iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

JustMatic

JustMatic

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

İnterneti bizim olmasa olmazımız kılan şeylerden biride takip ettiğimiz çeşitli siteler. Bu sitelere telefonumuzla istediğimiz her yerden kolayca ulaşabiliyor olsak da, yeni yazı olup olmadığını kontrol etmek için her birine teker teker girmek zorunda kalıyoruz. JustMatic, bizi bu zorunluluktan kurtararak takip ettiğimiz birçok popüler siteyi tek bir havuzda toplayıp, dilediklerimizden yeni yazı yayınlandıkça bildirimler sayesinde haberdar olmamızı sağlayan bir haber takip uygulaması.

Uygulama içinde yer alan “Site Marketi” adı verilen, öne çıkan sitelerin yer aldığı veya arama kısmından türünde ilk aklımıza gelen birçok siteye abone olabiliyoruz. Abone olduğumuz sitelerden yayınlanan yeni yazılar, “my JustMatic” isimli ortak havuz işlevi gören bir kısımda birikiyor ve bu sayede tüm takip ettiklerimizi sitelere kolayca ulaşabiliyoruz. Sitelere abone olurken dilersek istediğimiz sitenin belirlenmiş kategorilerinden sadece istediklerimize abone olup, dilediklerimizden yeni yazı yayınlandıkça bildirim alabiliyoruz. Abone olabileceğimiz sitelerinin sayısı bir hayli fazla. Dergiler, gazeteler, çeşitli bloglar ve daha birçok konuda akla gelen sitelerin hepsi mevcut. Ayrıca yeni siteler de eklenmeye devam ediyor.

JustMatic’in güzel bir yanı da eğer Facebook hesabımızla giriş yaparsak, JustMatic kullanan arkadaşlarımızın, takip ettiği siteleri, beğendiği yazıları ve oluşturduğu koleksiyonları görebiliyoruz. Ayrıca her bir yazı için beğenme, paylaşma ve saklama özelliği gibi sosyal özelliklerde mevcut. Buradaki saklama özelliğini biraz açacak olursam; Seçtiğiniz yazılarla, ismini sizin belirleyebildiğiniz koleksiyonlar oluşturabiliyorsunuz. Bu sayede ortak yönlü yazıları tek bir alanda toplayıp, tekrar okumak istediğinizde kolayca erişebiliyorsunuz.

Gazete siteleri gibi gün içinde onlarca yazı yayınlayan bir siteye abone olduğunuzda, abone olduğunuz sitelerin haberlerinin toplandığı “my JustMatic” kısmı tamamen o sitenin yazıları ile dolabiliyor. Bu yüzdende farklı bir siteden yazı okumak için sayfanın çok fazla aşağısına gitmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu uygulamanın tek kötü yanı diyebilirim. Her ne kadar sadece takip ettiğimiz siteleri JustMatic’le daha aktif şekilde takip etme şansına sahip olsak da, ilgimizi çekebilecek birçok yeni siteyi de keşfetme şansınada sahibiz. Bunun için uygulama içinde bulunan “Top Siteler” kısmı size en çok takip edilen siteleri göstererek yardımcı olabilir.

Uygulamaya giriş yapabilmek için, mail adresinizle veya Facebook ile kayıt yapmanız gerekiyor. Türkçe yayın yapan siteler olduğu gibi, İngilizce yayın yapan popüler sitelere de abone olabiliyorsunuz. JustMatic, başarılı özelliklere sahip olsa da, bu özellikleri daha çekici kılan kısmı tasarım ve kullanım basitliği. Bunun yanında uygulama geliştiricilerinin de Türk olduğu belirtmekte fayda var. Takip ettiğiniz birçok haber sitesi varsa, hepsini tek tek kontrol etmekten sıkıldıysanız, JustMatic ücretsiz olmasınında avantajıyla sizin için bir kurtarıcı olabilir.

Uygulamanın Artı Yanları

 • Abone olabileceğimiz siteler sayısı bir hayli fazla ve bu siteler arasında popüler olanlar da mevcut.
 • Facebook ile giriş yaptığımızda, diğer JustMatic kullanan arkadaşlarımızın abone olduğu siteleri görebiliyoruz.
 • Oluşturduğumuz koleksiyonları arkadaşlarımızın görmemesini istiyorsak gizlilik seçeneğini açarak, bize özel kılabiliyoruz.
 • Tasarım ve kullanılışlık oldukça başarılı.
 • Universal (iPhone ve iPad uyumlu).
 • Ücretsiz.

Uygulamanın Eksi Yanları

 • Ortak havuz işlevi gören “my JustMatic” kısmında herhangibi bir kategori yapamıyoruz. Bu yüzdende eğer sık sık yeni yazı yayınlayan bir siteye abone olduysanız (gazete siteleri gibi), bu kısım tamamen oranın yazıları ile dolup, diğer sitelerin yazılarını görmenizi zorlaştırabiliyor.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>