iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

iGO Turkey Navigation

iGO Turkey Navigation

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Geçtiğimiz haftalarda uzun süredir kullandığım Sygic Türkiye GPS Navigasyonu isimli uygulama hakkında bir inceleme paylaşmış, o inceleme sonrasında iGO Navigasyon uygulaması için de çok sayıda inceleme talebi gelmişti. Ben de Mustafa Bey’in de katkılarıyla iGO Primo Turkey incelemesini paylaşayım istedim. Bu inceleme yazısının amacı “Sygic mi yoksa iGO mu?” sorusuna cevap vermekten ziyade, iGO primo navigasyon uygulamasının güçlü ve zayıf yanlarını ortaya koymak olacaktır. Yine baştan söylemeliyim ki Sygic’i bir yılı aşkın süredir kullanırken, iGO primo uygulamasını 3 haftaya yakın bit süredir kullanıyorum. Yaklaşık 1000 km gibi bir kullanım sonucu bu inceleme yazısını kaleme aldım.

Uygulamayı kullandığım süre içerisinde edindiğim izlenim görevini yerine getirdiği yönündedir. Güçlü yanlarından bahsedecek olursak şüphesiz en tatminkar özelliği Google Yerel Araması olacaktır. Diğer uygulamalara kıyasla en stabil çalışan özellik diyebilirim. Bu sayede Localscope gibi 3. parti uygulamalara ihtiyaç olmadan Google Maps veri tabanında bulunan onca POI noktasına erişimi uygulama içerisinden sağlayabiliyoruz. Bu özellik öyle ki beni hiç yarı yolda bırakmadı.

Diğer taraftan halihazırda uygulama içerisinde bulunan POI noktaları oldukça fazla. Yine alternatif rota seçenekleri ve güzergah üzerinde farklı noktalar ekleyebilme oldukça sorunsuz çalışmakta. Fotoğraf bazında konum belirleyip fotoğrafın çekildiği yere navige edilebilmesi yanında, kişilerimize eğer daha önce bir konum atadıysak aynı şekilde kişi bilgilerinde yer alan adrese navige edebiliyoruz.

 

Yine hemen hemen her navigasyon uygulamasında bulunan bir özellik olmasına rağmen hız sınırını aşma uyarısı türevlerine göre daha gerçekçi. Ekranda beliren kırmızı uyarı hemen gözünüze çarpıyor. Navigasyon halindeyken ortadaki diğer menüsüne tıklayarak rotamız üzerinde yapabileceğimiz seçenekler sergileniyor. Navigasyon çalışırken ekranda beliren +/- ikonlarına basarak harita üzerinde bir noktayı yaklaştırabileceğimiz gibi aynı görevi pinch to zoom hareketi ile de yapabiliyoruz. Yine 2D – 3D harita arasında geçiş yapmak sol üst tarafta bulunan ikon ile çok basit hale getirilmiş. Ancak 3D özelliğinden diğer navigasyon uygulamalarında da olduğu gibi ülkemizde çok şey beklememek gerek.

Bir diğer ana ekran ikonu olan sağa doğru ok işareti ise bize güzergahımızda bulunan noktaları teker teker gösteriyor. Aynı şekilde ana ekranda bulunan (üst ortada veya alt ortada) neredeyim tuşu sayesinde o anda nerede olduğunuzu enlem/boylam/yükseklik ve isim olarak tek tuşla ana ekrandan çıkmadan görebiliyoruz.

Menü düzenini kişiselleştirme olayı da çok kapsamlı ele alınmış. Menüyü akıllı, klasik ve temel gibi seçenekler sayesinde özelleştirebiliyoruz ve menü tuşuna bastığımızda bizi karşılayan (hızlı menü) ekranı da dilediğimiz gibi düzenleyebiliyor istediğimiz özelliği istediğimiz sıraya ekleyebiliyoruz. Bununla birlikte menü tuşuna bastığımız zaman yine alt kısımda beliren temel, özel ve tümü seçenekleri arasında hızlı menümüzü değiştirebiliyoruz.

