iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Wireless Disk Free

Wireless Disk Free

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Hepimiz iPhone, iPod Touch ve iPad gibi iOS tabanlı cihazlarda bluetooth dosya paylaşımı olmamasından şikayetçi olmuşuzdur. Örneğin telefonumuzda çektiğimiz bir fotoğrafı pc ye aktarmak için geçerli olan yöntem USB kablosu kullanmaktır. Ama bugün tanıtacağım uygulama ile sizleri bir nebze olsun kablo derdinden kurtarmaya çalışacağım.

Uygulamanın çalışma mantığı, aynı yerel ağ (Wi-Fi) üzerinde bulunan iOS tabanlı bir cihaz ve PC’nin biribirini görmesi mantığına dayanıyor. Uygulamanın bize verdiği IP adresi ve port üzerinden iOS tabanlı cihaza bilgisayarımızın tarayıcısından giriş yapıp, içine yüklediğimiz fotoğraflarımızı kablosuz olarak bilgisayarımıza indirebiliyoruz (download). Aynı şekilde bilgisayarımızdaki resimleri de uygulamaya transfer (upload) edebiliyoruz.

Uygulamayı açtığımızda, sağ alt köşede bulunan fotoğraf simgesine tıklayarak cihazımızdaki fotoğrafları http üzerinden paylaşıma açabiliyoruz. Sonrasında fotoğrafın adına tıklayarak, açılan penceredeki ekranın en altında yer alan IP adresini ve portu (http://X.X.X.X:YYYY) bilgisayarımızın tarayıcısının adres çubuğuna girdiğimizde karşımıza basit bir arayüz geliyor.

Sonrasında da yukarıdaki ekran görüntüsü gibi dosya isminin üzerine tıklayarak tarayıcınızda indirme işlemini başlatabilirsiniz. Böyle anlatınca uzun bir işlemmiş gibi gelebilir ama uygulamayı kullanmaya alışınca kolay olduğunu göreceksiniz.

Artı Yanları

 • Ekranda çıkan reklamların sol üstünde bulunan kırmızı çarpıya tıklayarak reklamları kapatabiliyor olmamız.
 • Basit kullanım

Eksi Yanları

 • Türkçe dil seçeneği yok.
 • Ücretsiz versiyonda çok fazla reklam çıkıyor.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  3 Yorumlar

  1. İncelemen için teşekkürler ama bu kadar zahmete artık hiç gerek yok çünkü fotoğraf paylaşımı ile çok daha kolay yapılabiliyor. Sadece yapılması gereken iCloud masaüstü uygulamasını http://www.apple.com san indirmek

  2. Yine de bu uygulama ile istediğimiz bilgisayardan iCloud kurmak zorunda kalmadan fotoğraf alışverişi yapabiliriz. Hem iCloud diğer popüler bulut servisleri kadar pratik değil.

  3. uygulamada mb si fazla ise pc den iphone aktarım gerçekleşmiyor doğrumudur yoksa hatalı birşeymi yapıyorum ??

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>