iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Ego Nerdesin?

Ego Nerdesin?

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Otobüsü durakta dakikalarca beklemek kadar sıkıcı bir şey yoktur heralde. Bu uygulama ile Ankara’lılar için bu sorun çözülüyor. Bineceğimiz hattın otobüsünün nerede olduğunu harita üzerinden anlık olarak görebiliyoruz. Yaptığım incelemelerde otobüsün konum bilgisinin çok isabetli olduğunu görmüş bulunuyorum. Otobüsün konum bilgisi bir dakikadan az bir süre içerisinde güncelleniyor. Uygulama otobüsün şu andaki konumuyla birlikte eski konumunu da haritada gösteriyor böylece otobüs bize doğru mu geliyor, ne kadar ilerlemiş anlayabiliyoruz.

Örnek vermek gerekirse, geçen gün birazcık acelem vardı Tunalı’ya gitmek için ve taksiye binmeyi düşünüyordum, uygulamadan bir bakayım dedim acaba otobüs nerede diye, otobüsün sokağın başında olduğunu gördüm ve otobüs bir dakika içinde geldi, böylece taksi parasından tasarruf etmiş oldum.

Uygulamanın diğer bir özelliği de size bir yerden bir yere otobüs rotası çıkarması yani iki nokta arasında otobüs ile nasıl gidebileceğinizi göstermesi. Uygulama size rota olarak birden fazla seçenek sunmakta ve ekranın üst kısmında liste olarak göstermekte. Dilediğiniz rotayı seçtiğinizde ise size harita üzerinde binmeniz ve inmeniz gereken duraklar ve hat numaralarını gösteriyor.

Bu özelliğinde benim en hoşuma giden şey kullanıcıya mekan adıyla arama imkanı sunulması oldu. Örneğin bir alışveriş merkezine nasıl gideceğinizi öğrenmek istiyorsanız, sadece alışveriş merkezinin adını yazmanız yeterli oluyor. Bir çok mekan adı denedim hepsini buldu ve konumlandırmasını doğru olarak yaptı.

Uygulama ayrıca size yakın durakları konumlandırıyor ve harita üzerinde sunuyor. Sık kullandığınız durakları favorilere ekleme özelliği de bulunmakta.

Sonuç olarak uygulama, otobüs kullanan Ankara’lılar için çok kullanışlı bir uygulama olmuş. Çok otobüs kullanmıyorsanız bile iPhonunuzda olması gereken bir uygulama olduğunu düşünüyorum. App Store’da ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunmakta. Ücretsiz versiyonda uygulamayı maksimum 5 kez kullanabiliyorsunuz ama paralıya geçmeden önce her özelliğini deneyebiliyorsunuz.

Artı Yanları

 • Kullanımı kolay, anlaşılabilir.
 • Otobüs konumlandırması güncel ve isabetli.

Eksi Yanları

 • Uygulamanın bazı konumlarda rota bulma sonucu olarak çok seçenek döndürmesi. Doğru rotalar buluyor ama kullanıcıya sadece en iyi seçenekleri sunsa daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
 • Ücretsiz versiyonu 5 kereden sonra tamemen kullanılmaz olmasaymış iyiymiş. Örneğin reklam gösterilebilir ya da sadece bazı özellikler kapatılabilirdi.
Sınırlı Ücretsiz Versiyon:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Sınırsız Ücretli Versiyon:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Editörün Notu: Bu tip devlet kurumlarının verilerini kullanılarak hazırlanan uygulamalar sonradan kaldırılabiliyor eğer gerekli izinler alınmadıysa. Bu yüzden kullanıcıların bu tip durumları da gözünde bulundurması gerekiyor.

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  4 Yorumlar

  1. Ucretsiz versiyon tamam ama para vermeye degmez. Ego’nun kendi uygulamasinda da bunlar yapilabiliyor. Ustelik ucretsiz ve sinirsiz.

   https://itunes.apple.com/tr/app/otobus-hatlar-bilgilendirme/id501322549?l=tr&mt=8

  2. Bence ücretli versiyonu almaktansa
   ego nun kendi hazırladığı aynı uygulamayı ücretsiz indirmek daha mantıklı. Link aşağıda incelemek isteyen baksın.
   https://itunes.apple.com/tr/app/otobus-hatlar-bilgilendirme/id501322549?l=tr&mt=8

  3. ya arkadaşlar paralı aldığım uygulama kayboldu çalışmıyor neden acaba

  4. Direk egonun kendi programı var onu tavsiye ederim (Ankara için)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>