Harita ayarları kısmında ise ilgimi çeken 3B araç galerisi ve gece/gündüz harita rengi seçenekleri oldu. 3B araç galerisi sayesinde bizi temsil eden imleci seçebiliyoruz; bir insan, jetski, klasik araba, ambulans gibi seçenekler mevcut. Benzer şekilde haritayı da bize verilen 14 renkten birisi ile kendimize uygun hale getirebiliyoruz. Bu iki özellik şahsen benim çok hoşuma gitti. Bütün bunlarla beraber harita ayarları sekmesinde aydınlatma, otomatik genel bakış, bakış açısı, görünüm modu(2D/3D), harita üzerinde görünmesini istediğimiz işaretler, güzergah günlükleri gibi özelleştirme seçenekleri de mevcut.

Canlı Trafik bilgisine gelince yer yer olması gerektiği gibi çalışırken zaman zaman olmaz uyarılar vermekte. (Canlı trafik bilgisi ile ilgili sorunları yaşayan başka kullanıcılar da var forumlarda gördüğüm) Bu arada uygulama içi alımlarda Canlı Trafik ve Tatil Araba Modelleri gibi seçeneklerin bulunduğunu da unutmayalım. Ancak ülkemiz kullanıcılarını şu an bu hizmet bedava olarak sunulmakta. Uygulama İçi Alım yapabileceğiniz Mağaza menüsüne girdiğinizde bizi 4 tane indirilebilir özellik karşılamakta. Bunlar; Canlı Trafik ve Tatil Araba Modelleri ile bunların ücretli versiyonları. Biz de bu menüden ücretsiz olanlarını (tamamen aynı) indirip uygulamayı yeniden başlattıktan sonra indirdiğimiz özellikler uygulamamıza entegre olmuş olacak.

Canlı Trafik sayesinde anonim olarak izlenen (özel sektöre ait araçlar sayesinde) araçların belirleyici olarak hızları ve o andaki hızları hangi konumda yaptıklarından yola çıkarak yollardaki trafiğin ne durumda olduğunu, yoğunluğunu öğreniyoruz, bu da seçeceğimiz rotada bize yardımcı oluyor. Navigasyon ekranında sağ tarafta çıkan diktörgen ikona tıklayarak rotamız üzerinde kayıtlı bir trafik olayı var mı görebiliyoruz. Kullanıcı hesabı sayesinde ise kendimize bir kullanıcı kaydı oluşturarak bu uygulama içi alımları uygulamayı yüklediğimiz diğer cihazlara da ücretsiz olarak aktarabiliyoruz. Diğer taraftan güzergahımızı Facebook üzerinden de paylaşabiliyoruz.

Uygulamanın zayıf yanlarına geçmeden önce isterseniz bir yere gitmek istediğimizde yapmamız gerekenleri sırasıyla belirtelim. Öncelikle uygulama açıldığında sol alt kısımda bulunan menü tuşuna basarak “Bul, Rotam veya Hızlı Yer Arama” seçeneklerinden bize uygun olanına dokunarak işe başlıyoruz. Bul Hızlı Yer Arama adından da anlaşılacağı gibi hemen bir poi veya yerleşim yeri girerek navige etmeye yarıyor. Rotam ise rota oluşturmaya veya mevcut rota var ise düzenleme ve ekleme yapmaya yarıyor. Ancak hem “Bul” hem de “Rotam” seçeneği ile yapacağımız ayarlamalar bizi “Bul” seçeneği altında açılan menüye yönlendiriyor.

Ben de anlatımı “Bul” seçeneği üzerinden tamamlayacağım. Bu menü altında bizi sırasıyla “Adres Bul, Önemli Noktalar(POI), Google Yerel Arama, Favoriler ve İrtibatlar seçenekleri karşılıyor. Adres Bul adından da anlaşılacağı gibi ülke – yerleşim birimi – sokak – kapı numarası gibi giriş yöntemlerini barındırıyor. Bir sonraki seçenek olan Önemli Noktalar ise POI dediğimiz kafe, eğitim kurumu, hava alanı, petrol istasyonu gibi yerleri seçmemizi sağlıyor. Bunu açılan menüde hızlı arama seçeneği ve özel arama (kategorize edilmiş veya bir yerleşim yerinde) şeklinde de kullanabiliyoruz.

