iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Touch Mouse

Touch Mouse

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Genellikle klavye ve fare üretimi ile tanıdığımız Logitech firmasının üretmiş olduğu bu uygulama, bilgisayarınızdaki kablosuz fare/klavye ihtiyacını bir nebze olsun gidermenize olanak sağlayacaktır. Bilgisayarımızdaki (PC veya Mac) diğer kablosuz klavye ve fareler gibi stabil çalışacak olan bu yazılımı kullanmak için tek yapmanız gereken aynı yerel ağa (Wi-Fi) bağlı bir iOS tabanlı cihaz (iPhone veya iPod Touch) ve bir bilgisayar.

Yazının sonundaki App Store linkinden uygulamayı iPhone’unuza yükledikten sonra bir de http://www.logitech.com/touchmouse adresinden bilgisayarınıza 2.2 MB boyutundaki programı kurmanız yeterli oluyor. Logitech’in bilgisayara kurulan programı, aşağıdaki ekran görüntüsünde de yer aldığı gibi Windos 7, XP, Vista ve Mac OS X işletim sistemlerini destekliyor.

Uygulama ile klavye ve fareyi yönetebilmek için bir de bilgisayarımıza program kurmamız gerekiyor.

Yukarıdaki programı bilgisayarımıza kurup çalıştırdığımız anda aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bilgisayarımız cihazımızdaki uygulamadan yönetilebilir hale geliyor.

iPhone’umuzdaki uygulama açtığımızda da karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor. iPhone’umuzla bilgisayarımız aynı Wi-Fi ağında ise bilgisayarımızın ismi aşağıdaki gibi listede yer alıyor ve üzerine tıklayıp bağlantı kurabiliyoruz. Ya da bilgisayarımızın IP adresini uygulamaya girerek de bağlantı sağlayabiliyoruz.

 

Uygulama bilgisayarımıza bağlandıktan sonra da artık iPhone’umuzu bir klavye ve mouse gibi kullanabiliyoruz. Bilgisayarınızı televizyona bağlayıp film izleyen biriyseniz ve kablosuz fareniz yoksa bu uygulama isteklerinize cevap verecek cinsten.

Uygulamanın kısaca genel özellikleri:

 • Ctrl Alt ve windows tuşlarını kullanabilme özelliği
 • Alfabetik olan tuşların tümünü kullanabilme
 • Sağ tık, sol tık ve tekerlek tuşu olarak kullanabilme

Özellikle bilgisayarı tv’ye bağlayıp film izlediğim zamanlarda benim gerçekten işime yarayan bir uygulama.

Artı Yanları

 • Stabil ve hızlı çalışıyor olması uygulamanın en büyük artısı. App Store’de müdavimlerini pek bulamadım bulduysamda stabiliteden çok uzaktı.
 • Basit arayüz

Eksi Yanları

 • Bence bu uygulamanın tek eksi yanı Media Player kontrollerinin olmaması, çok eski uygulama olduğu için bu saatten sonra da bu özelliğin geleceğini sanmıyorum.
 • iPad’e özel bir arayüzünün olmaması
 • Türkçe dil seçeneğinin olmaması (gerçi çok ihtiyaç olmuyor)


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  4 Yorumlar

  1. Paylaşım için teşekkürler
   İphone dan iPad i kontrol edebileceğim bir program biliyor musunuz ? Teşekkürler

  2. Pc yazilimi calismiyor. Windows 7 32bit pc.me gerekli adimlara uygun sekilde yazilimi kurdum fakat program hic bi sekilde acilmiyor. .s

  3. Pc proğramı çalışmıyor xp home kullanıyorum ama çalışmıyor.

  4. Programa Windows güvenlik duvarından izin verirseniz yada güvenlik duvarını kapatırsanız sorunsuz çalışacaktır.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>