iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Fairway Solitaire

Fairway Solitaire

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Yıllarca Windows yüklü bilgisayarlarda oynadığımız Solitaire isimli meşhur kağıt oyununu bilmeyen yoktur sanırım. Ufak bir hatırlatma yapmak gerekirse orijinal Solitaire’de amaç, kağıtları sırasıyla dizmek, taa ki masada kağıt kalmayıncaya kadar. Fakat kağıtların çoğu kapalı ve üstü üste olduğu için zekamızı ve mantığımızı kullanarak öncelikle hangi kağıtları açtıracağımıza dikkat etmemiz gerekiyor.

Bu açıdan klasik Solitaire, kendimizle yarıştığımız hem vakit öldüren hem de kafa yorduran bir kağıt oyunu. Big Fish Games’in Fairway Solitaire isimli oyunu ise klasik Solitaire oyunlarından biraz farklı. (En azından benim bildiğimden :) ) Fairway Solitaire’de golf kavramı ile kağıt oyunu birleştirilmiş.

Bu oyunda da amaç ekrandaki kağıtları bitirmek fakat önümüzdeki destedeki kağıdın bir üst veya alt değerindeki herhangi bir tamamen açık kağıdı masadan kaldırabiliyoruz. İlk bölümler çok kolay gibi gözükse de, bölümler ilerledikçe işler zorlaşıyor ve yeni bölümlere geçebilmek için aynı bölümü tekrarlamamız gerekebiliyor. (Her yeni tekrarda kağıtlar rastgele dağıtılıyor, yani eski kağıtlar gelmiyor.)

Bir bölümü geçebilmek için golftaki kavramlar kullanılmış. Yani nasıl golfta bir çukurda başarılı olabilmek için o çukara belli bir sayının altında vuruşla topu ulaştırmamız gerekiyorsa, bu oyunda da destemezdeki kağıtlar bitmeden kağıtları arka arkaya masadan kaldırarak bitirmemiz gerekiyor. Yani oyunun golfla ilgisi yok, fakat görseller ve bazı kavramlar golftan alınmış.

Oyunun ücretsiz versiyonunda ilk 6 bölümü ücretsiz oynayabiliyoruz. İlk bölümlerin bazılarında 3 bazılarında da 6 oyun yer alıyor. İlk 6 bölümü bitirdikten sonra da geri kalan 350 oyunluk bölümleri uygulama içi alımla alıp aktif hale getirmemiz gerekiyor.

Oyundan ayrıca değişik mini oyunlar da yer alıyor fakat ağırlıklı olarak Solitaire’in değişik bir türünü oynuyoruz. Bu açıdan zevkli sayılır fakat oyunda halen ne  işe yaradığınız çözemediğim çeşitli özellikler var. Bu da oyunu karmaşık hale getiriyor. Oynanabilirliğini çok etkilemiyor ama bence gereksiz olmuş, ve de bunlar muhtemelen de gereksiz yere oyunun boyutunu büyütmüş.

Eğer Solitaire tarzı kağıt oyunlarını seviyorsanız, bu linkten ücretsiz versiyonunu bir indirip oyunu deneyebilir, severseniz de tüm bölümlerini oynamak için uygulama içi alımla satın alma yapabilirsiniz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=22SIWVsBmco&w=560&h=315]

Artı Yanları

 • Değişik ve zevkli bir Solitaire versiyonu olmuş.
 • Görselleri ve ses efektleri gayet güzel

Eksi Yanları

 • Tam sürüm için uygulama içi alım yapmak gerekiyor.
 • Oyunu boyutu 200 MB. civarında.
 • Universal değil.
 • Arayüz Türkçe değil.

iPhone İndirme Linki:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

iPad İndirmi Linki:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

 

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>