Ve en önemli özellik olan Google Yerel arama ise gitmemiz gereken yeri yazarak (internet olması lazım) Google üzerinde bulunan POI noktalarına veya adreslere erişmemizi sağlıyor. Favoriler ve İrtibatlar menüsü ise daha önceden favori yaptığımız yerlere hemen erişebilmemiz ve kişilerimize atadığımız adreslere navigasyon yapabilmemizi sağlıyor. Yine “Bul” menüsü altında en alt sol son gittiğimiz iki yer sergilenirken sağ tarafta ise geçmiş navigasyon tarihçemize erişebiliyoruz. Son olarak en alt ortada bulunan “Diğer” seçeneği sayesinde koordinat girerek, resim seçerek (konum eklenmiş olması lazım) veya harita üstünde bir noktaya dokunarak navigasyonu başlatabiliriz. Yine navigasyon sırasında karşımıza çıkan haritaların bir kısmı uygulamanın haritasına entegre edilmiş. Bu sayede cihazımızın ekranından da tabela üzerindeki yazıları navigasyon sırasında görebiliyoruz.

Dilerseniz biraz da zayıf yönlerinden bahsedelim. Uygulamayı kullanan herkesi şikayetçi olduğu en önemli nokta navigasyonu seslendiren Sinem hanımın sesi çok derinden ve uykulu bir profil çizmekte. Bu ses acilen değiştirilmeli ve daha anlaşılır bir Türkçe içeren yeni seslendirme seçenekleri eklenmeli. Mesela önümüzdeki ilk sola döndükten sonra varış noktasına geleceğinizi düşünün. Sinem hanım bunu şu şekilde seslendiriyor; “Bir sonraki sola dönün, sonra varış noktasına GELMEYE” diyor ve kesiyor muhabbeti. Yani cümleyi bitirmeden susuyor.

Bir başka örnek ise daha önce tanıttığımız navigasyon uygulamasında bir dönüşü kaçırdığınızda eğer o dönüş için başka seçenek yoksa “mümkünse U dönüşü yapınız” diyor. iGO ise kısık bir şekilde “geri dönün” diyor. Sesli uyarıların zayıf yanlarından bahsederken üzerinde durulması gereken bir diğer önemli eksiklik ise dönüşlerden hemen önce uyarı yapıyor olması. Bu yavaş giderken sorun olmuyorken 140-150 gibi bir süratte 30 metre önceden size sola dönün uyarısı yapması o dönüşü kaçırmanıza neden oluyor.

Ve klavyesi; Sygic’ten sonra klavyesi bir facia. Sygic’te iPhone klavyesi kullanmamız mümkünken iGO Primo’da bu mümkün değil. Bu da araba kullanırken bir yer aramamızı neredeyse olanaksız kılıyor. iPhone 5 ile kullanımda çok hızlı çalışan uygulama iPhone 4S ile son derece yavaş ve verimsiz bir kullanım deneyimi sunuyor. Ancak bunun donanımdan ziyade bir güncelleme ile düzeleceğini sanıyorum. Kendi veri tabanının rakibine göre Canlı Trafik dışında bir sosyal ağı olmaması ve sadece Facebook paylaşımına olanak vermesi de eksiklik olarak sayılabilir. Ana ekranda bulunan öğeleri de tıpkı menüdeki öğeler gibi düzenlememize imkan veren bir ayar mevcut değil. Son olarak kıble gösteren pusula çoğu zaman doğru göstermiyor.

Artı Yanları

 • Google Yerel Arama özelliğinin sorunsuz çalışması
 • Canlı trafik seçeneğinin olması
 • Menü ve harita görsellerinde çeşitli özelleştirmeler yapılabilmesi
 • Zengin POI noktaları içermesi

Eksi Yanları

 • Çok kötü bir seslendirmeye sahip olması
 • Seslendirme yaparken yanlış bir Türkçe ile cümleyi yer yer yarıda bırakması
 • Klavyesinin kullanışsız olması
 • Menü geçişlerinin iPhone 4S’de çok kasması
 • Dönüşlerden önce hızı hesaba katmadan her seferinde aynı uzaklıkta dön uyarısı yapması
 • Arayüzünün kaliteli bir görünüm sunmaması


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Not: Yukarıdaki yazı http://inceleme.iphoneturkey.com adresinde bir takipçimiz tarafından yazılıp yayınlanmıştır. Kaynak gösterilmeden başka yayın organlarında izinsiz yayınlanamaz.

