iPhone ve iPad App Store iOS uygulama incelemeleri

Froad

Froad

Yazar
 • Uygulamanın Tasarımı
 • Uygulamanın Özellikleri
 • Uygulamanın Fiyatı

Yaz deniz-kum-güneş üçlemesi ile birçok kişinin favori mevsimi olsa da, her güzel şey gibi kusurlara sahip. Bu kusurların boğucu sıcaklarla beraber en ön planda olanı ise sinek ve böcek popülasyonunun artması. Normalde şehirde pek rastlayamadığımız çeşitli tür ve sayıdaki sinek ile böcekleri yaz ayları ile beraber evimizde misafir ediyoruz. Özellikle sivrisineklerden dolayı çoğumuz zor anlar yaşarken, bazı böceklerin varlığı da kimilerinin korkudan bembeyaz kesilmelerine neden olabiliyor.

Birçoğumuzun böceklere karşı efektifliği tartışılabilecek mücadele yöntemleri mevcut. Benim hayalimdeki mücadele yöntemi ise etrafta dolaşan her türlü haşereyi midesine indirecek evcil bir kurbağa sahibi olmak. Bu yöntem pratikte uygulanabilir olmasa da, Froad sayesinde en azından iPhone üzerinde mümkün hale gelmiş durumda. Tabii ki dekorun da ev değil, göl ve orman olduğunu da şimdiden belirtmekte fayda var.

Froad, kurbağayı andıran ama kurbağa olmadığından da emin olduğumuz bir yaratık. Orman veya gölde yaşayan Froad’un hayatta kalması için bizim onu ormandaki veya göldeki böcek ve benzeri canlılar ile beslememiz gerekiyor. Oyunun oynanışı oldukça basit. Froad bize aklından geçen böceği söylüyor, biz de o böcek ekranda gözüktüğünde üstüne dokunduğumuz anda Froad uzun dili ile böceği yakalayıp midesine indiriyor.

Burada Froad’un isteğinin ve hızın önemli olduğunun altını çizmek gerek. Zira, istediği böceği vermezsek Froad gerektiği gibi beslenemediği için güçsüz düşmeye başlıyor. Bu süreç Froad’un hayatını kaybetmesine dahi yol açabiliyor. Dolayısıyla, yanlış haşereyi yedirmekten şiddetle kaçınmamız gerekiyor. Hızın önemli olmasının nedeni ise, beklediğimiz her an Froad’un gücünün azalması. Dolayısıyla, elimizi çabuk tutmamız Froad için büyük önem taşıyor. Oyunun başlarında haşere türü ve Froad’un yemesi gereken haşere sayısı az olsa da günler ilerledikçe bu iki değişken de artıyor. Froad’un da bu bakımdan alışılagelmiş oyun karakterlerini sürdürdüğü söylenebilir. Ormandaki ilk 7 günün sonunda hayatta kalınmasının ardından oyundaki diğer dekor olan Göl de oynanabilir hale geliyor.

Froad, Game Center entegrasyonuna da sahip. Böylelikle oyunda daha önce belirlenmiş başarı listesinde yer alanların ne kadarının gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğinin kaydını tutmak mümkün hale geliyor. Oyunun grafiklerini ve oyunun ana kahramanı Froad’u ise ”sevimli” olarak tanımlamak pek yanlış olmayacaktır. Froad, kullanıcıya pek sıradışı bir şey sunmasa da bayram tatilinde vakit geçirmek için eğlenceli bir tercih olabilir.

Artı Yanları

 • Düzenli arayüz ve grafikler
 • Başarılı oyun

Eksi Yanları

 • Bölüm seçeneğinin az olması


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

GD Star Rating
loading...

------------------------------------
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden yukarıdaki yazıdaki hiç bir metin ve fotoğraf başka sitelerde veya yayın organlarında kullanılamaz.

Ayrıca yukarıdaki yazıda geçen uygulama ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Fakat konu dışı sorularınız için lütfen http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanın. Bu sayede sorunuzun cevaplanma olasılığı artar.

Bir de eğer uygulama incelemeleri yazmaya meraklı iseniz, o zaman aşağıdaki linki kullanarak yukarıdaki yazıda olduğu gibi bir inceleme hazırlayıp yollayabilirsiniz: http://www.iphoneturkey.com/inceleme-gonder
------------------------------------

Lütfen paylaşın :)

  Yorum Yaz

  Your email address will not be published.

  Uygulamayı Değerlendirin

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>