iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

MessageMe

MessageMe

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Çoğumuzun mesajlaşmak için sıkça kullandığı WhatsApp, Kik gibi uygulamalara bir yeni alternatif ekledi; MessageMe bize bir mesajlaşma uygulamasından beklenen herşeyi sunuyor.

MessageMe’in en büyük avantajı da kullanmak için WhatsApp’ın aksine bir telefon hattı istememesi. Bu sayede MessageMe’i iPad ve iPod Touch’larda da kullanmamız mümkün. Fakat SMS alma özelliği olan iPhone gibi cihazlarda aşağıdaki ekran görüntüklerinde olduğu gibi SMS onayı ile, telefon numaramızı MessageMe ile kullanabiliyoruz.

 

Tabii MessageMe de iMessage ve Whatsapp gibi internet bağlantımızı kullanıyor, yani SMS üzerinden mesajlaşılmıyor. SMS onayı sadece uygulamanın ilk kurulumunda girdiğimiz numaranın cihazımızla eşleştirilmesi için kullanılıyor.

MessageMe’ye istersek Facebook hesabımızla giriş yapabiliyoruz. (İlk versiyonda yapabiliyorduk fakat sonradan kalktı Facebook entegrasyonu) Henüz Twitter ile giriş yapmak mümkün değil. Henüz diyorum çünkü MessageMe geliştiricileri Twitter ile giriş yapabilmenin çok yakında mümkün olacağını belirtmiş. Bunun haricinde kendi iPhone’muzda bulunan Kişiler listesini de kullanabiliyoruz.

 

Mesajlaşmanın yanında, fotoğraf, çizim, video, ses, konum ve iTunes müzik listeleri gibi şeyler de gönderebiliyoruz MessageMe ile. Burada dikkatimizi çeken “Çizim” olmuştur; çünkü bu özellik diğer mesajlaşma uygulamalarında bulunmuyor. Çizim ile o an arkadaşımıza anlatmak istediğimiz birşeyi çizerek tarif edebiliyoruz.Çizerken birçok renkte bize eşlik edebiliyor. Müzik gönderme işlevi ise iTunes Store‘daki bir şarkının linkini ve 30 saniyelik ön izlemesini göndermemize olanak sağlıyor. (iTunes arşivimizdeki bir şarkının kendisini gönderemiyoruz)

MessageMe profilimizi kişileştirmemiz içinde profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı kullanabiliyoruz. Diğer insanların bizim ile konuşabilmesi için onlara MessageMe’nin bize verdiği ”MessageMe Pini” adı altındaki 8 hanelik bir rakam-harf şifresini paylaşmamız gerekiyor. Bu sayede adres defterimizden olmayan biri ile mesajlaşabiliyoruz. Bu sayede telefon numaramızı vermeden de herhangi bir ile görüşebiliyoruz bu pin numarası sayesinde. MessageMe Pini, BBM’e de bir hayli benziyor.

Herşey basit bir tasarım üzerine oluşturulmuş.Uygulama 7 Mart’ta App Store’de ki yerini alsada oldukça hızlı şekilde yaygınlaşmaya başlamış. Benim tahminimce akıllı telefonlar dünyasında mesajlaşmak için en çok kullanılan uygulamalardan biri MessageMe olacaktır. Eğer sıkça arkadaşlarınızla mesajlaşıyorsanız, MessageMe yeni favoriniz olabilir.

Artı Yanları

 • Profil fotoğrafı haricinde bir de kapak fotoğrafı koyabilmemiz mümkün.
 • Telefon özelliği bulunmayan cihazlarımızda da (iPad veya iPod Touch) kullanabiliyoruz.
 • Ücretsiz.
 • Türkçe arayüz.
 • Diğer mesajlaşma uygulamalarında bulunmayan ”Çizim” özelliği.

Eksi Yanları

 • Twitter ve Facebook ile giriş yapamıyoruz.
 • Henüz Whatsapp kadar yaygın değil ama kısa sürede yaygınlaşacaktır.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  6 Yorumlar

  1. Programı kurup silmiştim. Şimdi maili hatırlamıyorum. Nasıl olacak :)

  2. Gerçekten çok iyi program hem hızlı hemde değişik özellikleri var

  3. İmessages varken gereksiz.Samsung a da
   Paralı Msj atın gitsin.

  4. program iyi guzelde profil fotografi ve kapak fotografi yuklenirken hata veriyor bu yuzden benim hic bir isime yaramiyor o kadar guncellenmesine ragmen olmadi ayrica programi silip tekrar yuklememe ragmen olmadi boyle sacmalik olmaz acilen duzeltilmesi gerekiyor!

  5. Program her nekadar yaygınlaştı gibi görünsede insanlar merakla indirdiğinden ötürü böyle algılandı. Daha sonra herkesin sildiğinden eminim,, benim gibl.. Whatsapp daha sade bir uygulama. Ve elbette ilk uygulama olduğu için bu alanda kullanımı yaygın. Zamanında free olduğu dönemlerde alamayanlarda aldı ve milyonlu kitlelere ulaştı kullanımı. MessageMe çok ama çok kötü bir uygulama. Ben heyecanla BBM ios versiyonu bekliyorum. Ve tahminim gibi gelirse Whatsapp kullanıcı kitlesini kaybeder. Temmuzu bekliyoruz.

  6. Hesabımı silip yeniden yüklemem gerekiyor.yoksa maili şifreyi unuttum giriş yapamıyorum.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>