iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Modern Combat 4: Zero Hour

Modern Combat 4: Zero Hour

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Yıllarca PC’de, son yıllarda da sadece PS3′de BatteField 3 oynuyorum. Dolayısıyla bu tip FPS (First Person Shooter) savaş oyunlarını oynamayı seviyorum. Yıllarca PC’de ve PlayStation’da bu tip oyunlar oynayınca, açıkçası iPhone veya iPad’de de oynamayı çok istedim. Fakat App Store’dan bu tip bir çok oyun indirip denememe rağmen hiç birinden bilgisayardan veya PlayStation’dan aldığımı zevki alamadım.

Bu yüzden ne zaman kaliteli bir savaş oyunu App Store’da yerini alsa, hemen deneyip kendi adıma bir gelişme var mı diye bakarım :) Bu sefer de GameLoft‘un yeni çıkan Modern Combat 4: Zero Hour isimli oyununu indirip bir deneme sürüşü yaptım, sonra da bu yazıyla sizinle paylaşayım istedim.

Modern Combat 4: Zero Hour’da, internet gerektirmeden tek başımıza oyun oynayabildiğimiz bir “Campaign” modu ile, internet üzerinden başkalarıyla kapışabildiğimiz bir “Multiplayer” mod barındırıyor.

Oyunun Campaign modunun açıkça söylemem gerekirse film gibi bir hikayesi var. Yani bazı oyunlardaki gibi sadece sağa sola ateş edip adam öldürmüyoruz. Animasyonlarından farklı araçlar kullandığımız özel görevlere kadar çok değişik bölümler içeriyor. Muhtemelen bu yüzden de oyunun boyutu yaklaşık 1.5GB :)

Örneğin bazen aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi uzaktan kumandalı ve termal kameralı araçlar ile ön cephede temizlik yapıyoruz :)

Oyundaki görevler, atmosfer, efektler, vs. oldukça başarılı. Fakat bu tip oyunlarda benim için en önemli şey kontroller. Dokunmatik ekran cihazlarda bu tip oyunları sevmememin en büyük nedeni kontroller. Çünkü dokunmatik bir ekranda adamımızı hemn yönlendirmek, hem nişan almak, hem de ateş etmek oldukça zor.

Her ne kadar Modern Combat 4′de nişan almayı kolaylaştıracak yardımcı özellikler olsa da benim için bu cihazlarda FPS tarzı oyunlar oynamak oldukça zor. Açıkçası yaklaşık 1 saat oynadıktan sonra kontrolleri alışılıyor fakat yine de ben Play Station’da aldığım zevki alamıyorum iPhone veya iPad’de. Dolayısıyla dokunmatik ekranlarda bu tip oyunları oynamayı sevenler için Modern Combat 4 güzel bir oyun. (ama benim için değil.)

Bu tip oyunları online olarak oynamayı sevenler için oyunun bir de multiplayer özelliği bulunuyor. GameLoft hesabımızla internet üzerinden başkalarıyla da kapışabiliyoruz takımlar halinde. Tabii benim kontrollerim kötü olduğu için bir kaç maçta şansımı denememe rağmen görülür görülmez hemen öldüm :) Bu yüzden kontrollerde yeterince usta olmadan multiplayer’ı denememenizi öneririm yoksa moraliniz bozulur :)

Özetle oyun güzel, fakat fiyatı ve boyutu gözönünde bulundurulduğunda satın almadan önce iyice düşünmek gerek. Fakat eğer bu tip oyunların hastası iseniz mutlaka deneyin. Ya da önce aşağıdaki tanıtım videosuna bir gözatın :)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=qCulvhFX-MM&w=560&h=315]

Artı Yanları

 • Animasyonlar, efektler, hikayesi oldukça zengin ve güzel
 • Multiplayer desteği mevcut.
 • Universal

Eksi Yanları

 • Kontroller zor. (En azından benim için)
 • Oyunun boyutu çok yüksek.

Modern Combat 4: Zero Hour


Fiyat:64.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Modern Combat 4: Zero Hour
App Store oyları: (156 oy)
Desteklenen Diller: English, French, German, Italian, JA, KO, , Russian, ZH, Spanish, ZH, Turkish
Çıkış Tarihi: 06.12.2012
Boyut: 2069.09 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone4-iPhone4, iPodTouchFourthGen-iPodTouchFourthGen, iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

 

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  7 Yorumlar

  1. Mustafa bey N.O.V.A 3′ü denediniz mi ? Karşılaştırdığınız da hangisi daha iyi sizce?

  2. Mustafa bey ben tom clancy rainbow six vegası oynuyorum bana iyi geliyo isterseniz deneyin

  3. mc3 var daha ona vaşlamadım ben şu an FL Commando oynuyorum lvl 15 teyim

  4. İndirime girermi ki acaba

  5. Merhabalar Mustafa Bey, ben cook uzun bi zamandir bu oyunu satin almayi dusunuyordum hala da dusunuyorum fakat bir endisem var. İphone 4S kullaniyorum acaba benim cihazimda bu oyun kasar mi?

   • Hayır kasmaz merak etmeyin.

    • Tesekkurler

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>