iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Angry Birds Star Wars

Angry Birds Star Wars

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Mobil oyun dünyasının efsanelerinden Angry Birds, yeni oyununda sinema dünyasının efsanelerinden biri olan Star Wars’ı da yanına alarak ‘Angry Birds Star Wars’ adında yepyeni bir oyun ile karşımıza çıkıyor. Oyunun yapımcısı Rovio oyunun çıkışından önce yayınladığı videolar ile hem Angry Birds hayranlarını hemde Star Wars hayranlarını heycanlandırmıştı. Bu heycanın sonunda ortaya çıkan oyun, herkesin beklediğine değecek değerde.

Angry Birds teması ile Star Wars temasının harmanlandığı bu oyunda, her bir Angry Birds karakteri Star Wars karakterlerine dönüşümüş. Oyuna girdiğimiz ilk andan itibaren Star Wars’ın etkilerini hemen fark ediyoruz. Daha oyunun ilk başında karşımıza çıkan “A long time ago in a galaxy far, far away (Uzun zaman önce, uzak bir galakside)” yazısı bize Star Wars filmlerini hatırlatıyor. Ama asıl bize Star Wars filmlerini hatırlatan şey ise; girişte ki o efsane Star Wars müziği. Ancak John Williams’ın bu harika eseri Angry Birds’e uyarlanmış şekilde karşımıza çıkıyor.

Angry Birds’de değişmeyen kural olarak kızgın kuşlarımız domuzlara karşı olan savaşlarını yine bu oyunda da devam ettiyorlar. Fakat kuşlarımızın her biri bir Star Wars karakterine (Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Prenses Leia, Chewbacca…) benzetilerek ayrı görümler ve farklı özellikler kazanıyor. Domuzcuklarımız Stormtrooper kılığına girerek, onlarda bu uyarlamadan nasiplerini alıyorlar.

 

Kuşlarımızın yeni özellikler kazandığını söylemiştim. Mesela Angry Birds’in en sade kuşu, kırmızı kuşumuz ışın kılıcı kullanabilme yeteneğine sahip oluyor. Bu yeteneği kazandıktan sonra biraz daha bölümlerde bize yardımcı olduğunu söylemem gerek. Her kuşumuz Star Wars karakterleri doğrultusunda yeni yetenekler kazanıyor. Domuzcuklarımız da savunmalarını geliştirerek ateş etme yeteneğine sahip oluyor. Ateş etme olayı kuşlarımızın işini biraz daha zorlaştırmış.

Ayrıca bölümleri oynadığımız gezegenlerde Star Wars temasından nasibini almış durumda. Kısacası bu uyarlama çok fazla başarılı. Fakat Angry Birds Star Wars’da az bölüm olduğunu söylebilirim. Ama yeni bölümleri gelecek olan güncellemelerle birlikte geleceği belirtiliyor. Oyunun bazı bölümleride Angry Birds Space’den alışık olduğumuz yer çekimsiz bölümlerinde olduğunu belirtmeliyim. Yine her Angry Brids oyunu gibi bu oyunda da zorluk bölüm geçtikçe artıyor.

Angry Birds’in yeni oyunu, Star Wars’ı da arkasına alarak Angry Brids serisinde kendine çok önemli, bir yer edineceğinin sinyallerini veriyor. Üstelik ‘Angry Brids Star Wars’ ilk gününde çoğu ülkenin App Store’unda birinciliğe oturmuş durumda.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=dXzMN9pbxCE&w=560&h=315]

Artı Yanları

 • Star Wars ve Angry Birds temasın birbirine harika şekilde uyarlanmış.
 • Kuşlarımızın ve domuzların Star Wars doğrultusunda yeni özellikler kazanması.

Eksi Yanları

 • Universal değil.

iPhone:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

iPad:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Hakan bey bu oyun google play storeda ücretsiz app storeda niye paralı açıklarsanız sevinirim.

   • Hakan’ın yorumu ne olur bilemiyorum ama ben de fikrimi paylaşmış olayım.

    Android cihazlar korsan oyuna (yani paralı oyunların illegal olarak ücretsiz olarak indirilmesi) çok müsait olduğu için ve Android kullanıcılarının çoğunluğu oyunlara para verme eğiliminde olmadığı için uygulama sahipleri Android cihazlara uygulamalarını ücretsiz ama reklamlı olarak dağıtıyorlar.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>