iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Jungle Jewels

Jungle Jewels

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Özellikle iPhone kullanıcıları, Diamond Dash gibi aynı tip renkli taşların bir araya getirilip patlatıldığı oyunları çok seviyor. Bu tip oyunlar çok sevilmesinin bir nedeni öğrenilmesinin ve oynanmasının kolay olması ve güzel zaman öldürmesi :)

Bu sefer kısaca tanıtacağım Jungle Jewels da, Diamon Dash gibi benzer tipteki en az 3 mücevheri (jewel) taşı yan yana (dikey veya yatay olarak) getirerek patlattığımız bir oyun.

Jungle Jewels’ta Classic (Klasik), Score Attack, Relaxation (Rahatlama Modu) ve Endless (Sonsuz) olmak üzere 4 farklı mod bulunuyor.  Klasik modda amaç bize verilen görevleri yaparak bölümleri geçmek. İlk bölümler kolay gibi gözükse de zamana karşı yarıştığımız için ilerleyen bölümler çok zor oluyor.

Oyunda ilk amacımız olarak sol üst köşedeki kutuda listelenen mücevherleri (jewels) patlatmak. Bu kutuda her bir taştan ne kadar patlatmamız gerektiği gösteriliyor. Seçtiğimiz her hangi bir taşı birer taş yukarı-aşağı veya sağa-sola kaydırabiliyoruz. Eğer bu hareketimiz sonucu aynı renkteki (tipteki) en az 3 taş dikey veya yatay olarak yan yana gelirlerse patlıyorlar ve yukarıdan yeni taşlar geliyor.

Yukarıda anlattığımız gibi bize söylenen belli sayıdaki mücevheri patlattıktan sonra ekranda altın bir para (coin) beliriyor. Bu sefer amacımız bu parayı en dibe ulaştırmak oluyor. Bazı bölümlerde ekranda sadece bir para olurken bazı bölümlerde birden fazla olabiliyor. Bu paralar sayesinde de sol alt köşedeki maskeyi açtırıyoruz. Bölüm geçmek için de bu maskeleri açtırmamız gerekiyor.

Oyunun en zor ve belki de en zor kısmı yukarıda anlattıklarımızı zaman karşı yapıyor olmamız. Yani taşları patlatmak için hem doğru bir strateji belirlememiz, hem de hızlı davranmamız gerekiyor. Yoksa aşağıdaki gibi ilgili bölümü en baştan tekrar oynamamız gerekiyor.

Jungle Jewels’ın en sevdiğim yönü arka planda çalan müziğin yarattığı ambians. Bu ambians sayesinde zamana karşı yarışmamıza rağmen strese girmiyoruz.  (Tam tersine stres öldürüyor diyebilirim) Ayrıca oyunun tasarımı ve görsel efektleri de oldukça başarılı. Oyunun en büyük eksisi fiyatının yüksekliği. Gerçi benzerleri gibi ücretsiz olup sonradan uygulama içi alımla zorla birşeyler sattırmıyor ama en azından ücretsiz bir deneme sürümü olsaymış iyiymiş. Bir de universal olmaması ve iPad versiyonunu ayrıca satın almak zorunda olmamız kötü :)

Artı Yanları

 • Tasarımı ve ses efektleri başarılı
 • Oynanışı kolay ama bölüm geçmek kolay değil. Bu da oyunu zevkli yapıyor.

Eksi Yanları

 • Fiyatı biraz pahalı
 • Universal değil.

iPhone İndirme Linki:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  6 Yorumlar

  1. Çok pahalı.Bu tür oyunlar genelde ücretsiz oluyor.

  2. Mustafa bey özel ve uzmanlık sorusu : yurt disından (italy) aldığım ve kayıt ettirdiğim iPhone arizalandi.hftya tekrar gidiyorum ve iPhone AppStore geri vericim.simdi bana terine verilen iPhone üzerime kayıtlı ile yer değiştirecek yoksa ülkemde yeni telefon sayılır mı? Yeniden kayıt parası,2 yıl doldurmadım henüz?…..sizce ne olur?

   • IMEI’si değiştiği için yeni bir telefon sayılır. Bu da ayrı bir dert işte.

  3. Bende bi soru sorucam ios 5 surumum var whatsapo konum paylasiminda ios 6 yerel harita baglanma ozelligi demis yerel harite dedigi nedir anlayamadim yani bende sugic navigasyon var whatsaptan konum paylasan bir kisi ben o konumu sugicden gorup yol tarifi yapabilecekmiyim nedir bu yerel harita tesekkurler

  4. Paralı olmasının ve diamond dash gibi her zaman bedava olmamasının sebebi az kullanıcısı olmasından mı acaba?

  5. the treasures of montezuma da guzel oyun

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>