topu seçtiğimiz deliğe sokmamız gerekiyor. Ya da Geewa’da son soktuğumuz topun karşısındaki deliğe sokmamız gerekiyor siyahı. Zaten tüm bunlar Kurallar sayfasında yazıyor.

Ayrıca oyunu online oynamak zorunda değiliz. Robota karşı oynadığımız tek oyunculu mod, aynı cihazda sırayla karşılıklı oynadığımız iki oyunculu mod ve son olarak bluetooth üzerinden iki cihazda karşılıklı oynadığımız modlar da bulunuyor.

Fakat oyunun zevki seviye atladıkça ustalarla kapıştığımız zaman oluyor. Fakat bunun için de çok oynamak ve coin biriktirmek gerekiyor. Gerçi beklemek istemez isek uygulama içi alımlarla coin ve gold alabiliyoruz ama sabırlıysak hiç para harcamadan da oyunda vakit geçirmek mümkün. Fakat ileri seviyeler için biraz para harcamak şart gibi.

Eğer bu tip bilardo oyunlarını seviyorsanuz, mutlaka Pool Live Tour Mobile’a gözatın derim. Ayrıca dilerseniz oyunun aşağıdaki tanıtım videosuna da gözatabilirsiniz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=WdRO4RBoNj4&w=500&h=281]

Artı Yanları

 • Türkçe dil desteği mevcut.
 • Ücretsiz.
 • Universal (iPhone ve iPad uyumlu)
 • Sürekli online oyuncu var ve hiç beklemiyorsunuz.
 • Ustalarla ve acemileri güzel ayırmışlar.
 • Rahat oynanıyor.

Eksi Yanları

 • Sürekli oynamak veya usta oyuncularla kapışabilmek için uygulama içi alım şart. Yoksa günlük bonusu beklemek gerekiyor.
 • Facebook hesabı ile giriş zorunlu.

Bu linki kullanarak oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  4 Yorumlar

  1. Tesekkur ederim , yazi icin. Bircok bilardo oyunu denedim , bana gore en iyisi ve stabil calisani ; 8 Ball Pool idi. Tavsiye ederim.

   https://itunes.apple.com/tr/app/8-ball-pool/id543186831?l=tr&mt=8

  2. Emir arkadaşa katılıyorum. 8 ball pool en gerçekçi olanı. Bu oyun çok çocuksu ve hiç gerçekçi değil.

  3. Tanitim videosu iyi.

  4. World conqueror 2 tanıtımı yapma ihtimaliniz varmı acaba gerçekten güzel oyun diye duydum

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>