iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Uyanık TV

Uyanık TV

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Uyanık TV, ülkemiz televizyon kanallarının önemli bir kısmını geriye dönük izlememize olanak sağlayan, gün geçtikçe bu listeye yenilerini ekleyen bir tv izleme uygulaması.

Uygulamayı farklı kılan 24DVR (24 saat kayıt) özelliğini içinde barındıran tek uygulama olması. Ülkemizde bunun benzeri bir uygulamaya henüz rastlamadım. (Bilenler varsa yorumlarda belirtiniz lütfen.) Uygulama şu anda 39 tane kanalı içinde barındırıyor. Bunlardan 11 tanesi de 24DVR, yani geriye dönük izleyebilme özelliğini taşıyor. Bunlar; ATV EU, Samanyolu Tv Eu, TRT1, TRT ÇOCUK, YUMURCAK TV, KANALTüRK, TRT3, TV8, SHOW TURK ve TNT. Ve de zamanla 24DVR özelliğini taşıyan kanallar yukarıdaki listeye ek olarak ekleniyor.

24DVR özelliği ile de tam 24 saat öncesine kadar geriye dönebiliyoruz. Mesela şu anda 17.08.2012 – 16:50, ben 16.08.2012 – 16:50’ye kadar her şeyi izleyebiliyor ve istediğim saate geri dönebiliyorum. Şahsen ben bazen kaçırdığım programları çok rahat bir şekilde izliyorum. Yada hali hazırda izlerken anlamadığım bi nokta olursa hemen internet üzerinden programı açıp bir kaç saniye geriye gidip o anlamadığım kısmı kolayca izleyebiliyorum.

Yukarıdaki saydıklarıma ek olarak bir güzel özelliği daha var programın. Herhangi bir kanalı izlerken, ekrana dokunduğumuzda içerisinde saat olan bir televizyon ikonu çıkıyor, ona tıkladığımızda o kanalın o günkü yayın akışı listeleniyor. Yine ekrana dokunduğumuzda yukarıda bahsettiğim gibi açılan aynı menü içerisinde LiVE yazısı çıkabiliyor. Buda 24DVR özelliğiolan kanallardan birisini geçmişe dönük izliyorsak, tek tuşla canlı yayına geri dönebilmemizi sağlıyor.

Uygulama şuanda App Store’da ücretsiz olarak indirilmeyi bekliyor. Ancak uygulama bir de uygulama içi alımlarda reklamsız versiyonu satışa sunmuş. Dileyen alabilir. Ancak belirtmeliyim ki özellik açısından hiçbir fark yok. Fakat 24DVR özelliği maliyetli bir fonksiyon olduğundan program ücretsizken alın derim.

Artı Yanları

 • Uygulamada 24DVR özelliğinin bulunması.
 • Stabil çalışması.
 • Türkçe olması.
 • Sürekli 24DVR özellikli yeni kanalların eklenmesi.

Eksi Yanları

 • Programın içerisinde bulunan tüm kanalların 24DVR özelliğine haiz olmaması.
 • Bazı büyük kanalların halen listede olmaması.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Bir Yorum

  1. aq nasıl bir App bu ucretsız sunucu doldu ucretlıye geç dıyor satın alamak isteyince de uygulama ıçınden satın alma yapılamaz dıyor. başka açıklamada yok anasını sıktıklerim nasıl seyredıcez bız kanalları orospu cocukları sızın yaptığınız işi sıkeyım.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>