iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Crazy Taxi

Crazy Taxi

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

SEGA’nın 2000’li yıllardaki favori oyunu Crazy Taxi, bu hafta içerisinde iOS dünyasına da uyarlandı.. Oyun daha önce de iPhone için çıkarılmıştı fakat oldukça hatası olduğu için App Store’dan kaldırılmıştı.

SEGA ekibi bu sefer oyunu çoğu hatadan arındırmış ve kolay bir oynanış sistemi oluşturmuş. Sol alt tarafta sol ve sağ olmak üzere yön tuşları, sağ alt tarafta ise D ve R olmak üzere ileri ve geri götüren tuşlar bulunmakta..

Oyun modları da oldukça kapsamlı. Arcade modunda bize bir dakikalık süre veriliyor. Bu bir dakikada yolcu götürdükçe bonuslar kazanıyoruz ve süremizi arttırabiliyoruz. Bu bölümde amacımız süreyi bitirmemek kısacası..

Ayrıca 3,5 ve 10 dakikalık oyun modları bulunmakta. Oyunda hata bulunmuyor mu, bulunuyor. Bir hata da benim gözümden kaçmadı. Frene bastığımızda kamerada bir hata oluyor ve sanki araba kaza yapmış havası oluşuyor oyunda.

Bunun yanında oyunun haritası oldukça geniş..Bazen yokuş çıkıyoruz/iniyoruz, bazen köprülerden geçiyoruz, bazense su altından gidiyoruz. Suyun altında da arabamız yavaşlıyor.

Oyunda 4 tane karakterimiz mevcut. Dördü de oynanabilir şekilde. Dördün de arabaları birbirinden farklı.

Oyunda kaza gibi bir sorunumuz yok. Arabaları yıkıp geçebiliyorsunuz. Ama trenler bize bu şansı tanımıyor, tren yollarına da girmemiz gerekiyor.. Ki bu yollarda arada kalma ihtimaliniz de var, bu yüzden de  dikkat etmeniz gerek. Crazy Box bölümünde de sizi çeşitli görevler bekliyor. En eğlenceli bölumlerden birisi de burası.

Oyun çok zevkli ve eğlenceli.. Game Center ile bağlantısı da var.. Vereceğiniz paraya değecektir.. Nostalji yaşamak isteyenler kaçırmasın…

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=86E0Y8WLa5c&w=560&h=315]

Artı Yanları

 • Oyunun eski haliyle hiçbir farkının olması
 • Geniş bir haritaya sahip olması
 • Oynanış kolaylığı

Eksi Yanları

 • Frene bastığımızda kaza yapıyoruz havası vermesi
 • Ücretli olması
 • Free Drive bölümünün olmaması

Crazy Taxi Classic


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Crazy Taxi Classic
App Store oyları: (131 oy)
Desteklenen Diller: English, French, German, Italian, JA, KO, , Russian, ZH, Spanish, ZH
Çıkış Tarihi: 11.10.2012
Boyut: 338.4 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. oyun da incelemede güzel olmuş..yıllar öncesinin efsane oyunu…alp beyin dediği gibi frene basınca hafif bir kasılma gibi oluyor..ama bence bug değil ve oynanışı etkilemiyor..
   new ipad.ios.5.1.1

  2. Bende çok severdim bu oyunu ancak fiyatı biraz kabarık geldi maalesef bekleyeceğim.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>