iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Çiz Gitsin

Çiz Gitsin

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Çiz Gitsin şu sıralar App Store Türkiye Top 20’de kendine bir yer edinmiş durumda ve bana sorarsanız yerini hak ediyor. İsterseniz hemen oyunu size  de anlatayım; Çiz Gitsin, sizin çizim yeteneklerinizi konuşturabileceğiniz bir oyun. Fakat eğer bu konuda pek yetenekli değilseniz üzülmeyin, yine de bu oyun ile çok eğleneceksiniz. :)

İlk olarak oyuna giriş yaptığımızda isteğimize bağlı olarak Facebook hesabımızla veya misafir olarak (yine burda takma ad belirleyebiliyorsunuz) oyuna giriş yapıyoruz. Ardından rastgele veya Facebook’da ki bu oyunu oynayan arkadaşlarımızı davet edip oynayabiliyoruz. Peki bu oyun nasıl oynanıyor onuda hemen sizinle paylaşayım; İlk öncelikle bize 3 kelime veriliyor bunları çizerek oyun arkadaşımıza anlatmamız isteniyor.

Her kelime ayrı zor, mesela kitap çizmek çok kolay olurken bir eşek çizmek daha zor olabiliyor ve çizimleri zor kelimelerden daha fazla puan kazanıyoruz. Eğer siz tahmin eden tarafındaysanız size verilen harfleri kelimenin kutucuklarına koyarak tahmin etmeye çalışıyorsunuz, tabi ki burdaki en büyük yardımcınız oyun arkadaşınızın size yaptığı çizim. Rolleriniz değişerek turları oynayama devam ediyorsunuz. Eğer kurallara uymayan bir çizim varsa bu çizimi şikayet etmemizde mümkün. Mesela kelimeyi çizmeyip yazı ile yazanlar olabilir fakat şu ana kadar oynadığım kişiler böyle bir şey yapmadı. Sizin de eğer niyetiniz varsa yapmayın bence :)

Oyunun en güzel yanına gelirsek birden çok rakiple oynamamız, yani bir oyun arkadaşınızın ona verilen kelimeyi size çizmesi beklerken siz başkasına kendi kelimenizi çizebiliyorsunuz. Bu da otomatik olarak bekleme olayını kaldırıyor ve istediğimiz zaman girip devam edebiliyoruz kaldığımız yerden. Her oynadığınız kişiylede eğer çizimlerinizi doğru bilirseniz tur atlıyorsunuz ve yeni kelimeler geliyor. Dediğim gibi tüm turları anında oynamak zorunda değilsiniz, 2 tur oynadıktan uzun bir süre sonrada tura devam edebilirsiniz. (Tabii oynadığınız kişi oyunu iptal etmezse)

Oyununda bir Türk ekibin elinden çıktığını belirtmemde fayda var. Gerçekten çok iyi bir iş çıkarmışlar. Oyun ücretsiz ama oyun içinde reklam bulunuyor fakat reklamlar çok fazla rahatsız edici değil. Ayrıca oyun iPad’e de uyumlu. Zaten çizim işi iPad’in büyük ekranında daha rahat olacaktır.

Artı Yanları

 • Türkçe olması.
 • Çizimleri yaparken renk seçeneklerinin olması.
 • Universal olması.
 • Facebook hesabıyla oyuna giriş yapılabilmesi.

Eksi Yanları

 • Uygulama içinde reklam bulunması.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

 

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  2 Yorumlar

  1. Uygulama draw something’in birebir kopyası ( http://itunes.apple.com/tr/app/draw-something-free/id488628250?l=tr&mt=8 ), bu nedenle oyunun bir Türk ekibin elinden çıktığı konusu biraz tartışmalı. Orjinal oyunu geliştirenler (omgpog) iyi bir fiyata (180 Milyon$) Zynga’ya sattılar diye biliyorum. Ama tabii bu bilgiler iyi ve saran bir oyun olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Teşekkürler bilgi için.

   • Aziyal’in yorumuna katilmamak elde degil ortadogunun en buyuk oyun firmasi olmakla ovunen firma kalkip tek yeniligi turkce olmasi olan abiyane tabirle arak oyun yapacak bizde ohhw bravo turk fimasi ne guzel oyunmu yapmis diyecegiz. Oyun firmalarinin artik garanti formatlar yerine yenilikci oyun fikirlerine kapilarini acmasi lazim, yeni oyun formatlari gelistirmek kolay degil tabiki ama az reytingi olan orjinal oyunlari boyle cakma oyunlara tercih eden ve edebilecek hatiri sayilir bir kesim de var Turkiye’de!

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>