iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Wunderlist

Wunderlist

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Siz de eğer benim gibi aklınızda tutmanız gereken şeyleri ara ara unutabiliyorsanız bu uygulama tam size göre diyebilirim :) Kısaca not alma uygulaması olarak nitelendirebileceğim Wunderlist aslında bundan çok daha fazlasını yapabiliyor. Lafı hiç de uzatmadan bu uygulamanın yaptıklarından bahsedeceğim.

Başlangıç ekranında bizleri Gelen Kutusu karşılıyor  ve haliyle hiçbir not bulunmuyor. Hemen not almaya başlıyoruz ve “Bir öğe ekle” diyerek işe koyuluyoruz. Ögemizi ekledikten sonra hemen alt satıra açık bir renkte geldiğini gördüysek başarılı bir şekilde notumuzu eklemiş bulunmaktayız.

Şimdi sıradaki işimiz bu notumuzu özelleştirmek yani Wunderlist’in bu notu bize hangi tarihte, saat kaçta ve hangi alt notla beraber hatırlatacağını seçmekte… Hemen açık renkli notumuza tıklıyoruz ve bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor.

Burada sadece hatırlatıcı kurup bitiş tarihi seçmeme gerek yok da diyebilirsiniz, bunun cevabını birazdan açıklayacağım. Tekrar konusunda her hafta rutin olarak yaptığınız şeyleri not alabilirsiniz ya da 6 ayda, bir senede tekrarlanan etkinlikleri kast ediyorum. Hatırlatıcımızı da kurduktan sonra gelelim alt görevlere. Burada aldığımız notla ilgili olan ancak başka bir not içinde değeri olmayan ufak şeyleri yazıyoruz ve bu görevlere de tik atabiliyoruz.

Son olarak bu ekranda bizi “Add a file” bekliyor. Türkçe’si dosya ekle anlamına gelen bu kısımda notumuzla ilgili herhangi bir resmi o anda çekebiliyor ya da fotoğraf arşivimizden seçebiliyoruz. Bütün bunları ayarladıktan sonra ekranı soldan sağa çekerek bir önceki ekrana dönüş yapıyoruz. Bunun gibi 10′larca hatta 100′lerce notunuz olabilir.

Bunu öngören Wunderlist notların sağ tararflarına bir adet yıldız koymuş ve bu yıldız bizim önemli ya da önceliği olan notlarımızı yukarı taşımamıza ve birazdan anlatıcağım bölümde “Yıldızlı” adında yeni  bir liste açmaya yarıyor.

Ekranı soldan sağa çekerek ya da  sol üstteki üç çizgi simgesine dokunarak geçebildiğimiz listeler bölümünde gelen kutusu, hafta, özel, filmler gibi liste başlıkları bizi karşılıyor. Tabii ki bu listeler bunlarla sınırlı değil. En aşağıdan “Yeni bir liste ekle” diyerek kendimizce önemli olan liste başlıklarını buraya ekleyebiliriz. Siz de benim gibi öğrenci iseniz listeleriniz sınavlar, ödevler gibi sıkıcı şeylerle dolabilir :)

Yazının başında birazdan bahsedeceğim dediğim kısıma geldiğimizde de, örneğin kaydettiğimiz notumuz 3 hafta sonrasını ilgilendiriyorsa burada “Hafta” listesinde görünmeyecektir. Kısaca Hafta listesi bulunduğunuz hafta içinde gerçekleşecek notları her şeyden bağımsız olarak listeliyor ve sizleri tek tek hangi not ne zamandı derdinden kurtarıyor.Tek listeyle o haftayı kısaca gözden geçirebilirsiniz ve burada notlara atacağınız tikler notun kendi listesi içinde onaylanmasını sağlayacaktır.

Ayarlar menüsüne geldiğimiz zaman burada bildirimler, hesap detayları gibi sekmeler bizleri bekliyor. Ayrıca Pro olma konusunda karşımıza bir kaç şey geliyor. Sizlere acıkça söyleyeyim uygulama için Pro almaya gerek yok çünkü işimize yarayan tüm işlemler için herhangi bir kısıtlaması olmuyor. Sadece arkadaşlarınız not paylaşmak gibi faydaları var ancak bunun için iki tarafın da Pro olması lazım ki bence gerek yok :)

Bildirim, bizim bildiğimiz bildirimlerden bir tık üstte duruyor çünkü uygulamanın mail bildirim özelliği de var, yani notu size hatırlatırken aynı anda e-mail yoluyla da size ulaşıyor. Telefonunuz yanınızda olmasa bile önceden kayıt ettiğiniz notları/etkinlikleri mailinizden kontrol edebilirsiniz.

Burada son olarak bahsetmek istediğim şey arka  planlar. Seçtiğiniz arka planlar Wunderlist’e gerçekten çok güzel havalar katabiliyor. Pro’nun tek avantajı buradaki güzel arka planlar diyebilirim.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=slUUoOf7hrk&w=560&h=315]

Uygulama için anlatacaklarım bu kadar. Gözümden kaçmış, eksik gördüğünüz bir yer varsa yorumlarda belirtmeniz, uygulamayı incelemeye gelen diğer arkadaşlara da yardımcı olacaktır.

Uygulamanın artı yönleri

 •  Ücretsiz olması
 •  iPad ve iPhone sürümünün bulunması (Universal)
 •  Türkçe olması
 •  Kategorisinde gayet başarılı olması

Uygulamanın eksi yönleri

 • Eksi olarak gördüğüm tek şey arka plan için arşivden fotoğraf ekleyememek
Eğer uygulamayı beğendiyseniz, aşağıdaki linki kullanarak ücretsiz olarak cihazınıza indirebilirsiniz.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Elinize sağlık Kerim Bey. Detaylı bir inceleme olmuş.

   • Mustafa bey mrb konu ile alakası yok fakat sormak istiyorum iphone 5 kullanıyorum fakat bazı programlar kendiliğinden kapanıyor silip tekrar yüklemem bile yapda etmiyor ne yapmak gerek mail olarak cvp yazarsanız sevinirim

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>