iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Voice Reminders VoCal XL

Voice Reminders VoCal XL

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Voice Reminders! VoCal XL; sesli notlar kaydedip, bunları belirlediğimiz bir zamanda ”kaydedilen sesin” bizlere alarm gibi dinletilmesi şeklinde çalışıyor. Bu sayede yazmanın zorluğundan kurtulmuş olup birkaç saniyede hatırlatıcımızı ayarlamış oluyoruz.


Uygulamaya girince ilk göze çarpan çok basit bir arayüze sahip oluşu. Bu da kullanım kolaylığının önemsendiğini gösteriyor. Hatırlatıcı tarzı uygulamalar ”Not alma” önceliğine dayandığı için bunu en çabuk yapan uygulama en çok tercih edileni oluyor. Bu tanıttığımız uygulama da yazılı notlardan ziyade sesli notlar ile çalıştığı için aynı hizmeti yazılı notlar ile veren uygulamalara göre çok daha fazla  kolaylık ve çok daha fazla hız sağlamış oluyor.

Uygulamayı açınca bizi kaydet butonu karşılıyor ve bu buton sayesinde hızlı bir şekilde kaydımızı aldıktan sonra karşımıza  uygulamanın bizi istediğimiz vakit uyarması için gerekli olan zaman bilgilerini girmemize olanak sağlayan tarih & saat ekranı çıkıyor ve son olarak ayarlamamızı yaptıktan sonra ”Save” deyip çıkıyoruz. Uygulama bizim belirlediğimiz tarihte ve saatte bize uyarısını yapıyor.

Uygulamanın kişiselleştirilebilmesine olanak sağlayan kapsamlı ayarlar menüsü ise uygulamayı vazgeçilmez kılan diğer unsurlardan birisi. Bu bölümde hatırlatıcı uyarısının kaydettiğimiz notumuzla mı yoksa uygulamada hali hazırda bulunan kendi uyarı sesleri ile mi yapılması gerektiğine karar verebiliyoruz. Ancak üzülerek belirtmekte fayda var ki sesli notumuzun hatırlatıcı uyarısı olarak ayarlanabilme modu iOS 6 kullanıcıları için desteklenmemekte. iOS 6 kullanıcıları hatırlatıcı uyarısını uygulama içerisinden hatırlatıcıya atayacakları bildirim seslerinden birisi ile yapabiliyor. Ancak uyarı, bahsettiğimiz atanan ses ile ekranda belirdiğinde, “Slide” hareketi ile kayıt ettiğimiz sesli notu çalmaya başlıyor. Diğer taraftan yine takvimle senkronize olabilmesi de ayrı bir avantaj. Yer sıkıntısı olanlar için düşünülmüş bir başka ayrıntı ise kaydın kalitesini ayarlayabiliyor olmamız. Erteleme seçeneği de yine bahsetmeden geçemeyeceğim özelliklerden birisi. Ve bu ses notlarını mail olarak gönderebiliyor olmamız da ince düşünülmüş bir detay olarak göz doldurmakta. Uygulama son olarak konum bazında hatırlatma hizmetini vermiyor olup, Apple’a ait yerel bildirim teknolojisini kullanıyor.

Uygulama App Store’da hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları ile bulunmakta. Ücretsiz versiyonu ile bize sunulmuş uygulama içi alımlar sayesinde uygulamamızı daha çok işlevsel hale getirmek mümkün. Ücretsiz versiyonunda bize sunulan seçenekler arasında sırasıyla; Full paket, reklamları kaldırma, yedekleme, hatırlatıcıları tekrarlama ve limitsiz hatırlatıcı atama gibi opsiyonlar mevcut ve her birisi 1.79 tl olarak sunulmakta. Fakat ücretli versiyonda ise bu özelliklerin hepsi varsayılan olarak bizlere sunulmakta ve ücretli versiyonun fiyatı ise yine ilginçtir 1.79 tl. Ücretli versiyonda uygulama içi alımlarda ise iki opsiyon karşımıza çıkıyor. Bunlar bizlere bir işlevsellik sağlamaktan öte bir bağış niteliğinde. Geliştiriciye teşekkür et 5,49 tl, geliştiriciye bir demet/kucak teşekkür et, 24.99 tl :) Bu durumda en akılcı olan ücretsiz versiyonu denedikten sonra uygulama içi alım yapmadan eğer uygulama beğenildi ise ücretli versiyonu 1,79 tl karşılığında satın almak olacaktır.

Artı Yanları

 • Uygulamanın vermek istediği hizmeti çok kısa sürede yerine getirebiliyor olması
 • Uygulamanın özelleştirilebiliyor olması
 • Hem iPad hem iPhone ile uyumlu olması

Eksi Yanları

 • Türkçe olmaması


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Tanıtım için teşekkürler.

  2. Ben teşekkür ederim. Güzel günlerde kullanın

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>