iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Vintagio – Silent Film Director

Vintagio – Silent Film Director

Yazar
Yorumcular
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Silent Film Director, gerçekten inanılmaz efektler içeren videolar oluşturmamızı sağlıyor. İstersek ses de ekleyebiliyoruz, istersek de sessiz sinema tarzında nostaljik çekimler yapabiliyoruz. Video hızını da ayarlamamıza olanak sağlayan özellikleri içinde barındıran güzel bir uygulama.

Video alanında, fotoğraf alanında olduğu kadar çok uygulama yok. Ancak iOS’ta tartışmasız alanında en iyi uygulama, bu uygulamadır. Uygulamanın açılışında bizi üç pencere karşılıyor. “Standart Mode” , “Pro Mode” ve “Show Time”. Standart Mode ile 6 adet efekt, 5 adet video kalitesi (HD-Full HD Dahil), 9 adet soundtrack ve 9 adet video hızı ile isteğimize göre videolar oluşturabiliyoruz. İstersek uygulama içerisinden video çekimi yapabiliyor, istersek de Fotoğraf Albümüzdeki önceden çekmiş olduğumuz videolardan istediğimizi seçebiliyoruz. Aynı zamanda bilgisayarımızın adres çubuğuna uygulamanın verdiği FTP adresini yazarak da telefonumuza videolar atabiliyoruz. Aynı yöntemle istenilen soundtrack dosyasını da telefonumuza atabiliyoruz. Bütün bunların hepsini yine iTunes File Sharing (Dosya Paylaşımı) kullanarak da yapabiliyoruz, ancak sanırım en zor olanı bu olsa gerek.

Bir diğer mod olan Pro Mode. Bu moddaki fark kullanıcıya adı üstünde profosyonel bir deneyim kazandırmaktır. Bu mod ile birlikte resimlerimizi de video şeklinde düzenleyebiliyoruz. Arka planda bir soundtrack ile birlikte bir efekt ekleyerek de istediğimiz uzunlukta bir video dosyasına çevirebiliyoruz. Yine bu modda yukarıdakilere ek olarak Timeline özelliği getirilmiş. Bu özellikle, ekleyeceğimiz videolar üzerinde daha fazla özellik kullanabiliyoruz. Örneğin 5 saniyelik bir videonuzun sonuna başına ya da ortasına herhangi birşey ekleyebilirsiniz. Bir yazı, farklı bir soundtrack ile bir görüntü, veya bir resim veya yazı kartonu ekleyebilirsiniz. İnanın uygulama ile yapabilecekleriniz sizin hayal gücünüzle sınırlı. O yüzden bu incelemeyi programa hakim olan kaç kişi yaparsa yapsın her biri birbirinden çok farklı olacaktır.

Ve yine en son seçenek olan Show Time menüsü. Burada ise hiç de azımsanmayacak büyüklükte bir topluluk olan Silent Film Director kullanan kullanıcıların YouTube üzerinde kendi çekimlerini paylaştığı bir topluluk. Öyle mükemmel işler çıkartmışlar ki bu program sayesinde, iPhone ile çekildiğine inanmak çok zor. Tabi ki bu programla tanışmadıysak. Ben programı 1,99 dolar gibi bir fiyatla almıştım. Bu incelemeyi de biraz aceleye getirdim. Çünkü dün akşam uygulama ücretsiz oldu. Bunlara ek olarak yukarıda bahsettiğim özelliklerin bir kısmına erişebilmek için Uygulama İçi Alım olan ”Silent Film Maker” adlı öğeyi satın almanızı öneririm. Uygulama şu anda ücretsizken kesinlikle kaçırmayın diyorum. Sadece deneyin ve görün.

Artı Yanları

 • Uygulamanın sizi özgür bırakıyor olması
 • Uygulamanın sorunsuz çalışması
 • Yüksek fiyatına nazaran kısa bir süre için ücretsiz olması

Eksi Yanları

 • Türkçe dil desteğinin bulunmaması


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Uygulamanın web sitesi de : http://www.silentfilmdirector.com/

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  5 Yorumlar

  1. Ucretli diyo indiremiyorum parali diyo hani free

  2. Merhabalar

   Öncelikle Mustafa Bey sizi gerçekten tebrik ediyorum. Bir site ancak bu kadar canlı ve yenilikçi olabilir. Uzun süredir takip ettiğim bu site için, ilk yorumumda bunları söylemeden geçemedim.

   Onur Bey size de çok teşekkür ederim. İnceleme için harika bir uygulama seçmişsiniz. Ben de prof sayılabilecek kadar multimedia tasarımcılığı ile uğraşıyorum ve incelemesini yaptığınız bu programın çıkardığı sonuçlar gerçekten tatmin edici. Profesyonel programlarla bu işler epey uzun sürüyor.

   Yalnız benim bir sorunum var; programda çalışmayı oluşturduktan sonra kaydedip fotoğraflara atıyor ve ben bunu siliyorum fakat ayarlardan bu programın veri boyutlarına baktığımda büyüdüğünü görüyorum yalnız ortada bir dosya göremiyorum. 2-3 gün önceki sürümünde iTunes üzerinden File Sharing özelliği sayesinde bu dosyaları silebiliyordum yalnız yeni güncelleme ile bu dosyaları iTunes üzerinden de göremiyorum artık. Acaba uygulama içinde çalısmaların oluştuğu bir yer var da ben mi göremiyorum?

   Saygılarımla.

  3. Merhabalar
   Emrah bey o bahsettiğiniz sorun benim de dikkatimden kaçmadı. Şu anda programın kapladığı alan 259 mb, fakat app storeda 27 mb. Ben bundan 3 ay kadar önce uygulama geliştiricisine sorunu mail olarak atmıştım ancak henüz bir geribildirim atmış değilim. Bu inanın benim de çok merak ettiğim bir konu. Eğer siz bir çözüm bulursanız beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim. Hassasiyetiniz için teşekkürler. (bu arada uygulamaya yeni bir güncelleme geldi ve ismi de değişti)

  4. Ben de hiçbir şey bulamadım maalesef. Render’a basıldığı anda program kendi içinde bir yerlere kaydediyor ama hiçbir şekilde bulunamıyor. Sanırım uygulama geliştiricisinin bunu farkedip düzeltmesini beklemekten başka çare kalmıyor.

   Yine de ne olursa olsun böyle güzel bir uygulama için bu küçük problem benim için sorun olmaktan çıkmıştır :) Eğer yine de sorun olarak görenler olursa (ki bu boyutlar GB’lara ulaşırsa elbet olur) programı arada bir iTunes üzerinden kaldırıp tekrar yükleyebilirler sanırım.

   İyi günler dilerim.

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>