iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Real Racing 3

Real Racing 3

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Real Racing serisinin 3. oyunu, geçtiğimiz haftalarda App Store’de ki yerini aldı. Diğer Real Racing oyunlarının aksine Real Racing 3’de Electronic Arts’ın da imzası var. Ayrıca Real Racing 3, App Store’den ücretsiz olarak olarak indirilebiliyor. Ben şahsen üçüncü oyunun ücretsiz olmasını beklemiyordum, bir nevi sürpriz oldu benim için. Real Racing 3 daha önce görmediğimiz bir oyun moduna sahip. Oyunun içeriğinden bahsetmeden önce birazcık Time Shifted Multiplayer (TSM) modundan bahsetmek istiyorum.

 

TSM ile Real Racing 3’de bizim gibi yarışan oyuncuların yarış tarzı ve hareketleri oyunun sunucularına kaydediliyor. Siz normal bir yarış yaparken bu kayıtlar sizin rakiplerinizmiş gibi karşınıza çıkıyor ve sizin rakip yarışçılarınıza ayrı bir gerçekçilik katıyor. Ben TSM’yi oldukça başarılı buldum. Bu mod sayesinde yarışlardan daha fazla zevk alabiliyorsunuz.

Her araba yarışı oyununda olduğu gibi Real Racing 3’de de en düşük güce sahip araba ile ilk yarışımıza başlıyoruz. Fakat diğer yarış oyunlarının aksine Real Racing 3’de yeni bir araba almak kolay olmayabiliyor. Çünkü para biriktirmek bir hayli zor. Bunun en büyük sebebi her yarıştan sonra, arabamız belli bir oranda hasar alabiliyor. Bunu tamir etmek zorunda kalıyoruz. Sadece tamir değil, her yarış sonrası arabamızın azalan yağ, motor, frenler ve süspansiyon seviyeleri belli değerlerin altına düştüğündede bakım ihtiyacı ortaya doğuyor. Eğer bakım ve tamir yapmazsak arabamızın performansı düşüyor ve arabamız yarışlarda normalde gidebileceğinden daha az performansla gidiyor.

Bunların her birini yenilerken belli bir süre beklememiz gerekiyor veya oyunun iki para biriminden biri olan Gold’larımızı kullanıp bekleme süresinden kurtuluyoruz. Bu faktörler her ne kadar oyunun gerçekçiliğini bir hayli atırsa da, uygulama içi satın alıma bizi biraz daha bağımlı hale getiriyor.
Her yarış ardından, yarışının sonundaki pozisyonumuza göre kariyer puanı ve para kazanıyoruz.Her kazandığımız kariyer puanı bizi seviye(level) atlatmaya yarıyor.Atladığımız her seviyede oyunun ikinci para birimi olan Gold’dan kazanıyoruz.

Yarışlar yarış pistlerinde geçiyor. Real Racing 3’de birçok yarış içeren sezonlar mevcut. Herhangi bir sezonda istediğimiz zaman yarışabiliyoruz fakat, bu durum ancak sezonda kullanmamıza izin verilen arabalardan herhangibi birine sahip olduğumuzda gerçekleşiyor. Pistlerin ve araçların sayısı fazla fakat biz daha çok istiyorsak, uygulama içi satın alım yaparak, pist ve araba paketlerini satın almamız gerekiyor. Bunların bir hayli pahalı olduğunu itiraf etmem gerek :)


Ayrıca arabalarımızın performansını artırmak için; frenler, motor ve tekerler gibi şeyleri yükseltebiliyoruz. (upgrade) Bunları yükseltebilmek için tabii ki oyun içi paramızdan harcamamız ve her bir yükseltme içinde belli bir süre beklememiz gerekiyor. Her ne kadar oyun ücretsiz gibi görünse de Real Racing 3 bekleme süreleri gibi şeyler içeriyor. Grafik olarak ise iOS oyunlarını bir adım öne götürmüş diyebilirim. Ücretsiz olmasının verdiği avantajla, sizin de bir indirip göz atmanızda fayda var.Real Racing 3’ü indirmeye karar verenlere ufak bir uyarı yapayım; oyun her ne kadar indirirken 600 küsür MB boyuta sahip olsa da, cihazınıza kurarken bu boyut 2 GB’ye kadar varabiliyor. Bu yüzden oyunu indirmeden önce bu olayı göz önünde bulundurun derim.

Artı Yanları

 • Arabalar ve yarışlar bakımından oyun oldukça zengin.
 • Time Shifted Multiplayer gibi yaratıcı bir moda sahip.
 • Ücretsiz.
 • Başarılı grafiklere sahip.
 • Universal.

Eksi Yanları

 • Bekleme süreleri oldukça fazla.
 • Oyun ücretsiz ama bir çok yerde uygulama içi alım ihtiyacı olabiliyor.
 • Türkçe arayüzü yok.

Real Racing 3


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Real Racing 3
App Store oyları: (21533 oy)
Desteklenen Diller: Dutch, English, French, German, Italian, JA, KO, , Russian, ZH, Spanish, ZH
Çıkış Tarihi: 27.02.2013
Boyut: 777.72 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  14 Yorumlar

  1. Oyun harika , oncelikle belierteyim. Ancak bu tur oyunlar kullaniciyi , JB gibi alternatiflere yonlerdiriyor. Gercekten asiri pahali oluyor uygulama ici vs. ler. Grafikler veya arac cesitleri bakimindan harika bir oyun. Tek kotu yani ; Tam hir sarj canavari :)

  2. Oyun mükemmel.Özellikle 4.Nesil Ipad sahipleri mutlaka yüklesin derim.

  3. ben ı pad e indirdm diğer oyunları sildim o derece guzel oyun bence zaman kaybetmeden indirin ucretlendırılebılır

  4. Oldukça iyi grafikleri var hatta iOS’taki son zamanların en iyi grafikleri var bence.Oyunda gerçekçilik ön planda ancak ücretsiz olmasının zararları oyuniçi alım ve bekleme süreleri olarak çıkıyor tabi birde şarj canavarı anında %20′leri gördüm %80′den.

  5. Bekleme suresinden kurtulmak icin oyuna girin alta alin ve ayarlardan wifiyi kapatin Tarih ve saat bolumunden otomatik ayarla secenegini iptal edin Tarihi 1 istediginiz kadar ileri alin. Oyuna girin. İse yariyor ;)

  6. Ben oyunu çok başarılı buldum. Ama nasıl isim değiştireceğim onu bulamadım bana yardımcı olur musunuz ?

   • Evet ya nasil?

  7. Harbiden ya biri isim deyistirmesini anlatabilirmi

  8. Şu isim değişmesini biri anlatsın lütfen

  9. Arkadaşlar dolarlarınızı harcamadan upgrade ve araba satın alma ve servis leri cihazınızın saatini ileri alarak bedavaya ve daha çabuk gerçekleştirebilirsiniz tabi tüm bunları yaparken wifi kapalı olacak

  10. Galiba ayarlardan oluyordu

  11. araça nasıl satın alınıyor

  12. bnde gm discovery war çok güzel bir oyun yapanların ellerine sağlık

  13. Oyunun hilesi vae hersey sinirsiz oluyo.para vermeye gerek yok

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>