iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Slingshot Racing

Slingshot Racing

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Slingshot Racing, isminden de anlaşılabileceği gibi bir yarış oyunu. Oyunun ekran görüntülerini görünce normal olarak aklınıza bu tarzda birçok yarış oyunun olduğu gelecektir. Fakat Slingshot Racing’in temelini oluşturan özellik, diğer yarış oyunlarının aksine arabanın kontrolünü çok farklı bir şekilde yapmamız.

Oyunda yarış alanındaki virajları alabilmemiz için her virajda bulunan ip atma direklerine ipimizi atıp, virajı dönmemiz gerekiyor. En iyi hızla ve en düzgün dönüşü yapmamız için ise doğru zamanda ipi atıp doğru zamanda çekmeliyiz, aksi taktirde kendimizi yarışta çok gerilerde bulabiliriz. İpi ekranın herhangi bir yerine basılı tutarak atabiliriz. (Zaten oyunun başında nasıl oynanıldığına dair bir öğretici bölüm mevcut)

Oyunda dikkattimi çeken bir özellik yarışacağımız arabayı değiştirmek istiyorsak ana menüde gözüken arabayı kaydırarak farklı bir arabayı seçebilir veya olan aracımızı 4 farklı renge boyuyabiliriz. Bu özellik oyuna çok hoş bir hava katmış. Araçların birbirine üstünlüğü yok. Oyunun temeli aslında bahsettiğim ip atma direklerine ip atıp viraj dönmek. Bu temel kolay gibi gözükse de bir o kadar zor (oyun içinde deneyim kazandıkça zorluk yok olacaktır) ve zevkli diyebilirim. Farklı yarış türleri oyunda mevcut. Mesela klasik olarak 4 arabayla birincilik için yarışabiliyoruz veya tek başımıza en kısa sürede virajlarda bulunan eşyaları toplamamız mümkün.

Oyunun diğer bir güzel yanı ise çoklu oyuncu (multiplayer) desteğinin bulunması. İstersek Game Center üzerinden veya ortak kablosuz ağa (Wi-Fi) bağlı cihazlarla da beraber yarış yapabiliriz. Yarışların sonunda yaptığımız yarışı izleyebiliyoruz. Bu da başarılı olmadığınız yarışlarda ne tür hatalar yapmış olduğunuza bakmamıza yarayabilir. Oyunda çok fazla bölüm mevcut bunları bitirmemiz bir hayli zaman alacaktır :)

Grafikler ise bu tür bir oyun için oldukça yeterli. Renk tonlarının uyumluluğu oldukça başarılı. Eğer bu tür yarış oyunlarını severek oynayan birisiyseniz denemenizi öneriyorum.

Artı Yanları

 • Diğer yarış oyunlarının aksine farklı bir oynanışa sahip olması.
 • Universal olması.
 • Çoklu oyuncu (Multiplayer) desteğinin bulunması.

Eksi Yanları

 • Türkçe dil desteğinin bulunmaması.
 • Ücretli olması.
 • Oyunda yarıştığımız araçların birbirinden farklı olmaması.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>