iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Gridditor

Gridditor

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Fotoğraf çekmeyi seven ve çektiklerine çeşitli efekler uygulamayı sevenler için, Apple tarafından “Eidtör’ün Seçimi” kategorisine alınan Gridditor’ü bu yazıda sizlere tanıtacağım. Gridditor tamamen fotoğraflara birçok çeşitte efek uygulama üzerine yapılmış bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Gridditor’de yapabileceğimiz birçok efekti çok basit bir şekilde uygulayabilmemiz için kullanışlı bir arayüz oluşturulmuş. Benim tahminimce editörler de Gridditor’ü, bu kullanışlı ve basit arayüzü nedeniyle seçmiş :)

Uygulamada sol alt tarafta yer alan fotoğraf makinesi simgesine girerek, cihazımızda yer alan istediğimiz bir fotoğrafı yüklüyoruz. Fakat işin kötü tarafı o an bir fotoğraf çekmek istersek fotoğrafı uygulama içindeyken çekemiyoruz. Uygulamadan çıkıp Kamera’dan çekmemiz gerekiyor. Oysa ki bu özellik en kötü fotoğraf düzenleme uygulamalarında bile var.

Fotoğraf efeklerini uygulayabileceğimiz fotoğraf filitrelerini ekranda bulunan 4 kutucuktan seçebiliyoruz. Birçok filitre mevcut söylediğim gibi, bunlardan hangisi hoşumuza giderse onu seçiyoruz. İşte uygulamanın en güzel yanı burda ortaya çıkıyor. Seçtiğimiz 4 filitre, yüklediğimiz fotoğrafa bir efekt paleti oluşturuyor ve biz burdan istediğimiz efekti seçebiliyoruz. Diyelim ki Dark ve Contrasty filitreleri çok hoşumuza gitti. İki filitre arası bir fotoğraf efekti elde etmek istiyoruz. Bunları karşı karşıya olan kutucuklara seçmek yerine ekran görüntüsünde koyduğum gibi yanyana olan kutucuklara seçersek iki filitre karışımını elde edebiliriz. Bu şekilde fotoğraflarınıza onlarca efekt de uygulayabilirsiniz :)

Ayrıca oluşturduğunuz filitre paletini her defasında uygulamaya girdiğinizde yeniden seçmek istemiyorsanız, alt kısımda yer alan ayarlar kısmından ayarlayabilirsiniz.

Gridditor kullanışlı, basit arayüzlü ve uygulayabileceğimiz birçok efekte sahip. Ayrıca işimizi bitirdikten sonra fotoğrafımızı istersek Mail atabilir veya Twitter ve Facebook’da paylaşabiliriz. Aynı zamanda fotoğrafımızı rehberimizde bulunan kartvizitlere de yüklememizde mümkün. Eğer fotoğrafı tam ekran görmek istiyorsak da, “Quick Look” aracılığıyla da yapabiliriz. Unutmadan uygulamanın Universal olduğunu da iPad kullanıcıları için belirtelim :)

Artı Yanları

 • Basit arayüz ve kolay kullanışa sahip olması.
 • Universal olması.
 • Birçok fotoğraf düzenleme programının askine onlarca fotoğraf filitresine sahip olması.

Eksi Yanları

 • Uygulama üzerinden fotoğraf çekememiz. (Bu yüzden Kamera’ya girip fotoğrafımızı çekip, uygulamaya geri dönmemiz gerekiyor.)
 • Ücretli olması.
 • Türkçe dil desteğinin bulunmaması.
 • Sadece fotoğraflara efekt uygulama üzerine yapılmış. (Yani fotoğrafların istemediğimiz yerlerini kesmek vb. gibi özelliklere sahip değil.)


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>