iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

CARROT Alarm

CARROT Alarm

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Alarmlar artık hayatımızın bir parçası oldu. İşe giderken, okula giderken kullanır olduk. App Store Dünyası’na baktığımızda ise çeşitli türlerde alarmlar görmekteyiz ama aralarında biri var ki kendisini bana sevdirdi : ”CARROT Alarm

CARROT Alarm sizin uyanmanızı kendi tabiriyle ”Eğlenceli” hale getiriyor. Kullanması oldukça kolay olan bu uygulamayı açtığınızda karşınıza bir saat ikonu çıkıyor, kendini tanıtıyor ve size de uyanacağınız saati seçip alarmı açmak kalıyor. İşin ”Eğlenceli” tarafı da uyanma vakti gelince başlıyor. İlk başta arka arkaya gelen bildirimler, itici bir alarm müziği sizi uyanmaya zorluyor. Uyandıktan sonra ise sıra alarmı kapatmaya geliyor ama bunun için değişik hareketler yapmanız lazım : Cihazı ters çevirme, hareket ederken ikona dokunma gibi.

CARROT Alarm’ı diğer uygulamalardan farklı kılan özellik ise seviye sistemi. Yani uygulama size bütün özelliklerini başlangıçta sunmuyor. Siz uyandıkça belli bir puan alıyorsunuz ve seviyeniz artıyor. Toplamda 100 seviye var ve her seviyenin belli bir ödülü var. Bu ödülleri uygulama menüsünde görebilirsiniz. Bazı ödüller gizli yapılmış, böylece içinizdeki merak duygusunun da körüklenmesi amaçlanmış.

Eğer farklı bir alarm uygulaması arıyorsanız CARROT Alarm’a bakmanızı öneririm. Hoşunuza gideceğini umuyor, iyi günler diliyorum.

Ayrıca isterseniz uygulamanın aşağıdaki tanıtım videosuna da bir gözatabilirsiniz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=ysNLJ03SzTk&w=560&h=315]

Artı Yanları

 • Yaptığı şakalar olsun, uyandırma sistemi olsun, gayet ilginç ve hoş.
 • Seviye sistemi sizi uyanmaya teşvik ediyor.
 • iCloud ile senkronizasyon imkanı.
 • Universal olması. (iPhone ve iPad uyumlu)

Eksi Yanları

 • Tüm özellikleri yavaş yavaş sunuyor.
 • Uygulamayı kullanması kolay ama Türkçe dil desteği yok. İngilizceniz iyi değilse uygulamayı kullanmakta ve espirileri anlamakta zorlanabilirsiniz.
 • Zaman ayarlaması 15 dakikalık periyotlar şeklinde yapılmakta.
 • Diğer Alarm uygulamalarında olduğu gibi uygulama açık değilken cihazımızı Sessize veya Rahatsız Etme moduna alırsak uygulama bir işe yaramıyor. Ayrıca ekran kilitli iken de çok verimli olmuyor. Bu yüzden önerilen gece yatmadan cihazı şarja takıp, uygulama açıkken cihazı ters çevirmek.
Uygulama hoşunuza gittiyse, aşağıdaki linki kullanarak iPhone veya iPad’inize indirebilirsiniz.

CARROT Alarm - Talking Alarm Clock


Fiyat:27.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
CARROT Alarm - Talking Alarm Clock
App Store oyları: (8 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 15.08.2013
Boyut: 10.15 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  5 Yorumlar

  1. Eline sağlık Caner. Güzel bir inceleme olmuş. Ayrıca uygulama da ilginç.

   Fakat bu tip uygulamalar cihazın ekranı kilitli iken çok verimli çalışmıyor. Bu yüzden cihaz şarja takılı iken uygulamayı açık bırakarak kullanmak gerekiyor.

   • Ücretli olmasıda çabası üstadım :)

  2. Eksi yanlarını okuyınca almaktan vazgeçtim desem yeridir

  3. Güzel bir inceleme olmuş. Tebrikler :)

  4. Sarjim sabaha kadar %80 azaliyor. Yani %20 kaliyor. Bu tarz uygulamalar faydadan cok zarar veriyor :) zaten en son okudugum haberde bir iphone un yilda buzdolabindan daha cok elektrik harcadigi idi.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>