iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

InstaSize

InstaSize

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Bütün işlevlerin tek bir sosyal ağda toplanması yerine, yalnızca tek bir işlev için kurulan sosyal ağların var olduğu günlerde yaşıyoruz. Bu sosyal ağların koyduğu kurallar veya eksiklerini kapatmak için, uygulama geliştiriciler tarafından birçok uygulama geliştirilmiş durumda. Çoğu kullanıcının vazgeçilmezi haline gelen bu uygulamalar, en az sosyal ağların kendisi kadar kullanılıyor. Bu türden sayabileceğimiz uygulamalardan biride Instagram için geliştirilmiş olan InstaSize.

InstaSize, Instagram kullanıcıları tarafından pek sevilmeyen, fotoğrafları kare şeklinde kesme zorunluluğundan kurtarmak amaçlı geliştirilmiş bir uygulama. Fotoğrafları kesip kareye dönüştürmek yerine kareye sığdırmayı sağlayabiliyor. Yetenekleri bakımında kısıtlayıcı ve yetersiz olan Instagram’ın fotoğraf düzenleme işlevinin, yerini aldığını söylemek yanlış olmaz.

Yeteneklerini sadece kareye sığdırma ile bitirmeyen InstaSize, fotoğraflarınızın arka plan rengini belirleme, filtre ekleme, aynı fotoğrafta birkaç fotoğrafa yer verme gibi özellikleri de kullanıcıların hizmetine sunuş durumda. Her ne kadar bu konulardaki başarısını Snapseed ile eşdeğer şekilde olmasa da, en azından basit işlemleri yapabilmek için yeterli. Uygulama için kullanacağımız fotoğrafları, var olanlardan veya anlık olarak kameradan çekip kullanabilmemiz mümkün. Bunun yanında düzenlemesini bitirdiğimizde fotoğrafı direkt olarak Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal ağlara aktarmak gibi bir kolaylıkta sağlanmış durumda.

iOS 7 ile tasarımın uyarlanmış olduğunu iOS 7 kullanıcıları için belirtmekte fayda var. Uygulamayı ücretsiz olarak App Store üzerinden indirebilirsiniz. Ücretsiz olmasından kaynaklanan uygulama reklamlarda rahatsız etmeyici düzeyde.

Artı Yanları

 • Basit tasarım ve bunun beraberinde getirdiği kullanım kolaylığı.
 • iOS 7′ye uyarlanmış tasarım.
 • Fotoğrafları düzenledikten sonra, direkt olarak Twitter, Facebook, Instagram gibi uygulamalara geçirebiliyoruz. Bu da tekrar fotoğraflar arasından fotoğrafımızı seçmek zorunda bırakmıyor.
 • Ücretsiz.
 • Universal. (iPhone ve iPad uyumlu)

Eksi Yanları

 • Uygulama içi yer alan reklamlar.
 • Uygulamadaki çoğu fotoğraf filtresi ve arka plan şablonları ücretli, bu yüzden uygulama içi satın alım yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.
 • Türkçe dil seçeneği yok. (Bu tür uygulamalarda dilin pek bir işlevi olduğu söylenemez.)

Instasize Photo Editor + Video


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Instasize Photo Editor + Video
App Store oyları: (16864 oy)
Desteklenen Diller: Spanish, Danish, Dutch, English, , French, German, EL, HE, , Italian, JA, KO, MS, , Russian, ZH, Spanish, , , ZH, Turkish, VI
Çıkış Tarihi: 21.11.2012
Boyut: 238.88 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad75-iPad75, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPad72-iPad72, iPhone11-iPhone11, iPad71-iPad71, iPad73-iPad73, iPad878-iPad878, iPadMini3-iPadMini3, iPad74-iPad74, iPadAir3-iPadAir3, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone6-iPhone6, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPhone6s-iPhone6s, iPhoneX-iPhoneX, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPad612-iPad612, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPad834-iPad834, iPhone8-iPhone8, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPadAir-iPadAir, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPad812-iPad812, iPhone12-iPhone12, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPhone7-iPhone7, iPad611-iPad611, iPad856-iPad856, iPadMini5-iPadMini5, iPhoneXR-iPhoneXR, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPad76-iPad76, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadProCellular-iPadProCellular, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadPro-iPadPro, iPhone5s-iPhone5s, iPadPro97-iPadPro97, iPadAir2-iPadAir2, iPadMini4-iPadMini4

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Telefonda tuş takımı yanındaki sesli mesaj bölümünü nasıl kapatabilirim

  2. Ben moldiv kullanıyorum hem birçok fotoğrafı yek karede sığdırabiliyorum hem de arkaplanı desenli yapabiliyorum

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>