iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Feedly

Feedly

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Her gün farklı farklı haber sitelerini gezmekten sıkıldıysanız, bu uygulama (Feedly) tam size göre. Bütün haber kaynaklarınızı bir başlık altında toplanacak.  Aslında sadece bir RSS okuyucu olmasına rağmen size RSS okuyucusundan daha fazlasını vadediyor.  Kullanmak için sadece bir Google Hesabı yeterli olacaktır.

Uygulamayı açıp Login seçeneğine tıklarsanız sizden Google Hesap bilgilerinizi isteyecektir. Gönül rahatlığıyla hesap bilgilerinizi verebilirsiniz. Zaten Google hesabınızı kullanırsanız eklediğiniz haber siteleri başka cihazlarınızda da görüntülenecektir. Buda sizin işinizi kolaylaştıracaktır… :)

Ve ilk defa giriş yaptığınızda sizde bölümler görünmeyecektir. Siz de sol menüdeki “ADD CONTENT” seçeneğine tıklarsanız bölümlerinizi oluşturabilirsiniz ve de arama kısmından ekleyeceğiniz siteleri de bu bölümlere aktarabilirsiniz.

Aramayı yaptınız ve nasıl ekleyeceksiniz? Aramayı yaptıktan sonra istediğiniz siteye basın ve o sitenin ön izlemesini görün ve sağ üst sekmede bulunan “+” işaretine basın. Eğer hızlı eklemek (ön izlemesini görmeden) isterseniz de arama yaptığınız kısımdan bulduğunuz sitenin yanındaki + işaretine basmanız yeterli olacaktır ve size hangi bölüme eklemek istediğinizi soracaktır. İşlemler bu kadar basit :)

Uygulamanın sade bir tarayıcısı bulunmakta. Yani bizim o haberi okumamız için Safari uygulamasını açıp, oradan çıkıp tekrar uygulamamıza geri dönmenize gerek yok. Bu da bize büyük bir kolaylık sağlıyor. Uygulamanın kendi tarayıcısı da bize 3 adet seçenek sunuyor:

 1. Tema’dan ve reklamlardan ayırma: Sadece haberi sizlere bembeyaz bir ekran içinde sunan özellik (Alttaki Resim)
 2. Twitter Paylaşımı
 3. Önemli Haber Listesine Ekleme

Son olarak eğer haber kaynaklarınızı manuel eklemek istersenizde aşağıda gördüğünüz gibi RSS resmi olan linklere tıklayabilirsiniz.

Bir de isterseniz uygulamayı indirmeden önce aşağıdaki tanıtım videosundan iPhone ve iPad’de nasıl kullanıldığını görebilirsiniz:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=o0op66h-r6k&w=560&h=315]

Artı Yanları

 • İlgi çekici ve sade bir arayüzünün olması.
 • Her türlü haber sitesini ekleme imkanı.
 • Ücretsiz olması.
 • Tarayıcısının olması.
 • Kategorize edilebilmesi.
 • Universal olması. (iPhone ve iPad uyumlu)

Eksi Yanları

 • Türkçe arayüzünün bulunmaması (Bence çok şart değil.)
Eğer çok fazla sayıda site takip ediyorsanız aşağıda indirme linki bulunan Feedly’i kesinlikle öneririm.

Feedly - Smart News Reader


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Feedly - Smart News Reader
App Store oyları: (350 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 19.11.2010
Boyut: 88.57 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5-iPhone5, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, Watch5-Watch5, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, WatchSE-WatchSE, WatchSECellular-WatchSECellular, Watch6-Watch6, Watch6Cellular-Watch6Cellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  10 Yorumlar

  1. Eline sağlık Berk.

   Ben de yıllarca Google Reader kullandım. Fakat geçenlerde Google, Reader servisini kapatınca mecburen Feedly’e geçiş yaptım. Fakat Feedly uygulamasını arayüzü Google Reader’a pek benzemeyince alışamadım.

   Bu yüzden servis olarak Feedly’i ama uygulama olarak aşağıda linki bulunan Reeder’ı kullanıyorum. Reeder uygulamasını Feedly hesabımızla kullanabiliyoruz ve de arayüzü Google Reader’a çok benziyor.

   https://itunes.apple.com/tr/app/reeder/id325502379?l=tr&mt=8&at=10l4uf

   • Teşekkürler Mustafa Bey
    Fakat ben daha çok iPad üzerinden haber okuduğum için sizin söylediğiniz uygulamasında universal olmaması iPad üzerinde pekde hoş durmuyor o yüzden feedly seçtim gayet sade bir yapısı var bana göre…
    İyi Günler

  2. Offline okuma imkani var mi ?

  3. Offline okuma imkanınız yok

  4. Bende feedly kullanıyorum cok guzel arayüze sahip açıkcası google Reader kapatılınca bir sitede öneri olarak gördüm ne ise yarar diye arastirirken tam aradığım sey olduğunu keşfettim kullanımı ise acayip derecede basit sadece bir sitede sorun yasadım oda cok onemli degil bende herkese tavsiye ederim tüm siteleri organize etmiş oluyorsunuz çok fazla avantajı var kategori olarak takip ettigimiz siteleri görmemiz ayrı bir guzel olmus

  5. Ben RSS kullanmam genellikle. Sadece teknolojik gelişmeler için kullandığım bir program var. O kadar :-)
   İnceleme için teşekkürler.

  6. Türkçe haberleri nasıl ekleyeceğiz Mustafa bey

   • Türkçe haberleri ekleme gibi durum değil okumak istediğiniz habersitesini arama kısmından mesaela milliyet,com.tr haberlerini okumak istiyorsunuz arama kısmına yazın ve ekleyin hepsi bu kadar
    iyi Günler

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>