iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Paper by FiftyThree

Paper by FiftyThree

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Paper 53 (Fifty Three) uygulaması, pek benzememekle beraber Windows’taki bildiğimiz Paint uygulamasıyla aynı amaç için çalışan bir uygulamamız. Bu uygulama sadece iPad sahiplerini ilgilendiriyor. Çünkü iPhone’a yükleyemiyorsunuz.

Ana ekrandan Paper’a dokununca karşımıza bir sürü defter gibi şeyler çıkıyor. Parmağımızı kaydırarak istediğimiz defterin üzerine dokunabiliyoruz. Bir deftere dokununca içindeki sayfalarını görebiliyoruz. İlk baştaki defterin içindeki sayfalar uygulama geliştiricileri tarafından hazırlanmış örnek resimler bulunduruyor. Onlarda düzenlemeler yapabiliyoruz. Ayrıca bittikçe alt kısımdaki “+” butonuna dokunarak yeni defter üretebiliyoruz.

Şimdi bir deftere dokunalım. Sonra da bir sayfaya… Farkedeceksiniz! Orada Kalem ve araç yerleri olarak : Draw, Sketch, Outline, Write, Colour diye 5 tane kalem yeri, 1 tane silgi yeri ve yuvarlak görünüşü olan adına Mixer adında bir araç var. Ama biz sadece silgi ve bir tane kalem görüyoruz. Gördüğünüz kalemin adı: “Draw“. Diğerlerinin boş olmasının sebebi sadece draw ile silginin ücretsiz olarak sunulması.

Diğerlerini satın almak için cihazınızın Sınırlamalar menüsünden uygulama içi alıma yasaklanmadığına öncelikle emin olun. Sonra boş kalem v.b. boş bir araç-gereç alanına dokunun. Karşınıza çıkan Store’dan istediğiniz kalem v.b. araç-gereç’i seçin. Fiyat alanına dokunun teyit mesajını onaylayın ve Apple Kimliğinizi girin. O araç gereç, uygulamanıza yüklenecektir.

Draw ile resminizi çizebilirsiniz. Sketch (3,59 TL ödemeniz gerekir) sanki kuru boya ile çizilmiş gibi resimler oluşturabiliyorsunuz. Outline (3,59 TL ödemeniz gerekir ) sanki bir fosforlu kalem gibi çizimler yapabiliyorsunuz. Write ( 3,59 TL ödemeniz gerekir ) ile de adından da anlaşılabileceği gibi daha çok yazı yazmak için kullanılan ince bir yazısı olan bir kalem. Colour (3,59 TL ödemeniz gerekir ) ise resmimizi çizdikten sonra adından da anlaşılabileceği gibi çizdiğimiz resmi boyamamıza yarayan bir kalem. Mixer ise renkleri karıştırıp apayrı renkler oluşturabileceğimiz bir kalem. Bunlara aslında fırça da denebilir ama ben daha tanıdık bir kelime olduğu için kalem demeyi tercih ettim.

Bu şekilde dilersek boş sayfaya dilersek te örnek sayfaların üzerine çizimler yapabiliriz. Bildiğiniz gibi bazı araçlar ücretli bazılarıysa zaten uygulama ile geliyor. Bence ücretsiz araçlarla da güzel resimler yapılabilir fakat tüm ücretli araçları satın alırsak daha çok çizgi alternatifi olduğu için daha güzel çizimler yani resimler yapabiliriz. Kaydedilmesine gelince; bu uygulamada resimleri Film Rulosuna kaydet gibi bir seçenek bulunmuyor. Ancak, benim size tavsiye edeceğim bir yöntemle Film Rulosuna da kaydedebiliriz. Öncelikle resmimizi yaptık. Sonra aşağıdaki araçların bulunduğu yeri parmağımızla aşağıya doğru iterek kapatıyoruz. Sonra resim tam ekran olarak gözüküyor. O anda kapama tuşuyla – home tuşuna aynı anda basıyoruz. Sanki iPad’imizin ekranında flaş patlar gibi bir durum oluyor. Bu aslında iOS Cihazlarda ekran görüntüsünü kaydetmek için kullanılan bir yöntem ama bu şekilde resmimizi de kaydedebiliyoruz.

Artı Yanları

 • Uygulama App Store’da ücretsiz.
 • Ücretsiz araçlarla bile ücretliler kadar güzel olmasa da resimler yapılabiliyor.

Eksi Yanları

 • Sadece iPad’e indirebiliyorsunuz, iPhone sahipleri kullanamıyor.
 • Daha iyi çizim yapabilmemiz için tanesi 3,59 TL’den kalem v.b. araç satın almamız gerekiyor.
 • Film rulosuna direkt bir linkle resminizi yükleyemiyorsunuz.

Paper by WeTransfer


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Paper by WeTransfer
App Store oyları: (1025 oy)
Desteklenen Diller: Dutch, English, French, German, Italian, JA, KO, , Russian, ZH, Spanish, ZH
Çıkış Tarihi: 29.03.2012
Boyut: 106.71 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  3 Yorumlar

  1. Mustafa Bey,

   Yazımı yayınladığınız için çok teşekkür ederim.

   Saygılar.

  2. Fırsat kısmında free diye belirtiginiz anodia uygulaması 5.49 tl dir free değildir indirdik boşa para verdik daha dikkatli olun :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>