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  59 Yorumlar

  1. Eline sağlık Onur. Bir önceki Sygic incelemende olduğu gibi bu da detaylı bir inceleme olmuş :)

   • Hocam sayenizde diyelim. Teşekkür ederim. Umarım faydalı olmuştur okurlarımız için :)

    • Kardeşim kusura bakma rahatsız ettim seni
     yaklaşık 5 önce samsung s2 telefon aldım igo yüklü ve çalışır durumda idi.telefon güncelleme yaptı. şimdi igo çalışmıyor nasıl bir yol izlemem gerekli.
     Şimdiden teşekkür ederim. Allah Razı Olsun

     • Aynı sorun bendede var. igo gayet güzel çalşırken güncellmeden sonra çalışmadı. 4.1.2 yüklenince. ve bir türlü çare bulamadım.
      Saygılar

  2. Tesekkurler ancak cok pahali bir kere ucretsize dusmustu bu uygulama onuda ben kacirdim

   • Evet ama sesli navigasyon özelliği olan tüm uygulamalar sadece ülkemizde değil genel anlamda pahalı.

  3. Tomtom gibi profesyonel bir uygulama dururken, bunlar gibi görsellikle akıl çeldirmeye çalışan uygulamalara para verilmez. 15 senedir gps kullanıyorum. Denemediğim hiç bir program kalmadı: bilmediğiniz bir yere hızlı ve kolay bir şekilde gitmek istiyorsanız tomtom, ekranda renkli şekil kutu vs. İle oynayıp hava atmak istiyorsanız diğer gps programlarını seçin.

   • Haklısınız hocam, TomTom dünyada kendini kanıtlamış bir veri tabanına sahip. Ancak ülkemizin güneydoğusunda maalesef kullanmak imkansız. Yukarıda resimlerde gördüğünüz harita resimlerini tomtom haritaları BOŞ ARAZİ olarak gösteriyor. Ama TomTom gibi sektörde tekel haline gelmiş bir firma inanıyorum ki bu sorunu çözecektir. Bu arada şu anda ülkemizde satışta olan bazı arabalar da TomTom navigasyonunu kendi yazılımında kullanıyor ama benim yaşadığım ilçede hiçbir yer göstermiyor :) Komik ama doğru.

  4. Onur öncelikle ellerine sağlık ve iyiki bu konuyu açtın.
   Bu kadar dertli olmamın sebebi 25$ vererek aldığım ve 6 ay sorunsuz kullandığım programı iki kere de güncelleme yapmama rağmen yaklaşık 7-8 aydır kullanamıyorum.(iphone 4 kullanıcısıyım) Program Gps işaretini bir türlü bulamıyor bu yüzden de saçma sapan rotalar çiziyor. Yardımcı olursan çok sevinirim .
   Şimdiden teşekkürler

   • Ben iPhone4 de kullanıyorum yaklaşık iki yıldır hiçbir problem yok. Kaldırıp tekrar kurarsan düzelebilir belki

   • Volkan teşekkür ederim. Elimden geleni yaptım. O sorun bende de çok sık oldu deneme yaparken. Özellikle iPhone 4S ile kullanırken sık sık gps kayboluyordu ve sol üst tarafta gps aramaya başlıyordu. Ben bu sorunun önüne geçemedim. Ama bu iPhone 5 de olmadı hiç. Onu da belirtmek isterim. Dediğin gibi dostum çok büyük bir sorun.

  5. Ben bunu geçen sene yüklemiştim ve çok memnunum ki motorsikletimde de çok rahat ediyorum. Senhiser mm200 bluthut kulaklık aldım bununla çok rahat yolculuk ediyorum. Evet eksilerine bende katılıyorum kii yolda giderken keyifli bir müzik sinlerken sinem hanımın sesi uykumu açıyor:-)

   • Ercan hocam bence sinem hanım en çok sizin işinize yaramış :) Uyku açması olayına kesinlikle katılıyorum :)

  6. ben 30 agustos 2011 de bu uygulamayi bedavadan baslayarak her saat basi 1$ artarken 7. saatte 7$’a indirdim. o gunden beri mugla, izmir, istanbul agirlikli olarak kullaniyorum ve hicbir sikinti yasamadim… ilk baslarda alistiktan sonra gayet basit kullanimi… kisacasi 44,99 verilmeyi hak ediyor bana gore…

   • Temel olarak uygulama görevini yerine getiriyor, bende size katılıyorum. Bu arada çok iyi bir fiyata almışsınız ;)

  7. İncelemeniz için teşekkürler. IGO’yu Türkiye haritası çıktığından beri yani yıllardır kullanıyorum. Program, özellik açısından fena değil ancak asli görevini yerine getirmiyor maalesef, çok yavaş gitseniz bile arabanın hızına yetişemiyor. Yapılan güncellemeler ise tatmin edici değil, seslendirme konusunda hiçbir çabaları yok, oysa bundan on yıl önceki seslendirmesi bile gayet başarılıydı. Navigasyon programı düşünenler için yıllarca savunsam da artık hak etmiyor; düzgün çalışan bir program ancak bu kadar hiç edilebilir maalesef.

