iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Spreaker Radio

Spreaker Radio

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Spreaker Radio ile; Spreaker.com altyapısını kullanarak, canlı olarak sunulan veya podcast halinde kaydedilmiş akışları dinleyebiliyorsunuz.

Uygulama aslında basit arayüze sahip, Spreaker.com’un internet radyosunun iOS’a uyarlanmış bir uygulaması. Bu uygulamanın ihtiyacını hissettirdiği nokta tek bir sebebe bağlıydı bende aslında. Bu sebep de http://www.iphoneturkey.com‘in canlı yayınlarını rahat bir şekilde dinleyebilmek olmuştur. Öyle ki, ben canlı yayınları hep iPhone ile sitenin kendi uygulaması olan iTurkeyBiz’den dinliyor(d)um. Ancak telefonumuzun ışığı söndüğünde malesef canlı yayın kesiliyordu, uygulamadan çıkınca arka planda çalması söz konusu olmuyordu ve ancak ara belleğe alabildiği kısıma kadar forward yapabiliniyordu.

Podcast halinde dinlesek de aynı şey oluyordu. Bunun sebebi de sanırım spreaker.com’un buna izin vermemesi olabilir. Ancak uygulama ile tüm bu sorunlar ortadan kalkıyor. İstediğiniz şekilde dinleyebiliyor, istediğiniz yerden başlayabiliyor, isterseniz arka planda canlı yayın ya da podcast çalarken siz iPhone’u ister kapatır, ister başka uygulamalarda gezinir isterde oyun oynayabilirsiniz. O çalmaya devam edecektir.

Uygulamanın özellikleri tabiki de bunlarla sınırlı değil. İsterseniz birazda diğer özelliklerinden bahsedelim. Uygulama açıldığında bizi yukarıda bahsettiğim gibi anlaşılması kolay bir arayüz karşılıyor. Live adı altında an itibarıyla yayında olan canlı podcastlara ulaşabilir, Podcast Arsivlerinde arama yapabilir, kendimiz bir kayıt oluşturabilir ve ister canlı ister sonradan dinlemek üzere podcast halinde spreaker.com profilimizle paylaşıma sunabiliriz. Uygulamada (sitede) tıpkı twitter gibi bir Takip olayı var. Yani ”www.iphoneturkey.biz”i takip edip tüm podcastlardan haberimiz olabiliyor.

Bu arada bildiğimiz üzere Apple Podcast’ler içerisinde Türkçe içerik çok az. Fakat bu uygulamanın bize sunduğu arama (search) kısmında türk-turkish gibi kelimeleri arattığımızda ziyadesiyle Türkçe podcast’a, profile ve hiç de azımsanmayacak şekilde yayın yapan kullanıcılarla karşılacaksınız. İçlerinden beğendiklerinizi follow (takip) yapıp, yüklenen her yeni kayıtta bu şekilde haberdar olabilirsiniz. Bence güzel ve eğlenceli olmasının yanı sıra eğitici podcastlarla da karşılaşmamız açısından indirilesi bir uygulama. Uygulama spreaker.com’a ait olması nedeniyle de kalitesini fark ettiriyor ve gerçekten çok stabil çalışıyor. Hiçbir crash/uygulamadan atma gibi bir sorunla karşılaşmadım. Üstelik gerçekten hızlı çalışıyor. Ücretsizken indirin derim.

Artı Yanları

 • Uygulamanın içinde Türkçe bir çok yayının olması.
 • Canlı dinleyebilme ve canlı yayın yapmanıza imkan vermesi.
 • Arka planda çalışıyor olması.
 • İstediğimiz yerden başlatabilmemize imkan vermesi.

Eksi Yanları

 • Her yayının başında 20 saniyelik bir intro koymaları.

Spreaker Podcast Player


Fiyat:ÜCRETSİZ

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
Spreaker Podcast Player
App Store oyları: (95 oy)
Desteklenen Diller: English, Italian, , Spanish
Çıkış Tarihi: 22.09.2010
Boyut: 49.27 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  4 Yorumlar

  1. Merhaba,
   İncelemeniz icin teşekkürler.
   Telefonunuzun ışığının sönmemesi icin ayarlar>genel>otomatik kilit>asla yaparsanız , kesintisiz dinlersiniz. Sonra gene eski ayarına donersiniz.

   • Rica ederim, ayrica bende tesekkur ederim. Fakat isik sonmesine o dediginiz care olabilir ancak ben burda isik sondugu halde dinlemekten bahsettim, ayrica radyo gibi arka planda caldigindan telefonla yapabildigimiz herseyi yapabilmek icin yazdim. Ama malesef bu saydiklarimi sitenin uygulamasi uzerinden yapamazsiniz. Haliyle isik acik bekleyip, programdan da kesinlikle cikmamaniz lazim. İs bu uygulanada bu eksiklikleri gideren tek cozum. Yine de tesekkurler, bildigim bir ozellikti. . Zaten aksi takdirde hem Sarj cok gidiyor hem de telefon cok isiniyor. Butun bunlar bir yana arka planda da calma olayi dediginiz sekilde imkansiz. İyi gunler

  2. Zevkle izliyorum teşekkürederim:)

  3. Mustafa bey bugün gm gelecek mi

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>