iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Avengers Initiative

Avengers Initiative

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Aslında bu oyunu ilk çıktığında indirip denemiştim. İnceleme yazmak istememiştim o zamanlar ama oyunun fiyatı bu aralar yarı yarıya düşünce tanıtmakta fayda var diye düşündüm.

Unreal motoru ile yapılan ve Apple’ın iPhone 4 tanıtımında retine ekranı tanıtırken tanıttığı Infinity Blade oyununu biliyorsanız Avengers da yabancılık çekmeyeceksiniz. Infinity Blade grafik detayları ve görüntüleri ile büyüleyici bir oyundu ancak oynanışı bir süre sonra çok sıradan hale geldiğinden sıkıcı oluyordu. Aynı durum bu oyunda da var. Çünkü oyunun oynanaşı Infinity Blade ile tamamen aynı.

Basitçe anlatmak gerekirse, bir düşmanın karşına gelip birebir kavga ediyorsunuz. Kavga etmek için parmağınızı ekranda kaydırıyorsunuz. Yapabileceğiniz hareketler oldukça kısıtlı ve bir süre sonra hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılıyorsunuz. Sıkıcılığı önlemek için bazı özel hareketler, kıyafet vb aksesuarlar satın almak mümkün. Ancak bunları oyunda kazandığınız puanlarla almak çok uzun sürüyor ve appstore’dan gerçek para ile satın alma seçeneği de boşu boşuna para israfı bence.


Gelelim iyi taraflarına. Oyunun grafikleri ve karakterlerin detayları gerçekten muhteşem. Özellikle Hulk’un vücut detayları, sesi vb detaylar iyi düşünülmüş. Retina ekran bir iPad’iniz grafikler oldukça keyif verici olabilir. Sonrasında güncelleme ile ekstra para ödemeden Kaptan Amerika, Demir Adam ve Thor gibi kahramları da oynayabilecek olmamız da bir avantaj. Oyun indirilmiş fiyatı ile denemeye değer olabilir.

Artı Yanları

 • Muhteşem grafikler ve harika detaylar. Gerçekten çok etkileyici.
 • İlerleyen zamanlarda diğer karakterleri ekstra para vermeden oynayabilecek olmak.

Eksi Yanları

 • Bir süre sonra monotonlaşan oyanama biçimi.
 • Konuşan ve oldukça zekice cevaplar veren, üstelik özel bir kıyafet giymiş Hulk karakterinin inandırıcılığını yitirmiş olması.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Bir Yorum

  1. Tebrikler güzel olmuş ayrıca oynanana yazmışsınız duzeltirseniz…

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>