   Ayrıca ana ekrandaki kabe ve menüdeki mosques seçenekleri ise ucuz misyonerlik dayatmasından öteye gidememiş…

   • Bahsettiğiniz arabanın hızına yetişememe olayı çok ama çok büyük bir sıkıntı diyebilirim. Bende o konuya dikkat çekmeye çalıştım. Yukarıda da bahsettiğim üzere 150 km/sa ile giderken de 30 metre kala dön uyarısı veriyor, 20 km/sa ile giderken de aynı şekilde. Ses konusu zaten ortada :)

  8. Sygicten daha başarılı değil, igo arkadaşımda var iki üç kere ters yöne soktu bizi, sygic ise daha düzgün ve stabil yönlendirme yapabiliyor.. Malesef şuan tüm navigasyon uygulamaları diğer programlara kıyasla pahalı..

   • Ama dikkatinizi çekerim tüm dünyada bu böyle. Ve eğer güncelleme olayı sürekli ve sık sık olsa hak eder fakat güncellemeler sık değilse bedava bir uygulama kadar verimli olur ancak. Sygic konusundaki görüşlerinize katılıyorum İrfan Bey.

  9. Google Yerel Aramayı yaklaşık 1 yıl kadar önce kullanmıştım ve pek bilmediğim Bursa’da Monte Baia Otel için Uludağ yerine mermer ocaklarının olduğu başka bir dağa çıkarmıştı. Adres doğrulaması yapmanızı tavsiye ederim.

   • Baya talihsiz bir deneyim yaşamışsınız hocam :) Geçmiş olsun. Ama bu her uygulamada olabilir. Hiçbir navigasyon yüzde yüz doğru bir deneyim yaşatmıyor maalesef. En azından günümüz teknolojisi buna izin vermiyor.

  10. Programı 3 kere silip tekrar yükledim daha önceleri. Bugün yine yaptım değişen birşey yok. Gps sorunu devam ediyor. Çözüm önerecek arladaşlardan yardım bekliyorum!!!!

   • Aynı sorun yukarıdaki yorumumda belirttiğim gibi bende de oluştu ama sebebini maalesef bilemiyorum. Fakat emin olmamakla birlikte şunu söyleyebilirim, böyle sorunlar kullanıcı tarafından bir çözümü olan problemler olmuyor genelde. Ben bölgesel olabileceğinden de şüpheleniyorum. Fakat iPhone 5de böyle bir sorun yaşamazken 4s te zaman zaman yaşadım.

  11. Elinize sağlık çok güzel bi çalışma olmuş.Uzun zamandır beklediğim bir incelemeydi. :)

   • Teşekkürler, faydalı olabildiysem ne mutlu bana :)

  12. Evet bu incelemede süper olmuş elinize sağlık.
   Şimdi gelelim asıl olaya..

   iphonedinde navigasyon almamış birisi olarak bir tane edinmek istersem hangisini almalıyım? En iyisi hangisi?
   Diğer incelemeden igodan sonra söyletim demiştiniz.

   • Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim Ferhat Bey,

    Bende daha önceki yorumumu hatırladım. Ve size önerim tamamen kişisel olup benim kullanım deneyimim ile doğru orantılıdır. Ben şahsen sygic öneririm. Ancak görüldüğü gibi hem igo hem de sygic uygulamalarının kendi severleri mevcut. Belki benim kullanım alışkanlığımdandır ama benim nacizane tercihim sygic. Fakat igonun da avantajları olduğunu yazımda belirtmiştim. Bu avantajlar sizin için daha önemliyse ona göre karar verin.

    • Teşekkür ederim cavabınız için. Zaten herşeyde olduğu gibi buda kişiden kişiye değişir.

