iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Flight Control

Flight Control

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

App Store’un eski oyunlarından Flight Control. Bilenler bilir ama bilmeyen arkadaşlar için tanıtmak istediğim ve benimde yıllardır elimden düşüremediğim oyunlardandır. Eminim bu eğlenceli oyunu siz de seveceksiniz :)

Oyunda sizden istenen; Meydana yaklaşmakta olan uçakları doğru piste ve birbirleriyle çarpıştırmadan sağ salim indirmeniz :) Bir nevi ATC (Air Traffic Controller) görevini üstleniyorsunuz. Meydana yaklaşmakta olan bir uçağa parmağımızla dokunduğumuzda, dokunulan uçak o anki aktif uçak oluyor ve biz de parmağımızı kaldırmadan  sürükleyerek piste kadar olan rotasını çiziyoruz.

Oyunda büyük uçakların(Kırmızı Uçaklar) pisti, küçük olan uçakların(Sarı renkli uçaklar) pisti ve bir de helikopterlerin inmesi için gerekli pist olmak üzere çeşitli pistler bulunuyor. Doğal olarak biz de hepsini inmesi gereken piste yönlendiriyoruz aksi takdirde uçak piste inmez ve ekranda ilerlemeye devam eder :)

İlk başlarda oldukça rahat ve belki sıkıcı gelebilir ama oyunun zevki 60-70 uçak indirdikten sonra başlıyor :) Daha hızlı ve daha çok uçak gelmeye başlıyor bu aşamada ilk oynayışlarda işler sarpa sarabilir ama hemen pes etmeyin! Nasılsa uçakları yanlışlıkla çarpıştırsanız bile kimseye bir zarar gelmiyor :)

Uygulama içi satın alım yardımıyla, 10 adet oyunu çarpışmadan biraz önceki anlara döndürme (Rewind) paketini $0.99′  a satın alabilirsiniz. Benim hiç ihtiyacım olmadı o kadar gerekli olduğunu zannetmiyorum.

Sol alt tarafta bulunan buton yardımıyla oyunu hızlandırmanız mümkün. Tabii sadece başlangıç aşaması için geçerli bu durum. O buton hep orada duruyor ama zaman ilerledikçe oyunu hızlandırma ihtiyacı hissetmeyeceğinize emin olabirisiniz :)

Uçaklar tehlike oluşturabilecek şekilde birbirlerine yaklaşırsa oyun size bir alarm yardımıyla durumu haberdar ediyor.

Oyunun iPad versiyonu da var, ben hiç denemedim ama eminim iPhone’da oynamaktan çok daha zevkli olacaktır. Oyun $0.99 ama AppStore’da bir de kısıtlamalı olan Ücretsiz (Free) versiyonu var. Ben oyunun ücretsiz olduğunu bir defa gördüm ücretli versiyonunu satın aldıktan bir kaç gün sonra :(

Artı Yanları:

 • Oyunda farklı havaalanı seçenekleri mevcut.
 • Oyunun fon müziği benim çok hoşuma gidiyor :)
 • Kullanımı ve öğrenilmesi oldukça kolay bir oyun.

Eksi Yanları:

 • En son Aralık 2011′de güncelleme yapılmış, yeni uçak ve meydanlar eklenebilirdi…
 • Universal değil. iPhone ve iPad versiyonunu ayrı ayrı satın almak gerekiyor.

iPhone:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

iPad: 


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>