iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Rando

Rando

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Fotoğraf kelimesi Yunanca’dan gelir. ”Photo” ışık, ”graph” iz bırakmak demek. Gerçekten de çekerken hayatımızda iz bırakan anları saklamış oluyoruz. Günümüzde ise fotoğraf deyince akla Instagram gibi fotoğraf paylaşım siteleri, Snapseed benzeri fotoğraf işleme programları gelmekte. Az sonra inceleyeceğim program ise bizlere farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Rando, yapımcılarının deyişiyle ” fotoğraf çekmeyi sevenler için sunulan ”deneysel” fotoğraf değiştirme platformu”. Kullanması ise oldukça basit. Emailinizle kaydolduktan sonra hesabınızı doğruluyorsunuz ve artık Rando evrenindesiniz. Ana menüdeki yuvarlak kırmızı tuşa basarak fotoğraf çekme bölümüne giriyorsunuz. Söylemek isterim ki fotoğraflar yuvarlak bir çerçevenin içerisinde çekiliyor. Çektikten sonra bunu Rando sunucularına yükleyebilirsiniz ya da başka bir çekim yapabilirsiniz.

Yüklediğiniz fotoğrafın üzerine çekildiği şehir işlenmekte. Böylelikle alan kişi de güzel fotoğrafların nerede çekildiğini görebiliyor :-) Ayrıca siz de size gelen Randoların nerede çekildiğini ve de sizin Rando’larınızı hangi ülkedeki kullanıcının aldığını görebiliyorsunuz. Sadece üzerine basmanız yeterli. Herhangi bir Rando’nun iki defa üstüne basarak çıkan menüde onu kaydedebilir, uygunsuz olarak işaretleyebilir, veya silebilirsiniz. Bir Rando’nun sağ üstündeki yuvarlağa basarak da o Rando’yu puanlayabilirsiniz.

Unutmadan söyleyeyim: Siz ne kadar Rando yollarsanız o kadar Rando da size geliyor. Mesela 2 Rando gönderirseniz 2 tane Rando alırsınız. Aynı hediyeleşmek gibi, fakat sadece ikiniz varsınız, sosyal medya vs yok :-)  Eğer hayatınızda farklı bir fotoğraf deneyimi arıyorsanız, aynı zamanda da hediyeleşmeyi seviyorsanız, Rando’yu denemenizi tavsiye ederim. En güzel günler, fotoğrafları ile birlikte :-) , sizin olsun.

Not: Konum bilgileri konusunda hassas olan kullanıcılar olabilir, konum bilgileri sadece hangi ülke ve hangi şehirde olduğunuzun bilgisidir o kadar.

Artı Yanları

 • Sıra dışı bir fotoğraf deneyimi.
 • Aldığınız fotoğraflar sayesinde Dünya’nın farklı yerlerini görebilme.
 • Kendi tecrübelerinizi Dünya’daki rastgele biri ile paylaşmanın verdiği heyecan :-)

Eksi Yanları

 • Filtreleme yok.
 • Rando’nun içinden çekmediğiniz resimleri yükleyemiyorsunuz.
 • iPad’lere uyumlu değil.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Merhaba Mustafa bey, iPhone 5 için vb. Yedek bataryalı kılıflar hakkında bilgi verebilirmisiniz. 3G kullandigim zaman sarzı somuruyorda.Şimdiden teşekkürler.

  2. Kullanıyorum çokta seviyorum açıkçası. İlginç fotoğraflar çekmek ve almak baya eğlenceli :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>