iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Awesome Note

Awesome Note

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Bildiğiniz üzere iPhone’da notlara resim ekleyemiyorduk. Bu programda ise notlarımıza resimler ekleyebiliyoruz. Bunun yanında yazı tiplerini ve notlarımızı yazdığımız arkaplanı da değiştirebiliyoruz. Programı açtığımızda karşımıza bir menü çıkıyor. Bu menüde de yazdığımız notların kategorileri bulunuyor. İstersek bunları silip yerlerine başka kategoriler ekleyebiliyoruz. Ayrıca menüdeki arkaplanı da değiştirebiliyoruz. Notlarımızın görünüm şekilleri de değiştirilebilir şekilde. Resim ile notun konusu, sadece notun konusu ve daha fazla şekilde görünümler var.

Programın bir diğer yanı da günlük tutmaya da olanak tanıması. Notlarımızı yazdığımız tarihi de unutmaması bir diğer özelliği. Gizli kalmasını istediğiniz notları da şifreli hale getirebiliyoruz. Ayrıca iPhone’daki Anımsatıcılar programının işlevini gösteren bir bölüm de bulunuyor uygulamada. Yapacaklarımızı da not alıp bitirince tik işareti atabiliyoruz. Ana menüdeki takvim seçeneği sayesinde hangi notu ne zaman yazdığınızı da görebiliyorsunuz.

Ana menüde bulunan Quick Memo seçeneği sayesinde unutmamız gereken bir şeyi ister klavye yoluyla yazarak istersek de kendi el becerimizle çizerek saklayabiliyoruz. Ayrıca yapacaklarımızı belirli sürelerde bize belirtsin diye iPhone ana ekranında ’’badge’’lerin görüntülenmesini izin verebiliyoruz sadece bu bölüm için.

iPhone Notlar programında bulunmayan bir özellik bu uygulamada bulunmakta. Notlarınıza fotoğraf, çizim veya bir bölgeyi (harita) ekleyebiliyorsunuz.

Notlarınızı yeni klasörlerinize aktarabiliyorsunuz. Uygulamada klasör ayarları da yapmak mümkün. Klasörün simgesini ve rengini değiştirebiliyorsunuz. Klasörlerinizi kendinize göre sıralama şansınız da var. Notların klasörlerde görüntülenme şekli 6’ya ayrılıyor. Hangi şekilde görüntülenmesini istiyorsanız o şekli seçmeniz yeterli olacaktır. Her klasörde farklı görüntüleme şekli de seçebilirsiniz. Notlarınızın klasör içindeki sıralama sırası da 5 şekilde. İster tarihe göre, istersek isime göre sıralayabiliyoruz.

Notunuzun konusunu da günlük, yapılacak, önemli gün veya normal olarak seçebiliyorsunuz. Notlarımızı daha kolay bulmak için ’’tags’’ adı altında etiket sistemi de oluşturulmuş. Arama bölümü de etikete veya isme göre ikiye ayrılıyor. Ayrıca notlarınızın yazı tiplerini, arka temalarını da değiştirmek mümkün.. Üstelik 1-2 çeşit yok en az 9-10 çeşitle karşılaşabilirsiniz. Notlarımıza oy verebilme imkanımız var. Notlarımızın yazılma tarihlerini de değiştirebiliyoruz.

Awasome Note HD isminde bir de iPad versiyonu bulunuyor.

Notlarınızı Evernote veya Google Docs ile sync yapabilme imkanı da sunan uygulama oldukça etkileyici özelliklere sahip. Ayrıca uygulamanın bir diğer güzel yanı hem yatay hem de dikey modda çalışma sağlıyor. Uygulama kendi sağladığı bir özellikle iPhone’da da bulunan kilit sistemini de bulundurmakta.

Kısacası çok kapsamlı ve oldukça etkileyici bir not tutma programı… Benim favori uygulamalarımdan biridir. Denemenizi tavsiye ediyorum..

Artı Yanları

 • Notlara resim ekleyebilme
 • Notların yazı tipini değiştirebilme
 • Notların arkaplanlarını değiştirebilme

Eksi Yanları

 • Universal olmaması
 • Ücretli olması ve fiyatının biraz yüksek olması
 • Türkçe dil desteğinin bulunmaması

iPhone:

Awesome Note 2


Fiyat:27.99 TRY


Awesome Note 2
App Store oyları: (31 oy)
Desteklenen Diller: Dutch, English, French, German, Italian, JA, KO, Russian, ZH, Spanish, , ZH
Çıkış Tarihi: 06.07.2009
Boyut: 55.56 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

iPad:

Awesome Note 2 for iPad


Fiyat:27.99 TRY


Awesome Note 2 for iPad
App Store oyları: (4 oy)
Desteklenen Diller: Dutch, English, French, German, Italian, JA, KO, Russian, ZH, Spanish, , ZH
Çıkış Tarihi: 07.12.2010
Boyut: 54.09 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>