iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Tentacles: Enter the Dolphin

Tentacles: Enter the Dolphin

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

iOS platformunda oyunlarını görmeye pek alışık olmadığımız Microsoft, yeni oyunu Tentacles: Enter The Dolphin ile karşımıza çıkıyor. Tentacles, sizi gerekse senaryosu, gerekse oynanışlık bakımından kendine bağlamayı başaran bir oyun olmuş.

Oyuna girdiğimiz andan itibaren apayrı bir dünya karşılıyor bizi. İlk öncelikle senaryonun başlangıcını anlatan bir animasyonu izliyoruz. Buradaki çizimler bir hayli başarılı. Daha ilk bölümde bile oyunun fantastik dünyasını tadını alabiliyoruz.

Tentacles’de Lemmy adında bir karakteri canlandırıyoruz. Lemmy, Dr.Phluff’un vücüduna girmiş bir mikroorganizma. Oraya nasıl girdiğini, Dr.Phluff’un kim olduğunu oyunun başlangıcındaki animasyonda göreceksiniz.

Lemmy 4 kola sahip. 4 kolu onun ilerlemesini sağlarken aynı zamanda düşmanlarına karşı korunmasını ve bölümlerdeki kendisinden daha küçük mikroorganizmaları yemesini sağlıyor. Her yediğimizin boyutuna göre puan alıyoruz. Hatta bazı bölümlerin sonunda oyun dünyasında Boss diye bilinen bizden hayli büyük ve güçlü mikroorganizmalarlada savaştığımız oluyor.

Kollarımızı kullanarak hareket ederken ve bize zarar verecek cisimlere değmemeye çalışıyoruz. Eğer bir bölümde 3 kereden fazla değersek malesef ölüyoruz ve en son kaldığımız noktadan başlıyoruz. Oyunun güzel yanlarından biri ölünce en başlamak yerine her zor kısımdan sonra ulaştığımız noktalardan tekrar oyuna başlıyoruz.

Oyunda bazı yerlerde tempo ve zorluk düşerken, bazı yerler zor olup hızlı davranmamızı gerektirebiliyor. Ara ara belli bir sürede geçmemiz gereken kısımlar oluyor, buralarda heycan oldukça artıyor :)

Son olarak belirtmeliyim ki Tentacles benim son zamanlarda gördüğüm en yaratıcı ve sürükleyici oyun. Oyunu oynarken gerçekten kendinizi oyunun atmosferine kaptırıyorsunuz. Eğer sizd e benim gibi App Store’de aynı tür oyunlar görmekten sıkıldıysanız ve farklı birşeyler görmek istiyorsanıze Tentacles’in fantastik dünyasını tatmanızı öneriyorum :)

Artı Yanları

 • Yaratıcı senaryo ve oynanışlık.
 • Universal.
 • Etkileyici atmosfer ve müzikler.

Eksi Yanları

 • Ücretli olması.

Tentacles: Enter the Dolphin


Fiyat:27.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Tentacles: Enter the Dolphin
App Store oyları: (1 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 04.10.2012
Boyut: 553.91 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone3GS-iPhone-3GS, iPhone4-iPhone4, iPodTouchFourthGen-iPodTouchFourthGen, iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Bir Yorum

  1. sayenizde keşfettik..fiyat güzel..deneyeceğim..
   teşekkürler

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>