iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Mini Motor Racing

Mini Motor Racing

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Apple, Amerika mağazasında ”App Store Best of 2012” başlığı altında birçok başarılı uygulamayı 2012’nin en iyisi seçti. Bu başlık altında benim ve diğer yazar arkadaşlarımın daha önce incelemesini yaptığımız bir çok uygulama var. O listede görüp çok beğendiğim Mini Motor Racing’i de tanıtayım istedim.

Mini Motor Racing bir yarış oyunu, arabamızı direkt olarak şöför gözünden kontrol etmeyip kuş bakışı bir açıyla arabamızı sürerek, minik bir pistte yarıştığımız bir oyun. Bu tür oyunlar eğer kaliteli olursa en az diğer türdeki yarış oyunları kadar zevkli olabiliyorlar.

Minik bir pistte diğer araçlarla yarışıyoruz. Genellikle yarışlar birden fazla tur (laps) oluyor. Pistlerde çok keskin virajlar bulunuyor, pist küçük olduğu için neredeyse her saniye virajdan geçtiğimizi söyleyebilirim. Aracımızı sol tarafta çıkan bir direksiyon ile yönetiyoruz. Bu yönden oldukça kullanışlı Mini Motor Racing.

Ayrıca pistlerde düz bir arazi yok, yokuşlar ve tepeler mevcut. Bunlar da yarışa ayrı bir güzellik katıyor. Yarışların kilit noktası ise virajlar. Virajları ne kadar düzgün alsak da arabamız durma noktasına geliyor. Eğer en doğru şekilde virajı alırsanız arabanızın hızını tekrar kazanması bir hayli kolaylaşıyor.

Yarış içinde nitro gibi şeylerde mevcut. Bunlar sınırlı sayıda olmasına karşı yarışırken yol üzerinden de elde edebiliyorsunuz. Mesela nitrolarını tam virajı aldıktan sonra kullanırsanız arabanız çok çabuk şekilde toparlanıp hızlanıyor.

Oyundaki pistler oldukça hoş tasarlanmış. Çevre detayları oldukça başarılı,arabanın virajlarda ani dönüş yapınca sarsılması gibi olaylar olumlu yönde farklılıklar katmış oyuna.

Yarışabileceğimiz arabalarınız çok sayıda mevcut bunlar ya yarış kazandıkça ya da oyuda yarışlardan kazandığımız paralarla alınabiliyor. Ayrıca arabamızın gücünü artırmamızda mümkün (upgrade). Bir araba yarışından beklenen şeyleri sunmuş durumda.

Birçok kişiyle oynayabileceğiniz Multiplayer (Çoklu Oyuncu) seçeneği de mevcut. Yarış sayısı oldukça fazla. Bu fazlalığa ek olarak bir bölüm paketi daha mevcut, bu paketi 25,000 oyun parası ile oynayabiliyorsunuz. Ayrıca oyunda Fruit Ninja’ya özel hazırlanmış araba ve şampiyona mevcut.

Oyunu satın almadan önce ücretsiz olan deneme (lite) sürümüne bir göz atmanızı öneriyorum. Oyunun teması yılbaşının yaklaşması ile beraber kış temasını almış durumda. Oyunun bir de sadece iPad için olan HD versiyonuda var. Ücretini fazlaca hak etmiş bir oyun Mini Motor Racing 2012’nin en iyileri arasın girmeyi fazlasıyla hak etmiş :)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=-_m-dpqWLMY&w= 560&h= 315]

Artı Yanları

 • Yarış pistleri çok fazla ve çevre detayları oldukça iyi tasarlanmış.
 • Yarışabileceğimiz araçların tasarımları oldukça yaratıcı.
 • Multiplayer (Çoklu oyuncu) seçeneği var.
 • Arabalarımızı güçlendirme (upgrade) seçeneği mevcut.

Eksi Yanları

 • Türkçe dil desteği yok.
 • 100+ yarışlık ek paketi 25.000 oyun parası ile alabiliyoruz.Ama bu parayı biriktirmek hiç kolay değil, kazandığımız parayla araçlarımızı güçlendirmek zorunda kalabiliyoruz. Bu da 25.000 uygulama içi satın alım ile almak zorunda bırakıyor.
 • Oyunun tüm versiyonları iPad uyumlu olsada Mini Racing HD adında sadece iPad için olan versiyonu var ve bu versiyon normalinden daha pahalı.
 • Oyunun boyutu biraz fazla.

iPhone:

Mini Motor Racing


Fiyat:27.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Mini Motor Racing
App Store oyları: (8 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 08.12.2011
Boyut: 881.49 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5-iPhone5, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

iPad:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>