iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Kelime Yarışı

Kelime Yarışı

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Hepimiz kelime bazlı oyunlar oynamışızdır. Scrabble, Adam Asmaca, Kelime Avı ve hatta İsim Şehir Hayvan :) Ancak iddia ediyorum kelimelere merakı olanlar için muazzam bir oyun olan Kelime Yarışı, kullanıcıya diğerlerine kıyasla harkulade bir deneyim yaşatıyor. Şahsi görüşüm daha iyisini görmediğim yönündedir. Çok uzun süre oynadığım için hemen hemen oynadığım her yarışta birinci olduğumu da belirtmek isterim. Pek oyun oynamayan birisi olmama rağmen oyunu 1 sene önce keşfetmiş ve aylarca elimden bırakamamış birisi olarak bu uygulamayı herkesin denemesini istiyorum. Bilhassa benim gibi eski Türkçe’ye ve kelimelere merakı olanlar, eski Türkçe’ye az çok hakim olanlar çok zevk alacaklardır.

Oyunun mantığı kısaca kullanıcının kelime bilgisi ve kelimeleri tuşlama hızı ile kendi atını koşturarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalıştığı bir oyundur. Oyun Multiplayer oynandığı gibi tek başınıza robotlarla da oynanabiliyor. Multiplayer olarak oyunda her zaman 3 kişiye karşı yarışıyorsunuz. Oyunda bize karışık olarak verilmiş 12 harf bulunmakta. Ve en az 3, en çok 8 harfli kelimeler oluşturarak atımızı koşturuyoruz.

Uygulama veri tabanı ile rakiplerine göre çok daha fazla kelime haznesine sahip. Ne kadar uzun kelime bulursak atımız o kadar hızlı koşacak ve buna bağlı bir sonuç olarak da daha önce bitiş çizgisine varacaktır. Uygulamanın hitap ettiği kitle o kadar çok ki günün hiçbir saatinde oyuncu bulma zorluğu yaşamıyorsunuz. Kelimeyi hemen yazdığımızda hızlıca göndermemiz lazım  ki kelimemiz doğru ise atımız koşmaya başlasın. Yarış sırasında havucun üstüne tıklayarak her yarışımızda bir kere olmak üzere atımıza doping veriyoruz ve uzun bir yolu atımıza koşturmuş oluyoruz.

Bunun yanında oyunda 21 farklı görev de bulunmakta, örneğin ilk  8 harfli kelimenizi yazdığınızda o göreve ait madalya tarzı birşey almış oluyorsunuz. Bu şekilde oyun heyecanını uzun süre kaybetmiyor. Oyundaki arayüz 20-35 yaş arası herkese tanıdık gelecektir zira sizi çocukluğunuza götüreceği de tecrübemle sabittir. Oyunu tek kişilik mod ile offline olarak oynayabileceğiniz gibi, online olarak diğer oyuncularla canlı yarışlar da yapabilirsiniz. Oyunumuzda uygulama içi alımlar sayesinde altınlar alabiliyoruz. Bu altınlar bizlere havuç almamızı sağlıyor, çekişmeli yarışlarda havucun bizi son anda zirveye taşıyacağını söylemek gerek. Ancak oyunu benim kadar çok oynarsanız asla böyle bir ihtiyacınız olmayacaktır çünkü her yarış sonunda başarınıza göre belli bir miktar altın kazanıyorsunuz.

Şu anda iPad desteği olmaması dışında uygulama iPhone için indirilebilir durumda. App Store’da ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunan oyun, ücretsiz versiyonla denenmeyi bekliyor. Ücretsiz versiyonda arka arkaya uzun süre oynayamıyorsunuz, ve sürekli atımız yoruldu uyarısı alıyoruz. Ücretli versiyonunda atımız hiç yorulmuyor, sürekli oynayabiliyoruz. 5,49 tl olan uygulama biraz pahalı gibi gelsede parasını hak ediyor.

Artı Yanları

 • Uygulama benzerleri arasında açık ara bir numara olması
 • Bağımlılık yapıyor olması
 • Multiplayer desteğinin bulunması

Eksi Yanları

 • Pro sürümünün ücreti biraz yüksek

Ücretsiz Sürüm:

Kelime Yarışı


Fiyat:ÜCRETSİZ


Kelime Yarışı
App Store oyları: (195 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 25.01.2012
Boyut: 22.45 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone3GS-iPhone-3GS, iPadWifi-iPadWifi, iPad3G-iPad3G, iPodTouchThirdGen-iPodTouchThirdGen, iPhone4-iPhone4, iPodTouchFourthGen-iPodTouchFourthGen, iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

Pro Sürüm:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yok

  Trackbacks/Pingbacks

  1. Kelime Tahtası | İncelemeleriniz (Beta) - [...] gibi daha önce tanıttığımız Kelime Avı ve Kelime Yarışı tarzındaki uygulamalar hep ilgi görüyor. Şu ana kadar App Store’a ...

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>