  13. Güzel çalışma olmuş. Teşekkürler

   • Rica ederim, ben teşekkür ederim

  14. navigasyon yazılımından ziyade harita veritabanını tedarik eden firmanın hangisi olduğu önemli. yanlış yola sokma, olmayan yoldan götürme, adres bulamama gibi sorunlar navigasyon programından ziyade harita sağlayıcı firmadan kaynaklanan sorunlar. o yüzden haritayı nerden aldığına bakmak lazım programın.

   • Kısmen katılıyorum Mehmet Bey, Sygic TomTom kullanırken, IGO ülkemiz için başarsoft haritalarını kullanıyor.

  15. İncelemeniz için teşekkürler çok güzel bir çalışma yapmışsınız. Bende 1 seneden fazladır igo yu kullanıyorum sizinde belirtiğiniz gibi benim en çok şikayetim olan özelliği; Klavyesi!! Ayrıca Türkiyede ki şehirlerde her gün sokak isimleri yollar değişirken navigasyonlardan çok şey beklememek gerekir bence. Küçük şehir ve kasabalarda en iyi cihaz ve harita uygulaması bile çuvallıyor.

   • Aynen hocam, o klavye nedir öyle, daha hiçbir denememde düzgün yazamadım :) Ama umuyorum ki düzelecektir. Teşekkürler

  16. İnceleme için teşekkürler.
   Seslendirme hiç problem değil. Sadece sonunda ‘varış nokatasına GELMEYE’ demesi eksi yön sayılmamalı. 1,5 senedir kullanıyorum. Çok memnunum. Hele arkadaşın aracındaki navigasyonu gördükten sonra daha da hoşuma gitti. Güncelliği de güzel. Köy yollarını bile sorunsuz bulabiliyor.

   • Ben de düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ben elimden geldiğince uygulamanın ufak tefek sorunlarını belki başka potansiyel kullanıcı adayları için büyük bir eksiklik olabilir düşüncesiyle belirttim. Belki bize göre sorun sayılmayacak bir nokta başkası için büyük bir sorun sayılabilir diye düşündüm. Uygulamanın güzelliğine katılıyorum, keza pazarı elinde tutan 2 adet uygulama var ülkemiz için. TomTom yüksek fiyatından dolayı zaten pek tercih edilmiyor. Bu arada ancak yorum yazabildim, kusura bakmayın İlker Bey. İyi günlerde kullanın.

  17. Bisiklet kullananlar için, yürüyüş ve koşu yani treking yapanlar için önerisi olan var mı? Çünkü yapılan mesafe ve rota kadar nabız , harcanan kalori , evde rota hazırlayıp rotayı takip etme…. Evet normal arabalı şehir içi navigasyondan farklı.yardımcı olursanız sevinirim.inceleme icin teşekkürler bende sygic kullananlardanım:)

   • O konuda pek bir bilgim yok ancak sanıyorum ki nike, puma, adidas gibi markaların uygulamaları olacaktır. Pek hatırlamıyorum ama bir göz atın derim. Teşekkürler :)

  18. Ben bu uygulamayı bir bayram günü Mustafa Bey in siteden bilgilendirmesi neticesinde ücretsiz olarak indirdim.Bu vesile ile Mustafa Bey e bir kez daha tsk etmek istiyorum
   İsim geregi cok sık ve cok farkli yerlere seyahat ettigim icin cok isime yariyor ve İstanbul dahil hic bilmedigim yerlerde beni bugune kadar hic yari yolda birakmadi
   Cihazim 3GS ve sifir problem ile kullaniyorum
   (Allah nazarlardan korusun:) )

  19. Arkadaşlar ben iphone 5 kullanıcısıyım. Yaklaşık 3 ay önce igo primo aldım eşime ve bana. Eşimde de iphone 5 olmasına rağmen sorunsuz çalışıyor ama benimki en fazla 5 dk navigasyondan sonra “GPS İŞARETİ YOK OLDU” uyarısı veriyor. Yaklaşık 3 aydır araştırmadığım yer kalmadı igo ya dahi yazdım ama cevap gelmedi. Sorunu çözebilen arkadaş olursa paylaşsın lütfen.

