iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Rhonna Designs

Rhonna Designs

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Tasarımın hayatımızda önemli bir yer kapladığı bir dünyada yaşıyoruz. App Store’den bir uygulama alırken, neredeyse hepimiz ilk önce ekran görüntülerine bakıp, ardından alıp almama kararını veriyoruz. Bunun doğrultusunda bize ait olan şeylerinde tasarım olarak iyi olmasını düşünmemiz yanlış olmaz.

Rhonna, kendimiz veya başka bir şey için tasarım konusunda çok bilgiye sahip olmamız gerekmeden kendi tasarımlarımızı yapmamızı veya var olan fotoğraflarınızı eklemeler yapmanızı sağlayan bir uygulama. Dediğim gibi bunu yapmak için tasarım konusunda bir bilgiye ihtiyacınız yok, çünkü Rhonna bir şeyler üretebilmemiz için oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip.

Uygulamaya girdiğimizde, cihazımızda var olan fotoğraflardan birini seçerek veya Rhonna’nın içinde var olan hazır arka planlardan birini seçerek işe başlayabiliyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra fotoğrafımıza iki temel şey ekleme hakkında sahibiz. Herhangi  bir yazı veya uygulamanın içinde bulunan hazır şablonlardan birini eklemek. Seçenekler az gibi görünse de, yazı tipleri ve şablonların sayısı bir hayli fazla.

Eklediğimiz her yazı ve şablonun renklerini, büyüklüğünü ve konumunu istediğimiz doğrultuda belirleyebiliyoruz. Bazı şablonlarda yazılar yer alıyor fakat yazılar İngilizce. Maalesef bu yazıları düzenleme şansına sahip değiliz. Ama bu şablonları kullanamayacağız anlamına gelmiyor. Bir çok yazısız şablonda mevcut. Yazı ve şablon eklemek dışında, olan fotoğrafı kırpma, çeşitli fotoğraf filtreleri, fotoğraf çerçeveleri  gibi şeylerde ekleyebiliyoruz. Bunların haricinde benim bir hayli hoşuma giden Mask özelliğinden bahsetmek istiyorum. Mask özelliğini açtığımızda fotoğrafımıza beyaz bir renge bürünüyor. Saydamlığı ayarlamamıza orantılı olarak, eklediğimiz şablonlar veya yazılar şeffaf ortaya çıkıyor. Anlatmak istediğimi ekran görüntülerinde daha iyi şekilde görebilirsiniz :)

Mask özelliği açıkken.

Her tasarım için Mask özelliği güzel gitmediği olabiliyor. İyi bir arka plana sahipseniz oldukça iyi sonuçlar alabiliyorsunuz. Maalesef Mask özelliği açtığımızda kaplanan beyaz tabakanın rengini değiştiremiyoruz.

Mask özelliği kapalıyken.

Eğer çalışmanız bitmeden uygulamadan çıkmanız gerekirse, yaptığınız çalışma olduğu gibi saklanıyor ve her şeyi en baştan yapmak gibi bir şey ile uğraşmıyorsunuz. Çalışmamız bittikten sonra, istersek Twitter, Facebook, Instagram sosyal ağlarda paylaşabiliyoruz.

Kendi tasarımlarınızı yaratmak istiyorsanız, Rhonna Designs iPhone’da ki yardımcınız olabilir. Biraz pahalı sayılabilecek fiyatını, fazlasıyla hak ediyor. Birkaç şablon paketi haricinde uygulama içi satın alınımına  da yer verilmemiş. Bu da uygulamayı aldıktan sonra sürpriz alınımlara sizi mecbur kılmıyor.

Artı Yanları

 • Harika tasarım.
 • Basit ve kullanışlı.
 • Yazı tipleri ve şablonlar oldukça kaliteli.
 • Renklendirme de bir sınır yok.
 • Yaptığımız çalışmaları birçok sosyal ağda direkt olarak paylaşabiliyoruz.
 • Universal (iPhone ve iPad uyumlu)

Eksi Yanları

 • Yazı tipleri Türkçe karakterleri desteklemiyor.
 • Şablonlardaki yazıları düzenleyemiyoruz.
 • Birçok proje üstünde uğraşamıyoruz. Sadece son kaldığımız proje üstünden devam edebiliyoruz.
 • Ücretsiz bir sürümü yok.

Rhonna Designs


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Rhonna Designs
App Store oyları: (5 oy)
Desteklenen Diller: English, CS, Danish, Dutch, English, , French, German, EL, HE, Hungarian, Italian, JA, KO, NB, Polish, , Russian, ZH, , Spanish, , ZH, Turkish
Çıkış Tarihi: 06.07.2013
Boyut: 377.96 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5-iPhone5, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>