iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

CarTunes Music Player

CarTunes Music Player

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

CarTunes, iPhone’umuzda bulunan şarkıları oynatmamıza yarayan bir müzik uygulaması. iOS’umuzun baştan beri sahip olduğu Müzik uygulamasından farkı, CarTunes’i arabamızda yolculuk ederken iPhone ile pek uğraşmamıza gerek kalmadan tüm şeyleri yapabilmemiz. Bunu sağlayan basitleştiren ekran hareketleri. Bu ekran hareketleri sayesinde dinlediğimiz müziği değiştirmek, sesini kısmak, durdurmak istediğimizde çok basit dokunuşlarla bunları yapabildiğimiz için dikkatinizi daha az yoldan ayırabilirisiniz.

Ekran dokunuşlarıdan biraz daha bahsetmek istiyorum. Mesela şarkıyı değiştirmek istiyoruz.Ekranın herhangibi bir kısmına parmağımızla tıpkı fotoğraf değiştirir gibi geriye gitmek istiyorsak soldan sağa ileri ki şarkıya gitmek istiyorsak sağdan sola yapmamız yeterli oluyor. Eğer o an müziği durdurmak istiyorsak herhangibi bir yere dokunmamız yeterli oluyor. Şarkının sesini kısmak veya artırmak için ise iPhone’umuzun yan tarafında bulunan ses tuşlarını kullanmamız gerekiyor.

Şarkı listemize ulaşmak için parmağımızı bir sayfayı okuyormuş gibi aşağıdan yukarı yaparak şarkı listemize ulaşıyoruz. Burada tüm şarkılar, şarkı isimlerinin baş harflerinin alfabetik sırasına göre dizilmiş durumda. Bu listenin en yukarısında yer alan ”Shuffle” yani karışık seçeneğini kullanırsak yukarda anlattığım şarkı değişimi listenizden karışık olarak gerçekleşecek. Şarkı listemize girdiğimizde şarkılarımızı üst kısımda bulunan simgeler aracılığla sanatçı ve albüm olarak ayırmamız mümkün. Ayrıca iPhone’umuza bulunan Müzik uygulamasında oluşturduğunuz şarkı listeleri ve Podcasts’larınızı da dinleyebiliyorsunuz.

Eğer parmağımızı yukarıdan aşağı doğru yaparsak bir o an ne dinlediğimize dair #NowPlaying tagı ile beraber birde ekran görüntüsünün bulunduğu bir tweet atabiliyoruz. Uygulamanın arayüz ve tasarımı gerçekten çok başarılı. Araç kullanmayan birisi bile bu başarılı tasarım için CarTunes kullanmayı tercih edebilir.
CarTunes’ın bu basit ve bilindik dokunma hareketleri sayesinde aracımızı sürerken iPhone’umuz ile çok daha uğraşarak müzik dinleyebiliyoruz.

Artı Yanları

 • Basit dokuma hareketleriyle tüm istediklerimizi yapabilmemiz.
 • Tasarım ve kullanılabilirlik çok iyi.
 • Şu an kısa bir süre için ücretsiz.
 • Universal.
 • Uygulamaya tekrar müzik atmamıza gerek kalmadan iPhone’umuzda bulunan ”Müzik” uygulamasındaki müzikleri ve Podcasts’ları dinleyebiliyoruz.

Eksi Yanları

 • O an dinlediğimiz şarkıyı ne ileri ne geri sarabiliyoruz. Düzeltme: Şarkıyı dinlerken ileri ve geri sarilabiliyorsunuz. Şarkı çalarken ekranın üstüne basili tutup saga sola parmağınızı kaydirirsaniz ileri geri sarılıyor aynı zamanda sarma hızını bile ayarlayabiliyorsunuz.
 • Ses değiştirme, diğer işlemlere göre biraz daha uğraştırıcı.
 • Şarkı listesinde sağ tarafta bulunan harflerle istediğimiz şarkı ismine kolayca ulaşıyoruz ama bu harfler arasında R ve Türkçe harfler bulunmuyor.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  14 Yorumlar

  1. Uygulama çalışmıyor.

   • Merhaba,ne gibi bir hata ile karşılaşıyorsunuz?

  2. Uygulamada şu an ileri ve geri sarma nevcut. Oarmağımızı basılı tutup sağa ilerletince ileri sola ilerletince geri sarıyor.

  3. Uygulama çok güzel. Eksi yanlarında yazdığınız ilk madde yanlış. Şarkıyı dinlerken ileri ve geri sarilabiliyorsunuz. Şarkı çalarken ekranın üstüne basili tutup saga sola parmağınızı kaydirirsaniz ileri geri sarılıyor aynı zamanda sarma hızını bile ayarlayabiliyorsunuz.

   • Uyarılar için herkese teşekkürler.Yazı üzerindeki düzenlemeyi uyarılar doğrultusunda yapacağım :)

    • Bu arada R harfinden bahsetmişsiniz. Bu sorun sadece Türkçe dili ayarlıysa meydana geliyor. İngilizce kullanınca bu sorun çıkmıyor

  4. Uygulamada sesi yükseltip alçaltmak için ekran basılı tutup bira beklemek gerekiyor . Ondan sonra aşağı yukarı yaparak sesi değiştirebiliyorsunuz ..

  5. ya arkadaşlar tek kelimeyle mükemmel indirmeyen pişman olur

  6. Bir ekleme yapmak istiyorum. Kendiniz deneyin, bu uygulamadan bir müzik açın sonra uygulamadan çıkın (arka planda müzik kalsın) ve asıl müzik uygulanasına gidin. Bir bakacaksınız ki ( müzik uygulamasının önceden multitasking’de görülmemesine rağmen) şarkı sanki ana müzik uygulamasından çalıyor gibi gözükecek.

  7. Ses yukseltip, azaltmak icin parmaginizi ekranin herhangi bir yerine yarim saniye kadar basili tutup parmagizi asagi yukari hareket ettirmeniz yeterli

  8. Şarkı ilerleme çubuğunun rengi albüm kapağına göre otomatik değişiyor..:)

  9. E hani ücretsizdi uygulamada ücretsiz diyor ama apple baglayinca ücret istior ücretsizz alamicanmiyim yani yardimci olursaniz sevinirim

  10. İndirdğmz müzikkeri nasıl rington yapıcaZ

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>