iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Air Wings

Air Wings

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Çok eski iPhone kullanıcıları, App Store’un ilk oyunlarından biri olan ve Apple’dan ödül almış olan Enigmo oyununu bilirler. İşte bu oyunun geliştiricisi Pangea Software‘in Air Wings isimli diğer bir güzel oyununu geçenlerde fark edince, sizinle de paylaşayım istedim.

Air Wing’sin Air Play desteği mevcut. Apple TV’si olanlara duyurulur :)

Air Wings, her çocuğun en az bir kere mutlaka yaptığı ve uçurduğu kağıttan uçakları konu alıyor. Oyunda temel amaç da internet üzerinden, daha doğrusu Game Center üzerinden arkadaşlarımızla ya da oyunu oynayan diğer kullanıcıları ile kapışmak.

Oyunu ilk defa oynamaya başlıyorsak önce “Training” (Eğitim) bölümüne giriyoruz. Bu bölümde kimseyle savaşmıyoruz, dolayısıyla internet bağlantısı gerekmiyor. Fakat uçağımızı nasıl kontrol edeceğimizi, nasıl ateş edeceğimizi ve nasıl cephane alacağımızı hep bu bölümde öğreniyoruz.

Zaten takipçilerimize tavsiyem, “Training” bölümünde iyice pratik yapmadan online olarak savaşa girmemeleri. Yoksa kuş gibi avlanırsınız :)

Oyunu esas zevkli yapan “Battle” yani online olarak diğer kullanıcılar ile kapıştığımız bölüm. Bu bölümde maksimum 4 rakibe kadar internet üzerinden (3G veya Wi-Fi) kapışarak oyunu oynayabiliyoruz. “Invite Friends” seçeneği ile arkadaşlarımızı davet edebildiğimiz gibi, direkt “Play Now” seçeneğine tıklayarak otomatik olarak rakiplerin atanmasını da sağlayabiliyoruz.

Online oyunda amaç rakiplerimizin uçaklarını düşürmek. Bunun için en sağdaki ateş düğmesini kullanıyoruz. Ateş düğmesinin hemen altındaki düğme ile de silah tipini değiştirebiliyoruz. Tabii mermilerimiz sınırsız değil. Mermimiz bittikçe yerdeki fenerlerin üstündeki farklı tipteki cephanelerden alabiliyoruz.

Sol alt köşedeki düğme hızlanmamızı sağlarken üstteki “+” işareti canımızı gösteriyor. Sağ taraftaki “+” işaretleri de rakiplerimizin canları. Bu arada oyunda sadece vurularak canlarımız gitmiyor. Duvarlara ya da sabit objelere çarparak da uçağımız düşüyor ve dolayısıyla canımız gidiyor.

Oyunda farklı özelliklerde uçaklar da var fakat diğer uçakları uygulama içi alımla satın almamız gerekiyor. Ayrıca en az bir tane uygulama içi alım yaptığımızda oyunda artık reklam hiç gösterilmiyor. Her bir uçağında farklı özellikleri oluyor. Örneğin bir uçak çok daha hızlı giderken bu sefer gücü az oluyor. Bir diğerinin aldığı cephane çok daha fazla olurken, bir diğerinin düşürmek zor oluyor ama yavaş uçuyor. Oyundaki uçakların ve silahların tüm özelliklerine de bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu arada uçakların silahları arasında ısı güdümlü füzelerin, paraşüt bombaların ve yapıştıktan bir süre sonra patlayan füzelerin de olduğunu hatırlatırım. Bu yüzden sadece kağıt mermilerle düşman peşinden koşacam diye uğraşmayın.

Oyunun Air Play desteği olması da Apple TV sahipleri için bir avantaj çünkü siz iPhone veya iPad’inizden oynarken farklı bir açıdan uçağınızın görüntüsü televizyonunuzda yer alıyor.

Özetle Air Wings, uçak oyunlarını ve it dalaşını (dog fight) sevenler için çok güzel bir oyun. Game Center üzerinden oynattığı için de Wi-Fi kullanıcıları ayrıca isterlerse rakipleriyle sohbet edebiliyor. Daha önce hiç oynamadıysanız Air Wings’i en az bir kere denemenizi öneririm :)

Artı Yanları

 • Uçuş kontrolleri oldukça kolay
 • Bol uçak ve cephane çeşitleri
 • Online oyun modu oldukça başarılı
 • Universal

Eksi Yanları

 • Ücretsiz ama farklı uçaklar için uygulama içi alım yapmak gerekiyor.

Air Wings®


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Air Wings®
App Store oyları: (98 oy)
Desteklenen Diller: Spanish, Dutch, English, French, German, Italian, JA, Russian, ZH, Spanish
Çıkış Tarihi: 07.03.2012
Boyut: 165.07 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

 

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Bir Yorum

  1. Çok teşekkürler mustafa bey. Güzel bi oyun…

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>