   • Çoğu arkadaşımız da Igo nun stabilite problemlerinden muzdarip, silip tekrar yükleyin. Belki çözüm olur

  20. Hocam daha öncede sormuştum ama 4s kullanıcısıyım navigasyon yüklemek istiyorum sygic ve igo arasında kaldım. Aslında çok gerekmiyo ama merak ediyorum arabamda yok zaten birini önerin lütfen. İgomun haritası sygicin kullanışlılığı arasında kaldım

   • Ben sizin durumumuz için Sygic öneririm. Bence edinin ;-)

  21. Ne farkı var hocam başarsoft ile tomtom haritalarının

   • iGO zaman zaman sorun yaratabiliyor. Stabil olduğunu düşünmüyorum ama tabiki rakibine kıyasla bu yorumlara vardım. Ancak kullanması da hoşuma gidiyor, özellikle google yerel arama çok güzel bir hizmet veriyor. Fakat dediğim gibi çok prof. bir amaç için kullanmayacaksanız ben Sygic öneririm.

  22. Harika bir inceleme olmuş.Ellerine sağlık.

   • Teşekkürler, beğendiğinize sevindim.

    • Onur Beyciğim elinize sağlık süper inceleme olmuş size bir konuda danışmak isterim

     Favorilere eklediğimiz poileri yedekleyebilir miyiz? Iphone dan ipade aktarabilir miyiz ?

     iCloud ile sync yapmadığı için eşzamanlı olarak kullanabilmek için ne yapmalıyız

  23. Arkadaşlar ben bu 3 tane navigasyonda takılıp kaldım
   1. İGO
   2. Tomtom
   3. Navigon
   Bu 3′ü arasından hangisini satın alıyım yardımcı olursanız çok sevinirim^^

   • sgyc öneririm

  24. Onur bey ben nasip olursa 22 mayısta istanbuldan antalyaya gideceğim telefonumda navigon tomtom ve sygic yüklü naviyon bana biraz karmaşık geldi fakat tomtom ve sygic arasında kaldım sizce beni anyalyaya sorunsuz bir şekilde hangisi götürür?

  25. İncelemeniz süper ,Bazı ilavelerim var mesela seste, zeynep v1.2 ses yüksek.30 metre kala dön uyarısı standart ayar menüden istediğiniz mesafede uyarı ayarını yapmanız mümkün,fazla arttırmayın şehir içinde sıkıntı olabilir 100 – 150 metre şehirler arası ,şehir içi 50- 75mt ideal,bunlarıda profil ayarlarınızdan yapa bilirsiniz şehirler arası yolculukta profil değiştirmek gibi.Arkadaşım,saygic bende igo kullanıyorum hem trafik olaylarında hem kaçınmalarda varış sürelerindeki hesaplamalarda İgo çok başarılı.Açıklayıcı ve bilgilendirici bu sitede emeği geçenlere teşekkürler. Hayırlı Ramazanlar.

  26. Onerim co pilot super bir navigasyon avrupada denedim kullanimi kolay ve hedef dogru

  27. Arkadaşlar TomTom’un üzerine tanımıyorum,süper on numara,diğerlerini kullanmaya bile gerek yok…

  28. Onur bey yazınızı çok beğendim bir sorum olacaktı ben daha önce bu uygulamayı başka bir kimlikle satın almıştım ve öteki telefonumda mevcut şimdi o telefonda başka bir kimlikle oturum açık olduğundan şifresini hatırlıyorum yüklü olan telefonumdan nasıl öğrebilirim teşekkürler.

  29. Merhaba, inceleme için teşekkürler, 1 yıldır memnuniyetşe kullandığım uygulama google yerel arama yapmaz oldu. “Sunucuya bağlanmıyor ” hatası veriyor. Aynı sıkıntıyı eşimin telefonunda da yapıyor. Bu konuda yol gösterirseniz çok sevinirim , bem forumlarda hiçbir şey bulamadım..

  30. İgo guncellemeden sonra google aramasinda sorun var. Calismiyor. Bilgisi olan??

  31. Gundemde navigasyon yazilim firmalariyla gorusmeler olacak mi? Ucretsiz kullanim felan bir sure icin?

  32. Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş…Ama ben hale kararsızım sizce sygic tomtom ve igo arasında en iyi navigasyon uygulaması hangisi?…Teşekkürler

  Trackbacks/Pingbacks

  1. Sygic Türkiye: GPS Navigasyonu | İncelemeleriniz (Beta) - [...] gösterilmeden başka yayın organlarında izinsiz yayınlanamaz. Ayrıca yukarıdaki yazının iGO Turkey Navigation için bir benzer incelemesine aşağıdaki linkten [...]

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>