iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Thunderspace

Thunderspace

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Özellikle son yılları düşündüğümüzde insanlar artık daha çok çalışır oldular. Ağır iş yükü gibi bazı problemler arkasından depresyon, huzursuz aile yaşantısı benzeri problemler doğurdu. Halbuki bizler biraz daha doğa ile iç içe olsak, kuşların cıvıltılarını dinlesek, rahatlarız değil mi? Maalesef bunu yapmak pek de mümkün olamıyor ama öyle bir program var ki doğayı bir nebze olsun evinize, daha doğrusu cebinize getiriyor : Thunderspace

Program sizi renga renk ve gayet hoş bir arayüz ve sevecenlik ile karşılıyor. Karşınıza kısa bir nasıl kullanılır menüsü çıkıyor. Menü İngilizce olmasına karşın sonunda bulunan aşağıdaki videoyu izlediğimizde genel olarak nasıl çalıştığını anlıyoruz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=zhI0t3_L1Uw&w=560&h=315]

Uygulamanın temel espirisi 3 boyutlu olarak kaydedilmiş gökgürültülü yağmur efektini kullanarak sanki gerçekten dışarıda öyle bir hava varmış gibi hissettirmesi. Efektleri kullaklıkla dinlediğimizde ve gözümüzü kapattığımızda uygulamanın bu konuda da oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Özellikle cihazın ekranını kilitlemeden ters çevirip flaş ışığını da direkt gözümüzü görmediği bir noktaya koyarsak, arada yanan flaşlar sanki gerçekten şimşek çakıyormış hissi veriyor yağmur efekti ile birlikte.

Uygulamayı kullanmak da oldukça kolay. Minimalist bir tasarımı olduğundan ekranı sağa-sola ve yukarı-aşağı çekerek diğer menüler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Uygulama size bir sayaç sayesinde dinleme süresini ayarlama imkanı vermekte. Aynı zamanda flaş ışığını da kapayabiliyorsunuz isterseniz. İki tane bedava gelen doğal ortam seçeneğinin yanında 6 tane de uygulama içi satın alım seçeneği mevcut her biri 1.79TL’ye satılan. Fakat her bir efekti satın almadan önce kısa bir süre dinleyebiliyoruz. Ayrıca her bir efekt yine yağmur ve gökgürültü temalı ama biribirinden farklı bir ortamlar sunuyor.

Eğer yoğun ve stresli bir temponuz varsa ve biraz rahatlamak istiyorsanız Thunderspace’i öneririm. Uygulamayı açın, kulaklığınızı takın, arkanıza yaslanın, gözünüzü kapayın ve  akışına bırakın :)

Artı Yanları

 • Minimalist ve hoş bir tasarım.
 • Ses kayıtlarındaki doğallık ve kalite gayet iyi. Özellikle yağmur damlaları çok gerçekçi.
 • Kolayca kullanılabilmesi.

Eksi Yanları

 • Diğer gökgürültülü yağmur efektleri için ayrıca uygulama içi alım istemesi.
 • Kulaklıksız çok verimli olmaması ve iPhone 5′in Earpods’u gibi kaliteli bir kulaklıkla verimli çalışması.
 • iPad’lere uyumlu değil. (Muhtemelen flaş ışığı kullandığından)
Thunderspace’i aşağıdaki download linkini kullanarak satın alabilirsiniz.

Thunderspace Rain Sleep Sounds


Fiyat:27.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Thunderspace Rain Sleep Sounds
App Store oyları: (12 oy)
Desteklenen Diller: English, German, Russian, ZH
Çıkış Tarihi: 05.07.2013
Boyut: 120.44 MB
Desteklenen Cihazlar: iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhone7-iPhone7, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPad72-iPad72, iPhone5s-iPhone5s, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadAir-iPadAir, iPhone11-iPhone11, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPhone6-iPhone6, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPad74-iPad74, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir2-iPadAir2, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPad75-iPad75, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneXS-iPhoneXS, iPadMini5-iPadMini5, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadAir4-iPadAir4, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPad76-iPad76, iPad611-iPad611, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad812-iPad812, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPadMini4-iPadMini4, iPad73-iPad73, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPhone12-iPhone12, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPadAir3-iPadAir3, iPhone6s-iPhone6s, iPhoneXR-iPhoneXR, iPadPro-iPadPro, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhone8-iPhone8, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPhoneSE-iPhoneSE, iPad834-iPad834

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  6 Yorumlar

  1. Elinize sağlık Caner Bey. Gayet güzel bir inceleme olmuş.

   Uygulamaya da bayıldım. Efektler çok başarılı, özellikle karanlıkta flaşın şimşek efekti vermesi çok hoş. Bir de keşke diğer efektleri de ayrıca uygulama içi alımla satmasalarmış.

  2. Bayıldım. Ses bu kadar güzel olur. Earpods kulaklıkta ve Dr bre de dinledim bir ara kitaba kaptırdım. Gökgürültüsünün dışarıdan geldiğini zannettim. Tabi kendi kendime tuzağa düştüm:)))

  3. Tasarımı gerçekten çok hoş bir program olmuş.Gök gürültülü havayı çok güzel hissettirebiliyor ancak ben gerek çeşitlilik gerekse kayıtları birlestirme özelligi için sound massage’yi de tavsiye ederim.

  4. Size nasil inceleme gonderebilirim acaba Mustafa Bey

  5. Tesekkur ederim

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>