iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Alışveriş Sepetim

Alışveriş Sepetim

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Alışveriş Sepetim, market alışverişi yapan fakat alacaklarını güzel bir şekilde not almadığı için sık sık unutuan iPhone kullanıcılar için gayet güzel bir uygulama. Adından da anlaşılacağı üzere uygulama ile, içinde hazır girilmiş markasız ürünleri kullanarak kolayca bir alışveriş listesi hazırlayabiliyoruz.

Uygulamanın ana menüsünde, büyük bir markette bulunan hemen hemen tüm temel ürünler 12 ana kategori altında toplanmış. Markete gitmeden önce alacaklarımızı, bu kategorilerdeki ürünlerden seçerek alışveriş sepetimize ekliyoruz. Uygulamanın güzel özelliklerinden bir tanesi de bu ürünleri adet, kilo, litre, vs. cinselerinden herhangi bir tanesi ile eklememize imkan vermesi.

Listemiz hazır olunca markete gittiğimizde, aldıklarımızın üzerlerine tıklayarak listede işaretleyebiliyoruz. Bu sayede hangilerini alıp, hangilerini henüz almadığımızı kolayca görebiliyoruz. Bir de ayrıca uygulamanın veri tabanında olmayan ürünleri ya da özel notlarımızı, “Yeni ekle” seçeneğini kullanarak listemize ekleyebiliyoruz.

Son olarak aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi hazırladığımız bir listeyi, alışverişi yapacak kişiye (örneğin eşimize) de email yolu ile yollayabiliyoruz. Tabii bunun için listeyi yolladığımız kişinin iPhone’unda da aynı uygulamanın yüklü olması gerekiyor. Bu sayede iPhone’daki “Birlikte Aç” özelliğini kullanarak karşımızdaki kişi de bizim hazırladığımız listeyi uygulamasında görebiliyor.

Uygulamayı basit ve güzel arayüzü nedeniyle severek kullanıyorum. Fakat aşağıda bahsettiğim eksik özellikleri nedeniyle her zaman çok verimli olmuyor. Uygulama ücretsiz olduğu için bu haliyle kullanılabilir. Fakat aşağıdaki eksikliklerini giderirse, bence $0.99 da verilir paralı olursa.

Artı Yanları

 • Basit ve güzel bir arayüzünün olması.
 • Türkçe olması.

Eksi Yanları

 • Arama özelliği yok. Hazır listelerden tek tek bulup seçmek gerekiyor.
 • Mevcut ürünlere not yazılamıyor. Örneğin listeden deterjan seçtiğimizde, not olarak markasını giremiyoruz.
 • Geçmiş saklanmıyor. Mevcut listeyi silince daha önceki siparişlerimizi göremiyoruz.
 • Mail yoluyla aynı uygulamayı kullanan başka birine listeyi yollayabiliyoruz ama aynı anda eşzamanlı olarak listede güncelleme, ekleme veya silme yapamıyoruz.
 • iCloud entegrasyonu yok.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Bir Yorum

  1. Çok güzel bir uygulama bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler Mustafa Bey…

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>