iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Demon Cam

Demon Cam

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Aslında bu uygulamayı geçen sene görmüş ve o zaman epey bir arkadaşımı korkutmuştum. Geçenlerde iTunes’ta gereksiz uygulamaları silerken tekrar farkedince bir inceleme yazısı paylaşayım istedim.

Demon Cam, yüzümüzü korkunç şekillere sokarak arkadaşlarımızı korkutmaya yarayan ilginç bir video kayıt uygulaması. Uygulamanın içinde bir çok şeytani hazır efekt bulunuyor. Bu efekteler sayesinde de çok uzun olmayan (5-10 saniyelik) korkunç videolar hazırlayabiliyoruz :)

Uygulamayı nasıl kullanacağımız ile ilgili aslında uygulama içinde gayet güzel yönergeler mevcut. Fakat ben yine de birkaç temel noktayı paylaşayım istiyorum. Öncelikle uygulama içerisinden cihazımızın kamerasını kullanarak yakın bir yüz çekimi yapıyoruz. Önde kamerası olan cihaz kullananların bu işin başka birine ihtiyacı olmuyor.

Kendi yüzümüzü 5-10 saniye çekiyoruz. Fakat bu çekimde dikkat etmemiz gereken kaydın başında suratımızda doğal bir ifadenin, sonlarına doğru ise korkunç bir ifadenin bulunması. Yani kaydın sonlarında sanki birden canavara dönüşüyormuşuz gibi ağzımız açmakta fayda var :) Bu sayede uygulamanın işi çok daha kolay oluyor ve efektler daha gerçekçi duruyor.

İkinci adımda ise yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi çektiğimiz video karşımıza geliyor. Bu ekranda da efektin uygulanacağı anı belirleyip “Next” tuşuna basıyoruz. Efektin başlama anını da suratımızı canavara dönüştürmeden hemen önceki kare olarak belirlemekte fayda oluyor. Zaten birkaç denemede uygun anı kolayca buluyoruz.

Üçüncü adımda is de uygulamaya yardımcı olma adına gözbebeklerimizi ve ağzımızı işaretliyoruz. Bu sayede efektler yüzümüze tam oturmuş oluyor video oynarken.

En son adımda da istediğimiz efekti seçiyoruz. Önerim en baştan sırayla her efekti denemeniz. Çünkü bazıları gerçekten çok korkunç ve gerçekçi :) Her bir efekti denedikten sonra “Back” tuşu ile geri gidip diğerini deneyebilirsiniz. Bu sayede ilk adımları en baştan yapmak zorunda kalmıyoruz.

Efektleri seçtikten sonra da 5-6 saniyelik bir sürede videomuz hazırlanmış oluyor. Zaten kendinize ait ilk videoyu izlediğinizde çok şaşıracaksınız. Ses ve görüntü efektler o kadar başarılı ve gerçekçi ki, kendinizi sanki bir korku filmindeymiş gibi hissediyorsunuz.

Artık arkadaşlarınızı bu videolar ile korkutabilirsiniz. Uygulama videoları, email atmaya, sosyal ağlarda paylaşmaya ya da film rulosuna kaydetmeye imkan veriyor.

Aşağıda uygulamanın nasıl kullanılacağını gösteren ve uygulama hakkında daha iyi fikir edineceğiniz kısa bir video var. Fakat eğer vaktiniz varsa, uygulamanın geliştiricilerinin film gibi hazırladıkları yaklaşık 5 dakikalık bu tanıtım videosuna da gözatmınızı öneririm. Ayrıca http://www.demoncam.com adresinden de uygulama hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=_ejvLxKBuYA&w=560&h=315]

Artı Yanları

 • Çok profesyonelce hazırlanmış harika bir arayüz.
 • Çok gerçekçi ses ve görüntü efektleri.
 • Bol efekt.

Eksi Yanları

 • Videolar çok kısa oluyor. Biraz daha uzun olsaymış harika olurmuş

Demon Cam™


Fiyat:ÜCRETSİZ


Demon Cam™
App Store oyları: (104 oy)
Desteklenen Diller: English
Çıkış Tarihi: 09.08.2011
Boyut: 18.92 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone3GS-iPhone-3GS, iPadWifi-iPadWifi, iPad3G-iPad3G, iPodTouchThirdGen-iPodTouchThirdGen, iPhone4-iPhone4, iPodTouchFourthGen-iPodTouchFourthGen, iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>