iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Konvert

Konvert

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Güncelleme (12 Nisan 2014) : Aşağıdaki incelemeyi uygulama ilk yayınlandığında paylaşmıştık, fakat zaman içinde yeni özellikler (birimler) eklenerek uygulama epey geliştirilmiş.

Bildiğiniz gibi App Store’da bir çok çevrim (converter) uygulaması mevcut. Hatta çoğu da ücretsiz. Fakat geçenlerde ülkemiz geliştirici ve tasarımcıların elinden çıkmış olan Konvert isimli uygulama gibi güzel tasarıma ve animasyonlarına sahip uygulama sayısı oldukça az.

Konvert’ün özellik olarak diğer uygulamalardan pek bir farkı yok. Fakat diğerlerinden en büyük farkı tasarımı. iOS 7′nin yeni flat (düz) tasarımına uygun bir şekilde geliştirilmiş olan uygulamanın çok basit bir arayüzü ve çok hoş bir kullanımı var.

Uygulamanın ana menüsünde hemen hemen tüm birimler (Uzunluk, Ağırlık, Sıcaklık, Zaman, Basınç, Enerji, vs.) mevcut ve çevirmek istediğimiz birime ait ikona tıkladığımızda karşımıza Apple’ın hesap makinasına benzer bir ara yüz çıkıyor aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi.

Örneğin uzunluk birimi çevirmek istiyorsak “Length” ikonuna tıklıyoruz ve ardından uzunluk birimlerinden çevirme yapacaksak sol üst köşedeki birimleri sağa ve sola kaydırarak farklı birimlere ulaşabiliyoruz.

Uygulamanın bazı ufak tefek eksiklikleri ve kullanılabilirlik sorunları dışında da olumsuz bir yanı bulunmuyor. Ayrıca ekranlar arası geçişteki animayonlar da oldukça hoş. Fakat onlar da ilk güncellemede muhtemelen düzelecektir. Eğer yakında yayınlacak iOS 7′nin arayüzüne uygun sade bir çevirici uygulaması arıyorsanız Konvert tam size göre.

Artı Yanları

 • Sade ve basit bir arayüz.
 • iOS 7′e uygun tasarım.
 • Kullanımı kolay

Eksi Yanları

 • Universal değil. (iPad’e özel arayüzü yok.)
 • Birim değiştirmek için kaydırmak gerekiyor. Dokunarak da değiştirmek güzel olurdu.
 • Değiştirdiğimiz birimler ana menüye dönüce kaydedilmiyor. En son kullandığımız kaydedilse çok iyi olur.
 • Döviz çevirici yok. Sonradan güncellenerek eklendi.
 • Türkçe dil seçeneği yok. (Bence şart değil)
 • Ücretli. (Kısa bir süre olduğu anı yakalayabilirsiniz belki)
Eğer uygulamayı beğendiyseniz, aşağıdaki download linkini kullanarak App Store’dan indirebilirsiniz.

Konvert


Fiyat:18.99 TRY


Konvert
App Store oyları: (31 oy)
Desteklenen Diller: English, German, Italian, JA, Spanish, Turkish
Çıkış Tarihi: 02.09.2013
Boyut: 6.2 MB
Desteklenen Cihazlar: iPadAir3-iPadAir3, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhone6s-iPhone6s, iPadPro-iPadPro, iPadMini5-iPadMini5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadAir2-iPadAir2, iPhone12-iPhone12, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPhone4S-iPhone4S, iPad23G-iPad23G, iPhone5-iPhone5, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPad76-iPad76, iPhone6-iPhone6, iPadAir-iPadAir, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPad74-iPad74, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadAir4-iPadAir4, iPadMini4-iPadMini4, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPad612-iPad612, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad72-iPad72, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPhoneSE-iPhoneSE, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPad812-iPad812, iPadProCellular-iPadProCellular, iPad73-iPad73, iPad611-iPad611, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhone7-iPhone7, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5s-iPhone5s, iPhone11-iPhone11, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPad75-iPad75, iPhone8-iPhone8, iPad834-iPad834, iPhone5c-iPhone5c, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMini3-iPadMini3, iPad71-iPad71, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini-iPadMini, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPhoneX-iPhoneX

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  4 Yorumlar

  1. Oyun derken?

   • Teşekkürler uyarınız için. Yazım hatası olmuş, düzelttim.

  2. Madem ülkemiz geliştirici ve tasarımcıların elinden çıkmış neden Türkçe ara yüzü yok?

   • Yerinde ve haklı bir tespit

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>