iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

AgingBooth

AgingBooth

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Hiç yaşlandığınızda nasıl göründüğünüzü merak ettiniz mi ? Elbette merak etmişsinizdir :) Bir yüz fotoğrafını eğlenceli ve başarılı bir şekilde yaşlandıran AgingBooth isimli uygulama, kısa bir süre için ücretsiz olunca ben de kısa bir inceleme yapmadan edemedim. Çünkü uygulama ilk çıktığında, Türkiye dahil olmak üzere bir çok ülkede bir numara olmuştu paralı uygulamalar kategorisinde.

Uygulamanın kullanımı oldukça basit. Öncelikle ”Start” seçeneğine basarak yaşlandırma işleme başlıyoruz. Ondan sonra kendimizin veya arkadaşımızın bir fotoğrafını çekiyoruz. (Fotoğraf Albümünden veya Facebook’tan hazır foto da alabiliyoruz.) Tabii bu fotoğrafın tam karşıdan, yüzümüz ekranı kaplayacak şekilde olması gerekiyor. Zaten uygulama fotoğraf çekerken bizi yönlendiriyor.

Ayrıca yüzümün eşit derecede ışık alıyor olması da önemli. Yani yüzümüzün bir yarısı karanlık, diğer yarısı da aydınlık olmamalı.

 

Fotoğraf çekiminden sonra uygulamaya gözlerimizin, ağzımızın ve çenemizin tam yerlerini söylememiz gerekiyor. Bunu da ekrana çıkan işaretçileri (markers) parmağımızla kaydırarak yapıyoruz.

İşin güzel yanı internet bağlantısına ihtiyaç duyulmadan yani herhangi bir sunucuya fotoğraf gönderilmeden cihazımız üzerinden çevrim gerçekleşiyor. iPhone’umuzu sallayarak da genç ve yaşlı fotolarımız arasında geçiş yapabiliyoruz. Ondan sonra artık son adım olan çevrim işlemi başlıyor ve 2043 yılına ışınlanıyoruz :)

Yaşlı fotoğrafımızı Fotoğraflar’a kaydettirebildiğimiz gibi hemen uygulama içinden Twitter veya Facebook’ta paylaşabiliyoruz. Özetle uygulama çok kolay ve hızlı bir şekilde bizi yaşlandırıyor. Elbette bunun bir eğlence uygulaması olduğunu da unutmuyoruz. (Ciddiye alan bayanlar olabilir çünkü :) )

Artı Yanları

 • Kısa bir süre ücretsiz.
 • Kullanımı kolay.
 • İnternet bağlantısı gerekmeden cihaz üzerinde hızlıca çevrim gerçekleşiyor.

Eksi Yanları

 • Bence eksi bir yanı yok :)

Uygulamanın indirme linki:

AgingBooth


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
AgingBooth
App Store oyları: (64 oy)
Desteklenen Diller: English, French
Çıkış Tarihi: 23.02.2010
Boyut: 22.32 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. “Neu.annotate+ ” adlı bir program var , aslında biraz “snagit” bilgisayar programını andırıyor onun hakkında da yazabilirmisiniz ?

  2. Arkadaşımın nerde olduğu

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>