iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Chicken Raid

Chicken Raid

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Chicken Raid komik karakterleri ile tebessüm etmenizi sağlarken ve aynı zamanda güzel zaman geçirebileceğimiz bir oyun. Chicken Raid’in animasyonları ve grafikleri üzerinde bir hayli emek harcanmış. Bu emek doğrultusunda ortaya çıkan iş oldukça başarılı. App Store’de Chicken Raid’e oynanışlık olarak benzeyen bir çok oyun bulunmakta fakat Chicken Raid’in kendine has özellikleri de var.

Oyundaki amacımız, kötü kuşların kendilerini ve yumurtalarını üzerlerinde durdukları cisimler aracılığla yok etmek. Tavukları ve yumurtalarını yok ederken ne kadar az dokunuşta yaparsak, bu bize bölüm sonu artı puan olarak geri dönüyor. İlk bölümler bir hayli kolay, fakat ilerki bölümlere geçtikçe oyun bir hayli zorlaşıyor ve artık sizin taktikleriniz işin içine giriyor.

Bir tek amacımız tavukları ve yumurtalarını yok etmek değil aslında. Bölümlerde bulunan hazinelerin ve elmasların üzerine cisim düşürerek onları da yok etmemiz gerekebiliyor ama bunlar bölümü geçmek için olmazsa olmazlardan değil :)

Hazinelerden çıkan altınlarla birçok şey yapabiliyoruz. Geçemediğimiz bölümlerde bölümü geçmemizi sağlayabilecek olan meteorlar, füzeler ve atom bombası adı verilen patlayıcıları alıp kısa yoldan bölümü geçebiliyoruz. Fakat altınları kullanabileceğimiz çok güzel bir yer daha var. Oyunun ilk giriş bölümünde sol alt kısımda bulunan kitap simgesinden karikatürlerin(Comics) kilidini açabiliyoruz. Oyunun başında üç sayfalık açık bir karikatür mevcut fakat biz daha fazlasını okumak istiyorsak altınlarımızı harcamamız gerekiyor. Böyle bir özelliği ben bir oyunda ilk kez gördüm. İtiraf etmeliyimki oldukça hoşuma da gitti :)

Oyunun mantığını birkaç bölümden sonra hızlıca kavrayabilirsiniz. Oyunda oldukça fazla bölüm mevcut. Bölümler kısmında yeni güncellemeler ile de yeni bölümlerin geleceğinin sinyalleri veriliyor. Chicken Raid’den çizgi film tadı da almanız mümkün, karakterleri gördükçe bunların olduğu bir çizgi film nasıl olurdu düşüncesi aklımdan geçmiyor değil :)

Oyun çok kısa bir süre için ücretsiz.Hazır ücretsizken kaçırmamanızı öneriyorum. Belki Chicken Raid tarzında App Store’de birçok oyun mevcut ama yine de Chicken Raid oynamaya değer bir oyun olmuş. Eğer oyun hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki oyun videosuna gözatabilirsiniz :)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=H_1ZhgBuNBI&w=560&h=315]

Artı Yanları

 • Çizgi film tadında karakterler ve grafikler.
 • Oyunun karakterlerinin bulunduğu eğlenceli karikatürler bulunması.
 • iPhone versiyonunun kısa bir süre için ücretsiz olması.

Eksi Yanları

 • iPhone ve iPad versiyonlarının ayrı olması. (Universal olmaması)
 • iPhone versiyonu kısa süreliğine ücretsiz olurken iPad versiyonun sadece fiyatının düşmesi.
 • Türçe dil desteğinin bulunmaması.

iPhone:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

iPad: 


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Angry birds un kacinci çakması oldu acaba?

  2. Çakma makma ücretsizken direk indirdim sonuçta beleş yani.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>