iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Sleep Time Alarm Clock

Sleep Time Alarm Clock

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Çok eski takipçilerimizi hatırlayacaklardır 2010 yılında Sleep Cycle ismindeki bir uygulamayı tanıtmıştık. O zaman bu uygulama çok ilgi çekmişti. İşte bu sefer kısaca bahsedeceğim Sleep Time isimli uygulama da Sleep Cycle’ın çok benzeri. (Fakat kısa bir süre için ücretsiz olduğundan ayrıca tanıtayım istedim.)

Sleep Time tarzı uygulamaların temel özelliği, yatmadan önce yatağımızın üzerine koyduğumuz cihazın sabaha kadar bizim hareketlerimizi kaydetmesi. Cihaz üzerindeki hareket sensörleri kullanılarak yapılan bu ölçümler sayesinde uykumuzun hangi evresinde (hafif, derin, vs.) olduğumuz tespit edilebiliyor. Sleep Time da bizi bu uyku evremizin en hafif olduğu kısmında uyandırıyor. Bu sayede daha dinç kalkıyoruz.

Örneğin uygulama içerisinden alarmı sabah saat 07:30′da kalkmak için kurduysak, uygulama bu saate yarım saat kala bizim en hafif uykuda olduğumuz anı bekliyor. Mesela 07:10 gibi yatakta dönmeye başlarsak uygulama hemen hafif uykuda olduğumuzu anlayıp alarmı hemen çalıyor. 07:30′dan daha önce uyanmış oluyoruz ama daha dinç kalkıyoruz. Tabii bu yarım saat aralığını ayarlardan daha da kısmak mümkün. Fakat önerim standart ayar olan yarım saatte bırakmanız.

Gece yatmadan önce uygulamada alarmı ayarladıktan sonra Ana Menü (Home) veya Kapatıp Açma (Power) tuşlarına basmadan uygulamayı yüzüstü olarak yatağımızın bir kenarına koyuyoruz. Merak etmeyin, iPhone’un ön tarafındaki sensöri sayesinde uygulama ekranın fiziksel olarak kapalı olduğunu anladığı için ekranın ışığını da kapatıyor. Bu sayede uygulama açık kalmasına rağmen ekran kapalı oluyor. Fakat iPod Touch ve iPad’lerde böyle bir sensör olmadığı için kullanıcıların uygulamayı alarmını set etmeden önce “Ayarlar -> Parlaklık” menüsünden ekranın ışığını kapatmaları gerekiyor. Yoksa cihaz şarjda değilse sabaha kadar pili hemen bitecektir.

Benzer şekilde eğer gece yatmadan önce iPhone’umuzun şarjı az ise, şarjda iken yatağın bir köşesine koymak çok daha mantıklı. Çünkü her ne kadar ekran kapalı olsa da, uygulama arka planda çalıştığı için pilini sabaha kadar bitirmesi mümkün. Bu yüzden önerim bu uygulamayı hep şarjda kullanmanız. Tabii yatağınızın yakınında priz varsa :)

Son olarak lütfen cihazınızı yorganın veya yastığın altına koymayınız. Kışın nevresimin altına koyabilirsiniz ama yazın üzerinde hiç bir şey olmasın. Çünkü cihazınız aşırı ısınabilir.

Artı Yanları

 • Gece rahat uyuyup uyumadığımız grafik olarak gösteriliyor.
 • Sabah dinç olarak uyanmamız sağlanıyor.
 • Uygulamanın güzel bir arayüzü var.

Eksi Yanları

 • Şarja takmadan kullanmak sakıncalı. Çünkü şarjımız biterse sabah hiç alarm çalmaz ve işe geç kalabiliriz :)
 • iPod Touch ve iPad ile kullanımı daha zor.

Sleep Time+ Cycle Alarm Timer


Fiyat:18.99 TRY


Sleep Time+ Cycle Alarm Timer
App Store oyları: (10 oy)
Desteklenen Diller: Spanish, English, CS, Danish, Dutch, English, , French, German, EL, HE, Hungarian, , Italian, JA, KO, MS, NB, Polish, , , Russian, ZH, , Spanish, , , ZH, Turkish, UK, VI
Çıkış Tarihi: 23.03.2012
Boyut: 216.49 MB
Desteklenen Cihazlar: iPad2Wifi-iPad2Wifi, iPad23G-iPad23G, iPhone4S-iPhone4S, iPadThirdGen-iPadThirdGen, iPadThirdGen4G-iPadThirdGen4G, iPhone5-iPhone5, iPodTouchFifthGen-iPodTouchFifthGen, iPadFourthGen-iPadFourthGen, iPadFourthGen4G-iPadFourthGen4G, iPadMini-iPadMini, iPadMini4G-iPadMini4G, iPhone5c-iPhone5c, iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, Watch5-Watch5, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, WatchSE-WatchSE, WatchSECellular-WatchSECellular, Watch6-Watch6, Watch6Cellular-Watch6Cellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  11 Yorumlar

