iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

FoxTube

FoxTube

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Küçük boyutlarda mobil data paketlerine sahip olan kullanıcıların en büyük sıkıntısı video izlemektir. Sık sık izlediğiniz bir video var ise her seferinde data paketinizi harcar. App Store’de hem bu sorundan hemde YouTube’den video indirmek isteyen kullanıcılar için bir uygulama mevcut. FoxTube, YouTube videolarını indirmemizi mümkün kılıyor. FoxTube’de izlediğimiz her YouTube videosu önbelleğe (cache) kaydeliyor ve biz silene dek oradaki yerini koruyor. İnternet erişiminiz olmasa bile önbelleğe aldığınız tüm videolarını izleyebiliyorsunuz.

FoxTube’nin önbellek özelliği birçok ek özellik ile zenginleştirilmiş durumda.Aslında uygulamanın en güzel tarafı, önbelleğe alacağımız videonun çözünürlük kalitesini ayarlamak (360p,480p,720p,1080p).Bu özellik sayesinde dilediğiniz çözünürlükte videoları seyredebiliyorsunuz.Video izlerken FoxTube’den çıksak bile müzik olarak çalmaya devam ediyor.Video oynatıcısında yavaş veya hızlı sarma,basit parmak dokunuşlarıyla ileri geri sarma, yakınlaştırma gibi işinize yarayacak bir özellik de mevcut.

YouTube hesabımıza da FoxTube üzerinden giriş yapabiliyoruz. Giriş yaptığınız taktirde YouTube’de yaptığınız birçok işlemi burada da yapabiliyorsunuz. Önbelleğe aldığımız videoları cihazımızda bulunan Fotoğraflar kısmınada kaydetme şansına sahipsiniz. Bu özelliği kullanıp videoları bilgsayarınıza atabilirsiniz.Bununla ilgili bir özellik daha var, biraz da ondan size bahsetmek istiyorum.

Cihazınızın bağlı olduğu kablosuz ağa (Wi-Fi) eğer başka cihazlar da bağlıysa, bu kablosuz ağ üzerinden size verilen IP adresi sayesinde, önbelleğe aldığınız tüm videoları başka cihazlarda da izliyebiliyorsunuz. Favori bir video oynatıcınız var ise önbelleğe aldığınız videoları ”Birlikte Aç (Open In)” ile orda da izleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüsünde size verilen IP adresini herhangibi bir tarayıcıda girip, videolarınızı oradada izleyebilirsiniz.

Aslında FoxTube’nin yapımcıları önbelleğe alma işini sadece YouTube ile sınırlandırmamışlar. FoxTube’nin içine yerleştirdikleri tarayıcı sayesinde birçok siteden video indirebilirsiniz fakat YouTube kadar sorunsuzca bu gerçekleşmeyebilir. YouTube’nin yanında Dailymotion desteği de mevcut.

Bu yazının yayınlandığı an itibariyle FoxTube’nin iPhone versiyonu 5,49 TL’lik bir fiyata sahip. Fakat ara ara kısa süre için ücretsiz olabiliyor. Eğer iTurkeyBiz  uygulamasında Fırsatlar kısmını takip ediyorsanız, FoxTube kısa süre için ücretsiz olursa haberdar olabilirsiniz. Ama bence FoxTube az da pahalı olan fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor.

Artı Yanları

 • Sadece YouTube ile kısıtlı kalmayıp tüm sitelerden önbellek alabilmek için bir tarayıcıya sahip.
 • Önbelleğe aldığımız videoların çözünürlüklerini belirliyebiliyoruz.
 • Önbelleğe aldığımız videoları izlemek için internet bağlantısı gerekmiyor.
 • Önbelleğe aldığımız videoları Fotoğraflara kaydetmemiz mümkün.
 • Media Server özelliği ile ortak modeme bağlanmış tüm cihazlarda videolarımızı izleyebiliyoruz.
 • YouTube hesabımızla giriş yapabiliyoruz.

Eksi Yanları

 • Önbellek sistemi arada ufak sorunlar çıkartıyor.
 • Türkçe dil desteği bulunmuyor.
 • Universal değil, iPad versiyonu iPhone versiyonuna göre biraz daha pahalı.

iPhone İndirme Linki:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

iPad İndirme Linki:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Paylaşan kişiye Çok Teşekkür ediyorum.

  2. Arkadaşım öncelikle teşekkür ederim ellerine sağlık bu incelemeyi bizimle paylaştığın için. Ben şunu söylemek istiyorum. Bu programın hemen hemen aynısı olan “Free Video Dowlsnder” isim ki programı kullanıyorum ve çok memnunum. Üstelik reklamlı versiyonu ücretsiz bilgilerinize sunulur.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>