iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Legends of Atlantis: Exodus

Legends of Atlantis: Exodus

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Daha önce Roads of Rome oyununu oynamış ve bu tür oyunları sevenler için benzer tarzda keyifli bir oyun. Oyuna günlük slot makinasını çevirerek başlıyorsunuz. Buradan kazandığınız puanlar size yeni bölüm açmak için yardımcı oluyor. Ayrıca bölüm sonlarında da puan kazanıyorsunuz. Her bölüm zamana karşı oynanıyor. Kaynaklarınızı iyi kullanarak oyunu uzman süresi içerisinde bitirebilir, ya da böyle bir iddiam yok derseniz ilave süreyi de kullanabilirsiniz. Her oyun başlarken, bilge adamın sizinle konuşuyor ve yapılacak işler hakkında size ipuçları veriyor.

Oyun başlayınca etrafınızda serbest olarak size verilen kristal, kereste, taş, su gibi ürünleri toplamalısınız. Buradan sonra kritik kısım geliyor. İlk hangi kaynağı inşa edeceğiniz çok önemli. Eğer elinizdeki kaynakları başka işlere harcarsanız, ilerleyen dakikalarda kaynaklarınız bitiyor ve yapacak iş bulamadan bekliyorsunuz. Bu da uzman olarak bitirmenizi, bazen de toplam sürede bile görevinizi yapamamanıza sebep oluyor. Oyunu oynadıkça hangi inşaat için hangi kaynakların gerektiğini öğreniyorsunuz ve bu size avantaj sağlamaya başlıyor.


Şehirde veya etrafta krisyal ve su kaynakları kendiliğinden olabiliyor. Bunları da kullanmak kaynak açısından faydalı oluyor. İş yapan elemanlarınız için, eğer kaynağınız yeterliyse, bir çok görevi aynı anda seçebiliyorsunuz. Elemanınız sırası ile bu işleri yapıyor. Roads of Rome‘dan en büyük farkı bu oyunda her seferde elemanınız kulubesine dönmek zorunda değil. Sıradaki işini bulunduğu yerden giderek yapabiliyor.

Bazı bölümlerde hırsız ve çok başlı ejderhalar yolunuzu kapatabiliyor. Bunları geçebilmek için savaşçı gerekiyor. Savaşçıyı da ilgili binayı yaparak elde edebiliyorsunuz.

Oyunda, elde ettiğiniz kaynaklarla yol ve bazı seviyelerde de hem yol hem duvar inşaatını bitirmeniz gerekiyor. Yol inşaatını bitirdiğiniz zaman şehrin ileri gelenlerini kurtarmış oluyorsunuz. Ekranın sağ üst köşesinde verilen görevlerin hepsini tamamladığınızda is bölümü bitirmiş oluyorsunuz. Değişik iklim şartlarında görevinizi yaparak oyunu tamamlayabiliyorsunuz. Bonus bölümlerle birlikte 50’ye varan değişik aşamalar mevcut.

Ayrıca son olarak iPad’le bu oyunun çok daha zevkli oynandığını söyleyebilirim.

Artı Yanları

 • Grafikler oldukça başarılı
 • Oynadıkça keyif alıyorsunuz
 • Ücretsiz (reklamlı) versiyonu mevcut.

Eksi Yanları

 • Universal değil. iPhone ve iPad için ayrı versiyonlar indirmek gerekiyor.
 • Türkçe dil desteği yok

Ücretsiz ama Reklamlı iPhone Sürümü:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Ücretsiz ama Reklamlı iPad Sürümü:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>