  1. Sleep Cycle’ı bir süredir takip ediyordum, bunu ücretsiz indirmek güzel oldu. Bir sorum olacak, yatağın köşesine koyduğumuz zaman sağlıklı bir ölçüm yapabiliyor mu sizce? Ellerinize sağlık, teşekkürler.

   • Eğer yatağınız çok büyükse ve aranızda mesafe çoksa hassasiyet azalabilir. Fakat çok yakına koymak da doğru değil zaten. iPhone’un hareket sensörleri çok hassas olduğu için problem olacağını sanmıyorum.

  2. Mustafa Bey yatagimin icine koymak zorunda miyim basucumda komidin var oraya koysam olur mu ?

   • Hayır değilsiniz. Zaten yazıda da belirttiğimiz gibi yatağın içine de koymayın, yoksa çok ısınabilir. Yüzüstü yatağınızın üzerine koyun herhangi bir yerine.

  3. Uzmanlar gece yatarken telefon mumkun oldugu kadar uzakta olsun diyorlar.Uygulama illa kullanilacaksada kesinlikle ucak moduna alinip baz istasyonuyla baglanti kesilerek kullanilmali.Yoksa daha dinc kalkayim derken gece boyu radyasyona maruz kaliriz..

   • Çok haklısınız.Bu tür uygulamaları sürekli kullanan olduğunu zannetmiyorum.

  4. Mustafa bey merhaba,
   Oncelikle uygulama icin tesekkurler, iyi bir calisma yapmislar.. Programi ucretsiz iken indirmek daha da keyfli oldu..
   Lakin bunlardan ayri, osman beyin degindigi konuya, sizin program aciklamanizdaki + / – bolumlerde vurgu yapmanizi dilerdim. Zira isiniz geregi elektronik cihazlarla daha da hasir nesir oluyorsunuz, bu baglamda sizin dusunceleriniz, yorumlariniz bizim icin iyi bir referans teskil etmektedir. Uzmanlarin yapmis oldugunu arastirmalar bir kenara, sizin dusuncelerinizi, (iphone cihazlarinin radyasyon salinimi vb.) bizlerle paylasmanizi dilerim.. Tesekkurler, iyi calismalar…

   • Selamlar,

    Elektronik cihazların sağlığımızı nasıl etkilediği ile ilgili dediğiniz gibi söylenecek çok şey vardır. Fakat bildiğiniz gibi ben uzman olmadığım konularda yorum yapmayı ya da bol keseden sallamayı sevmiyorum. Yarım bilginin hiç bilmemekten daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

    Bu yüzden takipçilerimiz arasında bu konuda bilgili ya da uzman olanların konuşması daha doğru olur. Çünkü ben konuda tahminler üzerine bir yorum yapsam, bir uzman çıkıp şöyle şeyler diyebilir:

    * Bütün gün pantolonunuzun cebinde ya da çalışma masanızda zaten telefonunuz dibinizde duruyor, ya çoğu kişi gece yatarken zaten telefonunu yakına koyuyor.
    * Evinizdeki kablosuz modem, büyük ekran full hd televizyon, saç kurutma makinası, vs. telefonunuzdan kat kat daha fazla radyasyon yayıyor.
    * vs. vs.

    Not: Yukarıdakileri tamamen attım :)

    Cahilce de olsa yorum yapabilmem için açıkçası bir SAR ölçüm cihazı ile testler yapmam lazım. Fakat SAR ölçüm cihazı satan bir yer bile bulamadım, fiyatı uygun mu diye bakabileceğim. Fakat bulabilirsem bu konuda bir şeyler yapmaya çalışırım.

    Saygılar.

    • sallamadınız tamamen doğru söyledikleriniz..özellikle saç kurutma makinesi ve kablosuz modemler elektromanyetik alan sağlama konusunda (radyasyondeğil)çok daha başarılıdırlar..

  5. Asla indirilmesine gerek olmayan bir uygulama…külliyen zararlı bir uygulama.

  6. Hocam bu uygulama evlilere ıygun değil:))

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>