iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

musiXmatch lyrics player

musiXmatch lyrics player

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Dinlediğiniz müziğin sözlerini merak edip bakmışlığımız olmuştur. Sözlere kolayca erişebilmemiz için App Store’da TuneWiki gibi bir çok uygulama mevcut. Fakat çoğu sadece sözleri göstermekle yetiniyor. Şimdi sizlere tanıtacağım MusicXMatch, şarkıda vokalle uyumlu şekilde size sözleri gösteriyor. Bu sayede sözler ile şarkıyı tam olarak bağdaşlaştırabiliyorsunuz.

MusicXMatch, şarkı sözlerini göstermek için iPhone’nunuzda bulunan şarkılardan yararlanıyor. Ekstradan bir arama işlemi gerektirmiyor. Ekranı yatay konuma getirdiğimizde, şarkısını dinlediğimiz sanatçının bir fotoğrafı eşliğinde şarkı sözlerini okuyabiliyoruz. Kendi içinde bulunan arama motoru sayesinde istediğimiz şarkıyı aratabiliyoruz. Arattığımız şarkının sözleriyle birlikte kısa bir kısmını dinledikten sonra istersek iTunes üzerinden satın alabilme imkanına da sahibiz.

Eğer uygulama şarkının sözlerini vokalle eşzamanlı olarak gösteremiyorsa, sadece normal olarak göstermekle yetiniyor. Fakat birçok şarkının vokal eşzamanlı söz gösterme desteği var. Bu konuda yabancı şarkılar Türkçe şarkılara göre daha üstün. Eğer Facebook, Twitter veya Last.fm gibi sosyal ağlar kullanıyorsanız bunlar aracılığlada giriş yapabiliyorsunuz.

MusicXMatch’a son güncelleme ile adını ve söyleyeni bilmediğimiz bir şarkıyı dinleterek, şarkıyı kimin söylediğini bulma özelliği eklendi. Sadece bu özelliğe önem vermiş birçok uygulama mevcut fakat bu konuda MusicXMatch rakipleriyle yarışabilir durumda. Bu şekilde bulduğumuz bir şarkıyı tekrar ismini unutursak “History” kısmından daha önce tüm arattığımız şarkılara bakabiliyoruz.

Uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyoruz. Fakat reklamlara yer verilmiş durumda. Eğer sözleri erkanımız yatay şekilde okursak reklamlar kayboluyor. Dikey durumda reklamlardan çok rahatsız olursak uygulama içi satın alım ile de reklamları kaldırabiliyoruz.

Artı Yanları

 • Şarkı sözlerini vokalle eşzamanlı göstermesi.
 • Arama özelliği sayesinde tüm şarkıların şarkı sözlerine ulaşabilmemiz.
 • İsmini ve söyleyenini bilmediğimiz şarkıları dinleterek bulabilmemiz.
 • Ücretsiz.
 • Universal. (iPhone ve iPad uyumlu)

Eksi yanları

 • Vokalle eşzamanlı şarkı sözleri gösterme özelliği her şarkıda kullanılamıyor.
 • Bu özellikten yabancı şarkılar Türkçe şarkılara göre daha fazla yararlanıyor.
 • Uygulama içi reklamlar (Uygulama içi alımla reklamları kapatabiliyoruz)

Musixmatch Lyrics Finder


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Musixmatch Lyrics Finder
App Store oyları: (1202 oy)
Desteklenen Diller: Dutch, English, French, German, , Italian, JA, KO, , Russian, ZH, Spanish, ZH
Çıkış Tarihi: 12.08.2011
Boyut: 103.4 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>